Sestdiena, 2019. gada 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss

Apstiprināta kārtība NĪ atsavināšanai valsts nozīmes lidlauka teritorijā

Autors: SM sabiedrisko attiecību speciālists R. Rumba
Twitter
FaceBook
print
2012. gada 31. jūlijs 15:30

Valdība apstiprināja kārtību, kādā valsts un pašvaldība izmanto pirmpirkuma tiesības, ja valsts nozīmes civilās aviācijas lidlauka teritorijā tiek atsavināts nekustamais īpašums.

Šo kārtību regulē otrdien, 31.jūlijā, Ministru kabinetā (MK) apstiprinātais noteikumu projekts “Kārtība, kādā valsts un pašvaldība izmanto pirmpirkuma tiesības valsts nozīmes civilās aviācijas lidlauka teritorijā".

Valsts vai pašvaldības pirmpirkuma tiesības valsts nozīmes lidlauka un tā attīstībai nepieciešamajā teritorijā esoša nekustamā īpašuma atsavināšanai paredz likums “Par aviāciju", taču minēto MK noteikumu izstrāde bija nepieciešama, lai noteiktu precīzu kārtību un termiņus, kādā realizējamas minētās valsts un pašvaldību tiesības.

Atsavinot nekustamo īpašumu, uz kuru valstij ir pirmpirkuma tiesības, nekustamā īpašuma pārdevējs pirkuma līgumu vai tā norakstu iesniedz Satiksmes ministrijai (SM), kas pēc tā saņemšanas izsniedz pārdevējam rakstisku izziņu. Šī izziņa kalpo kā apliecinājums pirkuma līguma iesniegšanai konkrētajā datumā, savukārt no šī datuma tiek aprēķināts termiņš – 15 darba dienas – līdz kuram SM ir jāizvērtē pirmpirkuma tiesību izmantošanas nepieciešamība. Ja pirmpirkuma tiesības ir pamats izmantot, valdībai divu mēnešu laikā no pirkuma līguma iesniegšanas dienas ir jāpieņem lēmums par minēto tiesību izmantošanu.

MK noteikumu projektā ir noteikti arī tie gadījumi, kuros valsts vai attiecīgā pašvaldība zaudē pirmpirkuma tiesības.

Valsts nozīmes civilās aviācijas lidlauka statuss ir noteikts VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga"", SIA “Ventspils lidosta", un SIA “Aviasabiedrība Liepāja".Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.09.20 | 12:00

Dzejas dienas sarīkojums Lapmežciemā 

2019.09.20 | 13:00

Deju izrāde Tukumā 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool