Apspriedīsim lielveikala «Maxima XX» projektu!

19. janvārī sākās veikala «Maxima XX» projekta sabiedriskā apspriešana, kas ilgs līdz 16. februārim. Savukārt 1. februārī 14.00 Tukuma domes zālē norisināsies sabiedriskās apspriešanas sapulce, uz kuru aicināti iedzīvotāji. Ar projekta dokumentiem var iepazīties darba dienās un darba laikā domes pieņemamajā telpā Tukumā, Pils ielā 18.

19. janvārī sākās veikala «Maxima XX» projekta sabiedriskā apspriešana, kas ilgs līdz 16. februārim. Savukārt 1. februārī 14.00 Tukuma domes zālē norisināsies sabiedriskās apspriešanas sapulce, uz kuru aicināti iedzīvotāji. Ar projekta dokumentiem var iepazīties darba dienās un darba laikā domes pieņemamajā telpā Tukumā, Pils ielā 18.

Mājas nojauks, siltumtrasi pārcels

Zemes gabalos Kurzemes ielā 36, 38 un 38a (kopējā platība 10 604 m²) paredzēts uzcelt lielveikalu ar apbūves platību 3700 m². Piebraukšana tirdzniecības centram paredzēta no Siltuma un Kurzemes ielas, savukārt gar Siltuma ielu ierīkos ietvi. Zemes gabalā paredzēta stāvvieta 142 automašīnām, paredzēti arī apstādījumi. Pati ēka būs vienstāva un brīvi stāvoša, tajā būs gan tirdzniecības, gan tehniskās telpas, savukārt preču piegādes rampa būs pārsegta un ap to izveidota dekoratīva siena.

Patlaban zemes gabalos Kurzemes ielā 36 un 38 joprojām atrodas dzīvojamās ēkas un saimniecības ēkas, taču tās paredzēts nojaukt. Kā skaidroja pilsētas galvenā arhitekte Iveta Vistapole, visas personas šajās ēkās dzīvesvietas deklarāciju jau anulējušas.

Paskaidrojuma rakstā teikts, ka visus inženierkomunikāciju tīklus (ūdensvada, kanalizācijas tīklus, augstsprieguma elektrības līniju), kas atrodas apbūves teritorijā, paredzēts demontēt un ierīkot citā vietā. Kā skaidroja Tukuma domes priekšsēdētājs Juris Šulcs, uzņēmējam jāpārceļ arī virs zemes esošā siltumtrase un ar asfalta segumu jāierīko Siltuma iela.

Lielveikalu dēļ Kurzemes iela jāpaplašina

J. Šulcs domes preses konferencē 28. janvārī atzina, ka lielākās problēmas saistītas ar transporta plūsmu Kurzemes ielā, jo tur, ceļoties lielajiem veikaliem, kļūst stipri par šauru. Tieši tāpēc domāts šīs ielas vienā posmā pie Raudas ielas izveidot trīs braukšanas joslas, lai transportlīdzekļu vadītājiem pārvietošanās Kurzemes ielā būtu ērtāka. Par to būs jādomā gan «Maximai», gan tā lielveikala īpašniekiem, kas paredzējuši celt tirdzniecības centru tukšajā zemes gabalā blakus veikalam «Super netto». Jau izstrādāta transporta kustības shēma Kurzemes ielai posmā līdz Tulpju ielai.

21 komentāri “Apspriedīsim lielveikala «Maxima XX» projektu!

 1. Vislabākais būtu uzreiz sacelt 50 lielveikalus un katrā tirgot tikai pa vienai desas/siera/maizes partijai, jo vairāk nekam katrā atsevišķā veikalā tāpat nebūtu pircēju. Priekā.

 2. lielāka konkurence-zemākas cenas, vairāk darba vietas,mazākas rindas,investīcijas,lielāka izvēle sakārtots vēl viens tukuma stūris, nodokļi- nosauciet kaut vienu sliktu lietu

 3. Par to lielāko izvēli vēlreiz un sīkāk – es pavisam konkrēti atceros tos laikus, kad Tukumā atvērās RIMI un tā prece, kas pirms tam bija nopērkama Mego un ko kādu mēnesi pamēģināja tirgot arī Rimi, beigās nebija ne vieniem ne otriem. Jo Tukums bija pārāk mazs, lai, pirms biedzas derīguma termiņš, paspētu iztirgot divas minimālās iespējamās partijas katrā no veikaliem. Makaronus un cīsiņus pa latu tas protams neskar, bet nu nevajag par izvēli, ok? Zemākas cenas – arī hihi. Pieraksti blociņā un pēc tam varēsi salīdzināt. Par pārējo arī varētu (būtu par ko) izteikties, bet nu nebūsim negatīvisti :)))

 4. ko nu par desām… Žēl, vēl viens hektārs asfalta vairāk Tukumā. Bet tukumniekiem jau patīk ka neesam vairs rožu pilsēta, bet bruģu lielpilsēta – vēl viens sakārtots stūrītis! Laikam jau Tukumam atpūtas parku nesagaidīt 🙁

 5. Manuprāt vis OK. Kāpēc gan tās aizaugušās pļavas vietā nevarētu uzcelt veikalu? Laba vieta, ērti piebraukt, veikals arī normāls, katrā ziņā ne sliktakais variants, kā izmantot šo teritoriju. Drīzāk jājauta, kurš atļāva pilsētas centra, pie RIMI celt tās trakās daudzstāvenes… Tur vajadzēja paredzēt vietu bērnu rotaļu laukumiem, skveriem.

