Jānis Vītols

16 000 Latvijas devītklasnieku piedalās zināšanu konkursā «Kas notiek?». Cik daudz zini Tu?

Šodien, 26. oktobrī, no 9.00 laikraksta «Diena» organizētajā mūsdienu zināšanu konkursā «Kas notiek?» piedalījās 15 664 devīto klašu skolēni 647 Latvijas skolās.

Šodien, 26. oktobrī, no 9.00 laikraksta «Diena» organizētajā mūsdienu zināšanu konkursā «Kas notiek?» piedalījās 15 664 devīto klašu skolēni 647 Latvijas skolās.

Konkurss 9.klašu skolēniem «Kas notiek?» šogad notiek jau 14. reizi, un kopumā šajos gados konkursā piedalījušies vairāk nekā 300 000 jauniešu. Interese un aktivitāte ar katru gadu ir augusi – 1999. gadā konkursā piedalījās 68% visu Latvijas skolu, kurās ir 9. klases, bet 2012. gadā – jau vairāk nekā 90% šādu skolu.

Atšķirībā no iepriekšējo gadu konkursiem šogad lielākā daļa skolēnu – gandrīz 13 000 – anketu pildīs elektroniski, aizpildot to īpašā sadaļā laikraksta «Diena» portālā Diena.lv. Pārējie konkursa dalībnieki uz jautājumiem atbildēs, izmantojot drukātas anketas.

No 15.00 ne tikai skolēniem, bet ikvienam interesentam būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas un to atbilstību devītklasnieku informētības līmenim, atbildot uz konkursa jautājumiem portālā Diena.lv vai meklējot anketu pirmdien laikrakstā Diena.

Konkursa «Kas notiek?» mērķis ir veicināt jauniešu interesi par pēdējā gada politiskajiem, sabiedriskajiem, kultūras, sporta un citiem notikumiem Latvijā un visā pasaulē, kas atspoguļoti masu medijos. Konkurss ir individuāla spēku pārbaude, kurā katrs jaunietis var pārbaudīt savas zināšanas un atmiņu.

Saskaņā ar konkursa noteikumiem vienā noteiktā dienā un laikā visi konkursa dalībnieki vienlaikus aizpilda zināšanu pārbaudes anketas vai nu elektroniskā, vai ar roku rakstītā formā. Anketas kļūst pieejamas tikai konkursa sākuma brīdī. Uzvarētājus nosaka, ņemot vērā pareizo atbilžu īpatsvaru katras klases ietvaros, kā arī atsevišķi izceļot individuālos pareizo atbilžu sniedzējus.

Kā katru gadu, apkopojot konkursa rezultātus, uzvarētājas klases tiek noteiktas pa vienai no katra Latvijas novada – Kurzemes, Latgales, Vidzemes, Zemgales, kā arī Rīgas reģiona.

Vai esi gudrāks par devītklasnieku? Pārbaudi, atbildot uz konkursa jautājumiem ŠEIT!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *