Aizsardzības nozares vadība godinās Otrā pasaules kara upuru piemiņu

Rīt, 8. maijā, Aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš godinās Otrā pasaules kara upuru piemiņu. 

Pulkste 11.00 aizsardzības nozares vadība noliks ziedus Rīgas Brāļu kapos.

Aizsardzības ministrs A. Pabriks un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants L. Kalniņš 13.30 apmeklēs Tukuma novada Džūkstes pagastu, lai noliktu ziedus  Otrā pasaules kara vācu armijas karavīru kapos, kuros guldīti vācu un latviešu karavīri, kā arī padomju armijas kapos, kuros apglabāti latviešu un krievu karavīri. Savukārt plkst. 14.00  godinās Otrā pasaules kara cīnītājus, noliekot ziedus Lestenes Brāļu kapos.

Otrā pasaules kara laikā Lestenes un Džūkstes apkārtnē norisinājās Ziemassvētku kaujas, kas noslēdzās 1945. gada janvāra sākumā. Šajās kaujās pirmo reizi viena pret otru cīnījās pretējās pusēs karojošās latviešu vienības: Vācijas Bruņoto spēku sastāvā iekļautā latviešu 19. grenadieru divīzija un 106. grenadieru pulks, un 130. latviešu strēlnieku korpuss ar divām divīzijām, kas bija Padomju Savienības Sarkanās armijas sastāvā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.