Apstiprina direktoru un spriež par finansēm

Pagājušā nedēļā, īsi pirms gadu mijas jeb 29. decembrī, notika kārtējā Kandavas domes sēde un kārtējā – attālinātajā režīmā. Darba kārtībā atkal bija atgriezies jautājums par atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu «Piejūra», kurā kandavnieki iepriekš bija atteikušies ieguldīt, tāpat – jautājums par sporta skolas vadību. Proti, amatā apstiprināja jauno sporta skolas direktoru.

Atteikties nav plānojis

Līdz ar domes lēmumu kopš 4. janvāra Kandavas sporta skolas direktors oficiāli ir ilggadējais basketbolists, treneris un kādu brīdi – arī Saeimas deputāts – Varis Krūmiņš. Kā sēdē pastāstīja novada domes priekšsēdētāja Inga Priede, vakantajam amatam, kas par tādu kļuva, kad pašvaldība no darba atbrīvoja iepriekšējo skolas direktoru Induli Matīsu, bija pietiekušies divi pretendent. Taču intervijas laikā viens no kandidātiem no tālākās līdzdalības konkursā atteicies. Tā nu izšķiršanās būtībā ir bijusi par vienu kandidātu un tādu, kuram varbūt nav tiešas pieredzes sporta skolas vadībā, tomēr vērā ņemama pieredze citu kolektīvu vadīšanā. Kā sēdē atklāja jaunais direktors Varis Krūmiņš, viņa plānos ir stiprināt jau esošās Kandavas sporta skolas programmas – basketbolu un vieglatlētiku. Bet tāpat viņš solīja domāt par individuālo sporta veidu attīstību. Atbildot uz deputāta Egila Barisa jautājumu par to, kāpēc piedāvājumu tomēr nedažādot, jaunais direktors skaidroja, ka, viņaprāt, nav prāta darbs piedāvājumu padarīt vēl plašāku, ja bērnu skolā ir tik, cik nu viņu ir. Tajā pašā laikā, neesot arī tā, ka nesekošot līdzi tam, ja nu gadījumā jauniešu intereses radikāli mainīsies. Tāpat tiek solīta arī turpmākā sadarbībā ar pagastu skoliņām, kur, ļoti iespējams, varbūt aktuāls kļūst vēl kāds sporta veids.

Deputāts Gundars Indriksons savukārt interesējās, kurš V. Krūmiņu amatam ir uzrunājis? Viņš skaidroja, ka sākusies pandēmija un viņa trenētā Kazahstānas komanda aizdevusies uz savu valsti, līdz ar to – būtībā palicis bez darba. Tad arī ievērojis sludinājumu par izsludināto vakanci jeb, precīzāk, to pamudinājusi darīt viņa topošā kolēģe Inga Rozenfelde, kura jau strādā Kandavas sporta skolā. Vēl, kā izteicās pati deputāte un Kandavas K. Mīlenbaha vidusskolas direktore Daiga Puga, – esot arī kāds ķecerīgs jautājums. Proti, pamanījusi, ka Ozolniekos, kas ir V. Krūmiņa dzīvesvieta, tāpat tiek meklēts sporta skolas direktors. Vai nepārdomāšot, ņemot vērā, ka Kandavā jau tāda pieredze esot, piemēram, meklējot sociālā dienesta vadītāju? V. Krūmiņš apstiprināja, ka vienreiz jau amatam Ozolniekos tiešām bija pieteicies, bet par labāko atzīta cita pretendenta kandidatūra, kas gan direktora krēslā beigās pasēdējusi vien īsu brīdi. Tādēļ pašvaldība izsludinājusi konkursu atkārtoti, bet vēlreiz tam pietiekties – nē, tas neesot V. Krūmiņam padomā.  Viņš arī atzina, ka apsverot iespēju darba dienās dzīvot Kandavā uz vietas, un priekšsēdētāja apstiprināja, ka jaunajam direktoram tiešām būs iespēja iestāties rindā uz kādu no speciālistiem atvēlētājiem dzīvokļiem.

Samazina vecāku līdzmaksājumu

Turpinot par interešu izglītību novadā, vēl viens no darba kārtības jautājumiem bija vecāku līdzmaksājums Deju, sporta vai Mūzikas un mākslas skolā Kandavā. Kā skaidroja deputāte Signe Ezeriņa, kura arī izglītības jautājumu komitejas vadītāja, – ir ierosinājums mācību maksu samazināt – vismaz līdz brīdim, kamēr mācības notiek pilnībā attālinātā režīmā. Deputāti šo priekšlikumu vienbalsīgi atbalstīja.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.