Aicina uz biznesa forumu «Ceļā uz veiksmīgu uzņēmējdarbību»

Turpinot iepriekšējos gados iesākto tradīciju oktobrī organizēt lielāku tikšanos uzņēmējiem, jau pēc nedēļas – 20. oktobrī – SIA «Telms» konferenču zālē norisināsies biznesa forums «Ceļā uz veiksmīgu uzņēmējdarbību», kuru Tukuma novada dome organizē kopā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) un Tukuma Uzņēmēju klubu.

Turpinot iepriekšējos gados iesākto tradīciju oktobrī organizēt lielāku tikšanos uzņēmējiem, jau pēc nedēļas – 20. oktobrī – SIA «Telms» konferenču zālē norisināsies biznesa forums «Ceļā uz veiksmīgu uzņēmējdarbību», kuru Tukuma novada dome organizē kopā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) un Tukuma Uzņēmēju klubu.

Kā stāstīja novada domes uzņēmējdarbības speciālists Artūrs Doveiks, gatavojoties šī gada uzņēmēju pasākumam, ņemti vērā gan pagājušajā gadā, gan šī gada augustā uzņēmēju diskusijā izteiktie ieteikumi organizēt šo tikšanos nevis nedēļas garumā, kā tas bija pērn, bet gan vienu dienu. Foruma mērķis esot aicināt uz diskusiju uzņēmējus gan no Tukuma, gan citiem novadiem, gan reāli strādājošos, gan tos, kas vēl tikai vēlas sākt savu biznesu, jo, domājot par dažādām interesēm, pasākumam būšot vairākas sadaļas.

A. Doveiks:

– Programma ir sadalīta četros blokos, no kuriem lielākais aptver valsts iestāžu prezentācijas par tēmu vai ar ideju – “konsultē vispirms”, tātad tā būs diskusija par to, ka valsts pārvaldē strādājošajiem ir jāorientējas nevis uz sodīšanu, bet gan uz konsultēšanu.

– Vai akcentēsiet arī uzņēmēju pagājušā gadā sarīkojumā izvirzītās problēmas – par OIK komponenti elektrības maksājumos, par ceļu stāvokli, nodokļiem?

– Labs jautājums. Pats par to nebiju informēts, bet varu teikt, ka visas forumu tēmas ir vērstas uz to, lai diskusiju sadaļā varētu par šiem jautājumiem runāt – gan novada līmenī, gan valstiski. Mūsu mērķis, lai uzņēmējs varētu pajautāt par sev aktuālām tēmām un saņemt atbildi. Tāpēc arī esam aicinājuši valsts iestāžu – Ekonomikas ministrijas, Valsts ieņēmumu dienesta, Pārtikas un veterinārā dienesta, Valsts darba inspekcijas – pārstāvjus.

– Atsevišķu foruma sadaļu esat veltījuši lidostai…

– Jā, uzņēmējus interesē tas, kas notiek lidlaukā un kādas varētu būt tā attīstības perspektīvas, jo lidlauka darbība varētu daudzas nozares, ja tā var teikt, uzsildīt. Tāpat mēs gribējām aicināt uzņēmējus izstāstīt savus iedvesmas stāstus, tāpēc būs gan vietējo, gan citu pašvaldību uzņēmēji, kas ir gatavi dalīties ar savu pieredzi.

– Jau vairākus gadus Uzņēmēju dienu neatņemama sastāvdaļa ir uzņēmēju sveikšana.

– Jā, ar svinīgo pasākumu arī biznesa forums 20. oktobrī noslēgsies. Es aicinu visus, kas vēlas šajā saviesīgajā daļā piedalīties, pieteikties, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanīt pa tālruni 63107284, 26197340.

– Jau dzirdēts no uzņēmējiem, ka iepriekšējos gados viņi saņēmuši ielūgumus, bet šogad no domes puses esot klusums…

– Neliela taisnība tajā ir. Šodien (10. oktobrī. – Red.) man uz rokas ir ielūgumi, un līdz ar to gan es pats, gan ar kolēģu palīdzību aicināsim uz šo pasākumu tos, kas ir nominēti vai kuriem gribam izteikt pateicību par aktivitāti. Ja runājam par pagājušo gadu – mēs iztērējām diezgan lielus resursus, drukājot ielūgumus un sūtot tos pa pastu, bet atdeve nebija tik laba, tāpēc šogad aicinām uz šo svinīgo pasākumu pieteikties ikvienu interesentu, lai varētu zināt dalībnieku skaitu un nogādāt ielūgumus. Pieteikšanās ir nepieciešama, lai varam plānot vietu skaitu.

– Svinīgā daļa notiks «Jurmala airport». Tātad līdzi jāņem pases?

– Pases līdzi nav vajadzīgas, bet ielūgumi gan.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.