foto.krabjiem.lv

Aitu cūkas

No citiem informacijas avotiem uzzinājām, ka šīs cūkas sauc par garspalvainajam vilnas cūkām Mangalitza, kas oficiāli atzīta 1927. gadā Ungārijā.

Ziemā aitu cūkām nesalst, pietiek ar nojumi, kur paslēpties no sniega un lietus. Aitu cūkas labi varētu dzīvot mūsu klimatā pat tad, ja sivēni dzimst ziemā, jo mazuļi labi sasildoties mātes vilnā. Aitu cūkām kā jau cūkām patīkot rakties, un to viņas darot pat talantīgā par savām plikādas līdziniecēm. Cūku izraktajās bedrēs kūtī sakrājusies virca, kur siltajā laikā dzīvnieki izmanto kā vannu. Cūkām kūtī esot par karstu.

Cūku saimniece pastāstīja, ka interesentu grupiņa, kura vēloties nodarboties ar aitu cūku audzēšanu, plāno nākotnē dibināt savu sabiedrisko organizāciju – asociāciju.

No citiem informacijas avotiem uzzinājām, ka šīs cūkas sauc par garspalvainajam vilnas cūkām Mangalitza, kas oficiāli atzīta 1927. gadā Ungārijā.  Tām ir tumša āda ar gariem cirtainiem sariem, kam ir zīdains spīdums. Šis cūkas ir ļoti izturīgas preti slimībām. Kaušanas svaru sasniedz viena gada vecumā. Gaļa sulīga, labi uzglabājas, to izmanto delikateses ungāru salami, Parmas šķiņķa un vītinātās gaļas gatavošanai.

3 komentāri “Aitu cūkas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.