17. augustā uz Latvijas un Lietuvas robežas sāks Mežtakas apsekojumus Kurzemē!

Mežtaka ir Eiropas garās distances pārgājienu maršruts, kas līdz šim tika attīstīts no Tallinas līdz Rīgai. Taču jauna projekta – «Mežtakas izveide Latvijā un Lietuvā un Jūrtakas pagarināšana Lietuvā» ietvaros Kurzemes plānošanas reģions kopā ar partneriem no Latvijas un Lietuvas šo pārgājienu maršrutu  pagarinās arī pārējā Latvijā, šķērsojot visu Kurzemi, un Kalētu pagastā, šķērsojot robežupi Apši, tas turpināsies arī Lietuvā. Savukārt, izvijoties cauri Lietuvas teritorijā, Mežtaka pie robežas ar Poliju savienosies ar Eiropas kājāmgājēju maršrutu – E11.

Lai izplānotu iespējami labāko Mežtakas izvietojumu, Kurzemes plānošanas reģions kopā ar tūrisma ekspertiem organizēs apsekojumus. Visā plānotajā Mežtakas garumā dosies vides un tūrisma eksperts Juris Smaļinskis un Kurzemes plānošanas reģiona projekta koordinatore Aija Neilande. Maršruta apsekojumi sadalīti 14 dienās un plānots, ka vidēji dienā tiks veikti 20 km +/- 5 km. 17. augustā sāktie maršruta apsekojumi Kurzemē noslēgsies 7.septembī Bigauņciemā, kur Mežtaka savienosies ar citu garo distanču pārgājienu maršrutu – Jūrtaku.

Mežtakas apsekojumiem aicinām pievienoties ikvienu pārgājienu entuziastu. Viss, kas nepieciešams – labs garastāvoklis un viss kas varētu būt vajadzīgs pārgājiena laikā. Informējam, ka apsekojumi nav gidētas ekskursijas, bet drīzāk līdzinās ekspedīcijām, tādēļ dalībniekiem ir pašjāorganizējas un jāizdomā, – kā nokļūt līdz starta punktiem un prom no katras dienas finiša punktiem, kur nakšņot un kā izmantot citus pakalpojumus.

Pirms gājiena (vēlākais dienu iepriekš) potenciālajiem dalībniekiem ir jāpiereģistrējas attiecīgajam posmam – https://forms.gle/Ft74xjs9SvfAEKjx7

Atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem un padomus dalībniekiem iespējams lasīt: https://www.celotajs.lv/g/www/news/2020/Meztaka_kas_jazina_gajejiem_LV.pdf

Savukārt par katra posma starta vietām informāciju var atrast Mežtakas lapā Facebook:www.facebook.com/meztaka,  sadaļā pasākumi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.