Ar kredīta un pašu spēkiem kāpņu telpu izremontē

Kopš ugunsnelaimes Alīnes ielā 6, kad jūlija sākumā izdega 12 dzīvokļu mājas viena kāpņu telpa, pagājuši nedaudz vairāk kā trīs mēneši. Toreiz uguns iznīcināja kāpnes, logu, sešu dzīvokļu durvis un ārdurvis. elektroinstalāciju, un, protams, viss nokvēpināja melnu.

Kopš ugunsnelaimes Alīnes ielā 6, kad jūlija sākumā izdega 12 dzīvokļu mājas viena kāpņu telpa, pagājuši nedaudz vairāk kā trīs mēneši. Toreiz uguns iznīcināja kāpnes, logu, sešu dzīvokļu durvis un ārdurvis. elektroinstalāciju, un, protams, viss nokvēpināja melnu.

Toreiz iedzīvotāji vairākkārt satikās ar apsaimniekotāju – SIA «Jauntukums», lai tiktu skaidrībā, kurš maksās, lai visu sakārtotu, un ko darīt vispirms, bet ar ko nogaidīt. Tūlītēju atbalstu (Ls 3083,83, ieskaitot samaksu par jumta remontu) sniedza dome, tomēr par kāpņu telpas atjaunošanu iedzīvotājiem bija jādomā pašiem.
Tagad, ieejot šīs mājas kāpņu telpā, nekas vairs neliecina par uguns posta darbiem, tieši otrādi – šī varētu būt viena no skaistākajām veco māju kāpņu telpām pilsētā. Tomēr tikai paši iedzīvotāji un apsaimniekotājs SIA «Jauntukums» zina, ko tas maksāja.
Kā stāstīja SIA «Jauntukums» izpilddirektore Ludmila Kenidra, iedzīvotāji paņēmuši kredītu – Ls 5187 uz desmit gadiem. No šīs summas Ls 1186,62 samaksāti par elektroinstalācijas izbūvi dzīvokļos un gaitenī; Ls 425 – par ārdurvīm, Ls 201,74 – par logu kāpņu telpā, Ls 1791,59 – par koka kāpnēm, Ls 592,27 – par koda atslēgu ar savienojumu dzīvoklī, tā saukto domofonu. Vēl bijušas dažādas komisijas maksas par pakalpojumiem. Vēl atlikuši Ls 925, par kuriem iedzīvotājiem pašiem jālemj, ko ar tiem darīt. Par pašu naudu izdarīti iekšējie apdares darbi, atjaunota grīda un nokrāsots fasādes fragments un nojume. Bankas maksājums, kas jārēķina papildus apsaimniekošanas (īres) un komunālajiem izdevumiem, ir Ls 0,19/m² mēnesī jeb vidēji Ls 12,71 vienam dzīvoklim.
L. Kenidra atzina, ka iedzīvotājiem nav bijis viegli vienoties, taču visbeidzot tas tomēr izdevies. Tiesa pārējie mājas iedzīvotāji šajos daros nav iesaistījušies, taču paši sametuši naudu, ielikuši metāla durvis un arī ierīkojuši kodatslēgu
Vaicāta, ko uzņēmums darīs, ja kāds nemaksās kredīta daļu, L. Kenidra skaidroja, ka tad atliks tikai tiesas darbi, jo nekā savādāk šo summu neiegūs. Jau nācies iedzīvotājus par to brīdināt.
Tomēr, kā norādīja uzņēmuma izpilddirektore, – arī citu māju iedzīvotājiem nāksies rīkot sapulces un lemt par papildu ieguldījumu izdarīšanu daudzdzīvokļu mājās, jo par apsaimniekošanas naudu nav iespējams veikt lielus remontus. Viņa ieplānojusi rīkot sapulces un par šīm problēmām runāt. Pieredze Alīnes ielā 6 ir; notikušais pierāda, ka iedzīvotāji tomēr spēj vienoties un problēmu risināt.

Komentāri

  1. Vienu gan es bieži nevaru saprast, kāpēc cilvēki to neizdara jau laicīgi, nu sametās un izremontē, kaut pakāpeniski, bet tā, lai pašiem prieks. Tā vietā dzīvo savos mēslos…

  2. Kas tas par smirdīgu rusicismu…?

    ”zina, ko tas maksāja. ” ”čto eto stoila”??

  3. Mums mājā visi dzīvokļi privāti, kā jau daudzas "saimnieka mājas". Paši iedzīvotāji sametāmies un arī izremontējām fasādi, u.t.t. Krietni ietaupījām, jo ne nodokļi jāmaksā, ne par darbu lielas naudas. Ir forši. Zinu, ka Tukumā vēl dažas mājās tā māk vienoties, sametas un dara. Zinu, ka citās mājās dažreiz nevar par pāris latiem vienoties. Cik paši izdarīsim, tik būs.

  4. nu tos telekom vadus pirms remonta jau nu varēja skārtos penāļos – visu fasādes skaptu bojā…
    p.s. žēl naudas un darba ka pie reizes nevar visu sakārtot.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *