3. jūlijā 12.00 sāksies ģimenes ārstu streiks

Kaut arī neesam saņēmuši ziņu, ka kādas no mūsu puses ģimenes ārstiem piedalīsies streikā (vēl vakar, līdz avīzes nodošanai salikšanai šāds pieteikums asociācijā neesot saņemts), publicējam Latvijas ģimenes ārstu asociācijas paziņojumu pacientiem:

Kaut arī neesam saņēmuši ziņu, ka kādas no mūsu puses ģimenes ārstiem piedalīsies streikā (vēl vakar, līdz avīzes nodošanai salikšanai šāds pieteikums asociācijā neesot saņemts), publicējam Latvijas ģimenes ārstu asociācijas paziņojumu pacientiem:

”Notikušajās sarunās ar Veselības ministriju par streika prasību izpildi vienošanās nav panākta. Veselības ministrija ģimenes ārstu izteiktos argumentus un priekšlikumus nav ņēmusi vērā, tāpēc piesakām streiku […]

Streika laikā tiks pārtraukts ģimenes ārstu darbs, tāpēc netiks sniegti valsts apmaksātie ģimenes ārsta pakalpojumi. Aicinām pacientus pirms streika vērsties ģimenes ārstu prakses vietās, lai pagarinātu receptes un saņemtu citu nepieciešamo ģimenes ārsta veikto veselības aprūpi. Streika uzsākšanas datums un laiks: 2017. gada 3. jūlijs 12.00. Streika laikā ģimenes ārstu prakses vietas, kurās strādā māsa vai ārsta palīgs (vai reģistrators), būs atvērtas, nodrošinot māsas vai ārsta palīga pieejamību, sniedzot konsultācijas savas kompetences ietvaros – bez ģimenes ārsta iesaistes, izglītojot pacientus un viņu piederīgos veselības veicināšanas un veselības aprūpes jomā, veicinot pacientu pašaprūpes spējas un veicot citus savus darba uzdevumus, kā arī sniedzot pirmo un neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Medicīnisko palīdzību [streika laikā] iespējams saņemt, zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001, vēršoties pie dežūrārstiem, dodoties uz steidzamās medicīniskās palīdzības punktiem, vēršoties  slimnīcu uzņemšanas nodaļās, kā arī dzīvībai kritiskos gadījumos zvanot Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam – 113. Nacionālā veselības dienesta informatīvais tālrunis 80001234 (darba dienās: 8.30 – 17.00), pa kuru iedzīvotāji var saņemt telefoniskas konsultācijas par valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem un to saņemšanas kārtību, kā arī http://www.vmnvd.gov.lv/ un Veselības ministrijas mājas lapās www.vm.gov.lv.

Ģimenes ārsti sagaida, ka Valdība vienosies par streika prasību izpildi. Tad ģimenes ārsti atsāks valsts apmaksāto ģimenes ārsta darbu.”

Komentāri

  1. Tie jau nu īstie – cietēji – paskat ar kādiem auto braukā, mazliet aizmirsuši kāda ir ārsta būtība – ārstēt cilvēku nevis to slaukt, dažs labs neko vairāk par recepšu aizpildīšanu nezin

    1. Ārstos ir kaut kas no sadisma. Ja aizej, tad 100% mēģinās iedzīt kompleksos, ka tik ilgi neesi pārbaudījis potēšanas pasi vai tamlīdzīgi. Kad viņi beidzot sapratīs, ka sniedz Pakalpojumu, par ko tiek maksāts? Un tad brīnās, ka cilvēki iet pie ārsta pēdējā brīdī, kad sakostiem zobiem gatavi izciest pazemojumu, lai tikai neatstieptu kājas.

  2. Ar nepacietību gaidīsim kad streiku pieteiks Saeimas deputāti un tos apkalpojošo parazītu varza. Tas noteikti notiks ne ātrāk kā pēc šamo vasaras brīvdienām, jo šādam pasākumam ir jāuzkrāj spēki.

  3. Jā, gribētos saņemt čekus par vizīti, tikai tāpēc, ka tam tā jābūt.
    Aizejot pie ārsta, gribētos dzirdēt viņa viedokli, kur griezties, lai noteiktu diagnozi, nevis lūgt – varbūt nosūtiet mani – tur, bet nezin jau kur!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.