Agita Puķīte

Matemātikas rezultāti neiepriecina

29. jūnijā, ap pusdienlaiku Tukuma novada Izglītības pārvaldē Tukuma, Engures un Jaunpils vidusskolu direktori saņēma savu skolu absolventu centralizēto eksāmenu sertifikātus.

29. jūnijā, ap pusdienlaiku Tukuma novada Izglītības pārvaldē Tukuma, Engures un Jaunpils vidusskolu direktori saņēma savu skolu absolventu centralizēto eksāmenu sertifikātus. Līdzīgi kā citus gadus – direktori bija steidzīgi, jo skolā viņus jau gaidīja 12. klašu beidzēji.

Tā kā jau dienu pirms sertifikātu saņemšanas jauniešiem bija iespēja savu centralizēto eksāmenu rezultātus apskatīties portālā www.latvija.lv, bija jau zināms, ka daudziem lielākais pārsteigums bijis par rezultātiem matemātikas eksāmenā, jo tie vairumā gadījumu nebija iepriecinoši. To apliecināja arī skolu direktoru secinājums, ātrā tempā caurskatot sertifikātus un fiksējot 12%, 30%, 50% un 60% matemātikas pārbaudījumā. Tajā pašā laikā, kā atzina Tukuma 2. vidusskolas direktore Anita Locāne un Zemgales vidusskolas direktore Liene Učelniece, labi rezultāti ir angļu valodā, tāpat arī latviešu valodā un vēsturē.

Vairāk lasiet laikraksta piektdienas, 30. jūnija, numurā ŠEIT!

Komentāri

 1. Lielākai daļai pat pusi no visa iekaltā dzīvē nevajadzēs un pēc gada jau tāpat būs viss aizmirsts – pēdējā laikā tie eksāmeni stipri pārspīlēti – sastāda laikam, prātu izkūkojuši, profesoriņi kuru dzīves prioritāte un jēga ir matemātika!!!

  1. Zini, nepiekrītu Tavam teiktajam! Vsk izglītība ir nepieciešama, lai saprastu elementāro ikdienas dzīvi, bet augstākā, lai dzīvotu ar sapratni – radoši! Ja filtrē, ko gribēju teikt! 😉

 2. Mūsu izglītības sistēma šobrīd ir nemoderna, atpalikusi un nesaistīta ar reālo dzīvi, un ražo tikai dārzeņus, neko nevarīgus telefona bakstītājus.

 3. Dēļ tādiem te komentētājiem un attiecīgi dvoišņikiem tādas traģēdijas kā Zolitūdes Maximas sabrukšana ar notiek,jo redz kādam natemātika un fizika piekliboja,bet amatā sēdēja

  1. Ne.irs totālā nulle!!! Visi iepirkumi tendēti uz lētāko, nevis kvalitāti! Jāmaina domāšana ievēlētajiem valdības bezsmadzeņu radījumiem!

  2. Tev kā jurp.stam jau matemātiku vispār nevajag… pilnīgi piekrītu iepr. Komentāriem – vidusskola jau nav augstskola, bet prasības ir tuvu tām. Nejau kāds dvojašņiks kā tu teici vainīgs pie tās sabrukšanas, bet mantrausība- apmēram tāda kāda piemīt arī gandrīz katram juristam un diezvai būvuzraugs vai būvdarbu vadītājs bija ar pliku vidējo nemaz nerunājot par projektētāju… ta ka sēdi tik savos juristos un saņem piķi par gudru .iršanu un nebāz savu deguntiņu lietās kuras neizproti… varbūt tu kā jurists esi 0 kā jau pats esi sevi nosaucis un tapēc gribi izcelties uz citu fona

 4. Šādi eksāmenu rezultāti liecina, ka Latvānijas aborigēniem līdzšinējās eksāmenu prasības ir krietni par augstām. Ir steidzīgi jāpazemina pozitīva vērtējuma slieksnis no neganti augstajiem 5% uz 2%, tad visi būs sekmīgi un valsteles attīstība uzņems vēl lielākus apgriezienus. Uz priekšu, biedri!

 5. NU sāksim ar to,kā māca.Nu vajag taću beizot skatities pedagigu darba kvalităti,nevis secināt ka běrni ir dumji,utt.Ja klasě tikai viens vai divi bęrni tiek līdzi matemātkas stundās,pārějie nesaprot,tad tas liecina ka ir kļůda apmācības procesā.

  1. Piekrītu, Annai!
   Liekas, ka kaut kas nav kārtībā ar pedagogiem! Atceros, ka 10 gadus atpakaļ 2.vidusskolā puse klase ņēma privātstundas matemātikā, lai varētu iestāties augstskolā. Liekas tā pati matemātikas skolotāja, kura nevarēja manai klasei neko iemācīt tur vēl strādā, tādēļ par rezultātiem nebrīnos!

   1. “Sliktajos padomju laikos” Raiņa v-skolā matemātikas skolotāja Reķe bez jel kādas piemaksas mācīja bērnus pēcstundās(lasi papildstundās). Bija muļķi, kuri bēguļoja. Tagad par tādiem vecāki lielu naudu maksā skolotājiem. Skolotājiem ir jāpadomā par sava darba kvalitāti.
    Protams, tas neattiecas uz visiem skolotājiem. Arī bērni ir nedaudz “atraktīvāki”.

    1. Arī tagad skolotāji līdz tumsai sēž konsultācijās, bet ne jau visi līdz tām atnāk! Tas taču nav prestiži! Krutāk ir teikt, ka man ir privātskolotāja un tāpēc varu klasē neko nedarīt! Un vecāki ir pārsteigti- uzzinot, ka pastāv šāda apmācība- un par baltu velti! 🙂

   2. 2 vidusskolas 1979 gada absolventi 2/3 aizgaja uz augstskolām..tāda sajutā, kā tagād debīli iziet no skolas, neko nezīn, ne geogrāfiju, ne vēsturi, nerunājot par matemātiku, augstskolas bija konkurss 2-10 cilv. uz vietu…kas tagād, mēs zinām..

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.