Apturēta Ķīnā ražotu melamīna omlešu lāpstiņu tirdzniecība

Kā informē Pārtikas un veterinārais dienests, Ķīnā ražotās melamīna omletes lāpstiņās konstatēta paaugstināta formaldehīda migrācija, kas ir kaitīga veselībai, tādēļ PVD ir uzdevis izplatītājam lāpstiņas atsaukt no tirdzniecības, savukārtpatērētājus aicinām neiegādāties un neizmantot Ķīnā ražotas melamīna omletes lāpstiņas, kuru preces artikuls jeb kods ir 637820, izplatītājs Eiropā – „TESCOMA S.P.A”, Itālija.

Formaldehīds ir viela ar kancerogēnām un mutagēnām īpašībām, kas ilgstošas iedarbības rezultātā var atstāt kaitīgu ietekmi uz cilvēka organismu – veicināt vēža veidošanos, kā arī negatīvi ietekmēt šūnu ģenētisko informāciju.

Materiāliem un izstrādājumiem, kas paredzēti saskarei ar pārtiku, ražotājiem, pārstrādātājiem un izplatītājiem, ir jābūt reģistrētiem PVD un no šī gada 1. jūlija PVD veic materiālu un izstrādājumu, kas paredzēti saskarei ar pārtiku, kontroli ar pārtikas apriti nesaistītos uzņēmumos. Šīs kontroles ietvaros laboratoriski pārbaudītas Ķīnā ražotās omletes lāpstiņas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.