 6. to: ss lielāka konkurence-zemākas cenas = vienveidīgāka masu patērētāja produkcija, saucās globalizācija.
  to:linda tās daudzīvokļu mājas priekš "tukumpilsētniekiem" kuriem pa lielu naudu dzīvot mūros ir dzīves ilūzija.
  par Max XX – lai tik būvē tas veikals nav priekš manis – pēdu zem RIMI. Pircēji no tā vairāk nekļūs. Pašvaldība to sapratīs tikai tad kad pilsētā viss paliks vienveidīgi nolīdzināts un izzudīs mazie veikaliņi "ar rozīnīti" …

 7. Pirmkārt, nav skaidrs, kāpēc nevarētu veikalu likt pie ielas, lai tas pieejams gājējiem, bet braucējiem vienalga 200m tuvāk vai tālāk braukt (starp citu, kad būvēja RIMI, tad tika runāts, ka Tukumā tikšot stingri realizēta perimetrālā apbūve: ēka pie ielas, stāvlaukums tālāk- vai mainījusies nostāja?…). Otrkārt,standarts par stāvvietam paredz 1 stāvvietu uz 10-20 m2 platības. Projektā dotas 142 vietas, tas ir priekš 2840m2. Vajag vismaz 185 vietas priekš paredzētajiem 3700m2. (pieņemot sliktāko rādītāju-20m2)Laukuma iekšienē taču vajag saliņas vai ietves, kur iet uz un no mašīnas, nevis haotisku ložņāšanu starp daudziem kustīgiem auto. Visbeidzot- Kurzemes iela ir viena no galvenajām ielām Tukumā un taisīt tiešu pieslēgumu ar kreiso pagriezienu ir pilnīgs neprāts un kaitniecība satiksmes norisei uz ielas. Veikals jāsavieno tikai ar Siltuma ielu. Būtu labi, ja šo komentāru varētu pievienot sabiedriskās apspriešanas rezultātiem.

 8. visur viens un tas pats- produkti tie paši, rūpniecības preces- lētās Ķīnas-Polijas-Turcijas vienveidīgās parpalas u.t.t. Neko jau neteiktu par zemo cenu, bet nav izvēles, nav nekādas kvalitātes. Rodas iespaids, ka Tukums ir kāda Ķīnas province. Arī mums gribas nopirkt tepat dabīgus produktus, lielāku izvēli attiecībā uz pārtikas produkciju, kvalitatīvu apģērbu, apavus. Rīgas RIMI ir labāks produktu klāsts, bet mums veikali pat pēc cenām vairs neatšķiras, nemaz nerunājot par precēm.

 9. Šulca kungs kaut ko ir sajaucis! Trīs joslas uz kurzemes ielas var sanākt tikai pie Pavārkalna (ielas platums ir tāds kā tas ir). Un man liekas, ka esmu redzējis arī Satiksmes organizācijas plānu no Jāņa ielas līdz Raudas ielai!

 10. Paragr;afam – būs vien Tev jāraksta oficiāla vēstuli, ja gribi, lai Tavs komentārs parādās pie Sabiedriskās apspriešanas. Tādā kaŗtība, un tāda birokrātija!

 11. Principā, jau ir saistība starp bērnudārziem un veikaliem – būs bērnudārzi – cilvēki ražos pēcnācējus, kas savukārt iepirksies veikalos :)))))

 12. Tāda ir pilsētas politika un laikam jau vēl viens lielveikals ir tas,kas bija tik ļoti "nepieciešams".. Būtu nu labāk vairāk padomājuši par bērnu rotaļlaukumu,bet tas kaa noprotams nebūtu izdevīgi pilsētas maciņam….

 13. logjiski domaajot, jo vairaak veikalu jo lielaaka konkurence. jo lielaaka konkurence jo vairaak saasinaas ciinja par pirceejiem un kriitas cenas. taatad jebkuraa gadijumaa zaudeetaajos nepaliekam pat ja nekas iipashi nemainaas..turklaat mazliet sakops veelvienu nostuuri. es personiigi nesaprotu kaapeec cilveeki uzreiz piemin ka vajag parkus utt. vai tad pashvaldiiba liidzfinansee projektu? nee. nesaprotams satraukums:D

 14. logjiski domaajot, jo vairaak veikalu jo lielaaka konkurence. jo lielaaka konkurence jo vairaak saasinaas ciinja par pirceejiem un kriitas cenas. taatad jebkuraa gadijumaa zaudeetaajos nepaliekam pat ja nekas iipashi nemainaas..turklaat mazliet sakops veelvienu nostuuri. es personiigi nesaprotu kaapeec cilveeki uzreiz piemin ka vajag parkus utt. vai tad pashvaldiiba liidzfinansee projektu? nee. nesaprotams satraukums:D

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.