Bruno Deguts

Palielinājies ugunsgrēkos bojā gājušo skaits, tostarp ir arī bērni

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 16. janvāra 6:30 līdz 17. janvāra 6:30, VUGD izbraucis uz 37 notikumiem. Kopumā dzēsti 19 ugunsgrēki, veikti 11 glābšanas darbi, bet 7 bija maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos gāja bojā pieci cilvēki, tajā skaitā viens bērns, cieta septiņi cilvēki, divus – ugunsdzēsēji izglāba.

Ugunsgrēku un bojāgājušo skaits aizvadītajās dienās palielinās! Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) brīdina, lai laikus izglābtu sevi un citus no ugunsgrēka briesmām, svarīgi savās mājās uzstādīt dūmu detektorus! Sīkāka informācija par dūmu detektoriem ŠEIT!

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 16. janvāra 6:30 līdz 17. janvāra 6:30, VUGD izbraucis uz 37 notikumiem. Kopumā dzēsti 19 ugunsgrēki, veikti 11 glābšanas darbi, bet 7 bija maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos gāja bojā pieci cilvēki, tajā skaitā viens bērns, cieta septiņi cilvēki, divus – ugunsdzēsēji izglāba.

VUGD 16. janvārī 5.56 saņēma informāciju, ka Rīgā, Ģimnastikas ielā kādā mājā izcēlies ugunsgrēks. Kad ugunsdzēsēji ieradās notikuma vietā, liesmas jau bija pārņēmušas divstāvu koka ēku. Māja dega 100 m² platībā. Kaut gan māja ir neapsaimniekota, tomēr, kā teica apkārtējie, tajā nereti uzturas bezpajumtnieki. Nama 1. stāvā tika atrasti divi bojā gājuši cilvēki. Diemžēl šāda veida ugunsgrēki pilsētās notiek samērā bieži. Neapsaimniekotās ēkās nereti mitinās bezpajumtnieki, kuri arī izraisa ugunsgrēku, neuzmanīgi rīkojoties ar uguni – smēķējot vai aukstajā laikā sildoties.

Savukārt 11.39 VUGD saņēma informāciju, ka ugunsgrēks izcēlies Ģertrūdes ielā. Ēkas 6. stāvā dega dzīvoklis 13 m² platībā. Tā kā bija liels sadūmojums, tad no tuvākajiem dzīvokļiem tika evakuēti cilvēki. Dzīvoklī, kurā bija izcēlies ugunsgrēks, gāja bojā divi cilvēki. Ugunsgrēka iemeslus skaidro Valsts policija.

Savukārt 15.22 saņemta informācija, ka Krimuldas pagasta Lēdurgas novadā deg dzīvojamā māja. Kad ieradās ugunsdzēsēji no degošās istabas jau bija iznesta trīs gadus veca meitenīte, kura ugunsgrēkā bija gājusi bojā. Divstāvu ēkā dzīvo vairākas ģimenes. Kamēr bērns gulēja diendusu, māte bija iegājusi pie kaimiņienes šajā pašā mājā. Kad mājas iedzīvotāji sajuta dūmu smaku, tika izsaukti ugunsdzēsēji, izsita logu un caur to izcēla bērnu, taču diemžēl, mazulis vairs nebija glābjams. Ugunsgrēks bija izcēlies tieši tajā istabā, kur gulēja bērns. Ugunsgrēkā izdega dzīvoklis 30 m² platībā, kā arī liesmas bija skārušas starpstāvu pārsegumu, kur dega 10 m². Lietas apstākļus skaidro Valsts policija.

22.16 ugunsdzēsēji glābēji saņēma informāciju, ka Rīgā, Cepļa ielā, izcēlies ugunsgrēks kādā trīsstāvu dzīvojamā ēkā. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka pirmā stāva dzīvoklī deg sadzīves mantas 8 m² platībā. No ugunsgrēka tika izglābta aptuveni 30 gadus veca sieviete, kura bija saindējusies ar degšanas produktiem un guvusi sejas apdegumus un 55 gadus veca sieviete, kura arī bija saindējusies ar degšanas produktiem. Abas sievietes nekavējoties tika hospitalizētas. Ugunsdzēsēji glābēji evakuēja piecus cilvēkus, kuri bija saindējušies ar degšanas produktiem, taču no hospitalizācijas atteicās. Divas sievietes bija izkļuvušas laukā pašu spēkiem. Ugunsgrēka iemeslus noskaidros Valsts policija.

Savukārt 18.41 tika saņemta informācija, ka Jelgavā, Staļģenes ielā, deg vienstāva ēka. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg angārs pilnā platībā. Kopējā platība 140 m². Ugunsgrēks tika likvidēts 21.54. Ugunsgrēka iemeslus noskaidros policija. Šajā ugunsgrēkā rokas pirksta traumu guva VUGD ugunsdzēsējs glābējs (autovadītājs).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *