Ernests Dinka, Saeimas Kanceleja

Apskats: nozīmīgākie notikumi aizvadītajā nedēļā Latvijā

Valdība apstiprina 2014. gada valsts budžetu; Latvijā turpmāk pieļaujama dubultpilsonība; Latvijas Tautas frontei 25 gadi; filmas «Sapņu komanda 1935» panākumi ASV; no 1. oktobra cenas gan latos, gan eiro.

Valdība apstiprina 2014. gada valsts budžetu

Septiņi miljardi eiro – tik lieli ieņēmumi plānoti nākamā gada valsts konsolidētajā budžetā, savukārt izdevumu daļa paredzēta 7,4 miljaru eiro apmērā. Valdība to apstiprināja 1.oktobrī un šonedēļ budžeta likumprojekts nodots izvērtēšanai Saeimā. Budžeta projektā noteiktās prioritātes – iedzīvotāju ienākumu nevienlīdzības mazināšana, dzīves kvalitātes paaugstināšana un demogrāfijas problēmu risināšana. Iepazīsties ar nākamā gada budžeta projektu arī Tu!

Latvijā turpmāk pieļaujama dubultpilsonība

Šonedēļ spēkā stājās grozījumi Pilsonības likumā, līdz ar kuriem sakārtoti arī dubultpilsonības jautājumi. Piemēram, turpmāk Latvijas pilsonība ir saglabājama personām, kuras ieguvušas citas ES, Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas vai citas NATO dalībvalsts pilsonību, kā arī Austrālijas, Brazīlijas vai Jaunzēlandes pilsonību. Savukārt personas, kuras savulaik zaudēja Latvijas pilsonību saistībā ar atļautās valsts pilsonības iegūšanu, var vērsties PMLP ar iesniegumu par tās atjaunošanu. PMLP gatavo skaidrojošu materiālu, ko noteikti publicēsim arī kādā no nākamajiem inforadariem. Plašāka informācija ŠEIT.

Latvijas Tautas frontei 25 gadi

Šoruden aprit 25 gadi kopš Latvijas Tautas frontes izveidošanas. Latvijas neatkarības atjaunošanas laiks apliecināja sabiedrības spēju vienoties kopīgam mērķim – Latvijas neatkarības atgūšanu.

Sestdien, 5. oktobrī, Rīgā norisināsies vairāki Tautas frontei veltīti pasākumi. Citviet Latvijā oktobrī un novembrī ir apskatāmas dažādas izstādes Latvijas muzejos un arhīvos, kuras ļaus dziļāk izprast mūsu vēsturi.

Par godu šim nozīmīgajam notikumam tapusi arī Askolda Saulīša filma «Atmodas antoloģija», kurā redzams, kad sākās atmoda, kas bija galvenie sabiedrības virzītāji un kādi bija Tautas frontes mērķi.

Pēteris Juraševskis – Latvijas brīvvalsts Ministru prezidents, izcils valsts sabiedriskais darbinieks un Latvijas tiesu sistēmas pamatlicējs. Valsts kanceleja izveidojusi īpašu izstādi par šo personību un tā apskatāma Ministru kabinetā līdz 1.novembrim. Esi gaidīts ciemos! Un vēl Tev ir iespēja noskatīties lekcijas ierakstu par P. Juraševski.

Lepojamies!

Šonedēļ īpaši lepojamies ar filmas «Sapņu komanda 1935» panākumiem ASV! Vienā no vecākajiem filmu festivāliem, Brekenridžas filmu festivālā, latviešu filma ieguvusi balvu par labāko drāmu un Aigars Grauba novērtēts kā labākais režisors.

Nedēļas fakts

No 1. oktobra cenas gan latos, gan eiro. Cenu norādīšana abās valūtās trīs mēnešu pirms un sešus mēnešus pēc pārejas uz jauno valūtu ļaus cilvēkiem lēnām pierast pie tā, cik produkts vai pakalpojums maksā eiro valūtā. Paralēlo cenu atspoguļošanas periodā tiks arī veikta cenu kontrole, kuras mērķis ir pārbaudīt, vai tirgotāji un pakalpojumu sniedzēji pareizi atspoguļo cenas abās valūtās un vai to pārrēķināšanā izmanto oficiāli noteikto kursu: 1 lats ir 0,702804 eiro.

http://www.youtube.com/watch?v=5XpIO6DcBf4&feature=share&list=UUvutkrvJPHyvEhCFwI1YzRA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *