Attēlam ir ilustratīva nozīme

Aicina doties pļavā iepazīt Jāņu zāles

Jāņos, kad “visa laba Jāņu zāle” Dabas aizsardzības pārvalde (Pārvalde) aicina saudzēt retos un aizsargājamos augus! Lai dotu iespēju iepazīt augus, 14. jūnijā no plkst. 11.00 līdz 14.00 Pārvalde piedāvā apmeklēt Dabas lieguma “Vecdaugava” pļavu.

Pasākumā laikā speciālistu un ekspertu vadībā, interesenti varēs izstaigāt pļavu un gūt plašu informāciju par pļavas augiem – gan par tiem, kuri lieliski iederas svētku vainagā, gan arī par tiem, kuri jāatstāj ziedam turpat pļavā. Klātesošajiem būs iespēja aplūkot, noplūkt un pasmaržot augus, kā arī uzzināt kādēļ daļa augu ir īpaši aizsargājami. Tāpat būs iespēja papildināt un pārbaudīt savas zināšanas, piedaloties dažādās izzinošās spēlēs.

Jāņu zāļu lasīšana un vainagu pīšana ir sen zināma tradīcija. Taču augu pazīšana ikvienam ļauj šo nodarbi padarīt daudz patīkamāku un drošāku, jo pļavā sastopami ne vien aizsargājami, bet arī indīgi un bīstami augi, kas var nodarīt ievērojamu kaitējumu līgotāju veselībai. Dabas vērtību izzināšana, gan pasargā, gan pilnveido!

Pasākums ir bez maksas. Gaidīti visu paaudžu apmeklētāji, tomēr rūpējoties par dalībnieku veselību, apmeklētāju skaits būs ierobežots. Dalību pasākumā lūdzam iepriekš pieteikt zvanot pa tālruni 28359716. Pasākuma aktivitātēm nav noteikti konkrēti sākuma laiki, speciālisti un eksperti būs pieejami visā laika posmā no plkst.11.00 līdz plkst.14.00, un tiklīdz būs sapulcējušies interesenti tie tiks iesaistīti aktivitātēs. Tādēļ, apmeklētāji ierašanos pasākumā var plānot pēc saviem ieskatiem.

Pasākumā tiks nodrošināta divu metru fiziskā distance vienam no otra, kā arī roku un virsmu dezinficēšanas iespējas.  Apmeklētāji tiek aicināti uztvert šos nosacījumus ar sapratni. Tāpat Pārvalde aicina būt atbildīgiem un apmeklējumu atlikt, ja ir slikta pašsajūta un elpceļu saslimšanas simptomi.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.