ventasbalss.lv

Mājsēde un citi ierobežojumi

Ministri vienojās, ka jaunie striktie ierobežojumi būs spēkā četras nedēļas.

“Mēs četras nedēļas tagad ejam uz vēl stingrāku režīmu visi. Bet 15. datumā [novembrī] mēs atgriežamies nosacīti pie šodienas stāvokļa, kas jau ir samērā ierobežots nevakcinētiem cilvēkiem. Ar papildinājumu, ka starplaikā mēs runāsim, ka, iespējams, vēl kaut kur būs stingrāki ierobežojumi nevakcinētiem cilvēkiem, lai viņi vairs nevarētu turēt visu valsti gūstā, kā viņi šobrīd diemžēl dara,” sacīja premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).

ĪSUMĀ:

 • No 21. oktobra mājsēde – cilvēki laikā no pulksten 20 līdz 5 paliek mājās.
 • Tirdzniecības vietas klātienē strādā no pulksten 6 līdz 19.
 • Mājsēdes laikā iziet no mājas drīkst dažos gadījumos; jāaizpilda apliecinājums.
 • Aizliegti privāti pasākumi, pulcēšanās vairāk nekā vienas mājsaimniecības ietvaros.
 • Nedrīkst notikt piketi un sanāksmes.
 • Vecāki, kuri nedzīvo kopā ar saviem bērniem, drīkst tikties, ja nav slimi ar Covid-19 vai nav jāizolējas.
 • Mašīnā – tikai viena mājsaimniecība vai divi cilvēki no dažādām mājsaimniecībām.
 • Brīvlaiku pagarina līdz 29. oktobrim; no 1. novembra klātienē mācās tikai 1.–3. klase.
 • Bērnudārzi pieejami ģimenēm, kuru locekļi nevar strādāt attālināti.
 • Netiek sniegti pakalpojumi, kas nav vitāli svarīgi.
 • Klātienē strādā nepieciešamāko preču veikali.
 • Degvielas uzpildes staciju un aptieku darba laiku neierobežo.
 • Iepirkties internetā un saņemt preces ārpus veikala vai piegādē uz mājām – drīkst.
 • Sākoties mājsēdei, drīkst strādāt arī ēdienu piegādātāji.
 • Ēdināšanas iestādes ēdienu drīkst izsniegt tikai līdzņemšanai.
 • Bēres drīkst notikt ārā līdz 20 cilvēkiem.
 • Dievnami vaļā individuāliem apmeklējumiem.
 • Kultūrvietas nestrādā, sporta pasākumi nenotiek, izņemot profesionālo sportu.

Mājsēde un apliecinājums

Laikā no pulksten 20 līdz 5 cilvēkiem jābūt savās mājās, izņēmuma gadījumi:

 • ja jādodas uz darbu vai no tā. Šajā gadījumā jāaizpilda apliecinājums, kurā jānorāda vārds, uzvārds, personas kods, dzīvesvietas adrese, dzīvesvietas vai uzturēšanās vietas atstāšanas iemesls un laiks; darbavietas nosaukums, adrese un darba devēja vai tās nozīmētas kontaktpersonas tālruņa numurs;
 • ja pārvietojas saistībā ar psiholoģiskā atbalsta, ārstniecības pakalpojumu, tai skaitā vakcinācijas pret Covid-19, saņemšanai vai dzīvnieku veterinārmedicīniskajai aprūpei, vai diennakts aptiekas apmeklējumam.
 • ja pārvietojas, lai nokļūtu līdz lidostai, ostai, dzelzceļa stacijai vai autoostai vai no tām.

Pēdējos divos gadījumos apliecinājumā jānorāda vārds, uzvārds; personas kods, dzīvesvietas vai uzturēšanās vietas adrese; dzīvesvietas vai uzturēšanās vietas atstāšanas iemesls un laiks, kā arī pakalpojuma saņemšanas vieta.

Laikposmā no pulksten 20 līdz 5 taksometra pakalpojumu, kā arī darba devēja nodrošinātu transportu var izmantot, lai dotos uz darbu vai no darba, saņemtu ārstniecības pakalpojumus vai dotos uz lidostu vai no lidostas, ostas u.tml.

Cilvēku tikšanās, privātais transports 

Līdz 15. novembrim aizliegti privāti pasākumi, cilvēku pulcēšanās vairāk nekā vienas mājsaimniecības ietvarā, arī piketi, sanāksmes.

Ja nepieciešams nodrošināt personas aprūpi vai ja persona mājsaimniecībā dzīvo viena, pieļaujami apmeklējumi, bet ne vairāk kā divu mājsaimniecību ietvaros.

Pieļaujama arī nepilngadīgu bērnu un vecāku tikšanās, ja bērni un vecāki nav vienas mājsaimniecības locekļi, izņemot gadījumu, ja bērnam, kādam no vecākiem vai vecāku mājsaimniecības locekļiem jāievēro izolācijas, mājas karantīnas vai pašizolācijas prasības.

Ar privāto transportlīdzekli var pārvietoties vienlaikus tikai vienas mājsaimniecības locekļi vai divas personas, kuras nav vienas mājsaimniecības locekļi. Pavadot nepilngadīgu bērnu vai personu, kurai nepieciešama asistenta palīdzība, vai kurai ir objektīvas grūtības vecuma vai funkcionālo traucējumu dēļ, privātajā transportlīdzeklī atļauts pārvietoties līdz trim personām no vairākām mājsaimniecībām. Tas neattiecas uz sabiedrībai kritiski svarīgās nozarēs nodarbinātajiem.

Mācības lielākoties attālināti

Skolēnu rudens brīvlaiku pagarina par nedēļu – līdz 29. oktobrim. Pēc tam

skolēni mācības turpinās attālināti, izņemot 1. līdz 3. klasi, kas no 1. novembra mācīsies klātienē.

Bērnudārzi turpinās strādāt un būs pieejami ģimenēm, kur vecāki nevar strādāt attālināti un nevar nodrošināt bērna uzraudzību. Drīkstēs apvienot bērnudārzu grupas, iespējami nodrošināt izglītojamo sastāva nemainību.

Tāpat izņēmums paredzēts rezidentūrā un citām praktiskām mācībām un praksēm, ļaujot to īstenot klātienē veselības aprūpes un veterinārmedicīnas studijās.

Netiek rīkotas nometnes.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija) apliecināja, ka skolas būs vaļā darbam klātienē no 15. novembra, lai gan tobrīd vēl viss nebūs “rožaini” Covid-19 izplatības ziņā.

Preces, pakalpojumi

Jāaptur klātienes pakalpojumi, kas nav vitāli svarīgi, un mazāk nozīmīgu preču tirdzniecība klātienē, saglabājot tikai pirmās nepieciešamības preču tirdzniecību.

Autoservisi būs atvērti.

Aizliegti arī inventāra nomas pakalpojumi, kas saistīti ar sportu, atrakcijām un izklaidi, izņemot darba instrumentus un inventāru, kā arī transportlīdzekļu nomu, tostarp velosipēdu, elektrisko skrejriteņu u.c.

Aizliegts sniegt klātienes saimnieciskos pakalpojumus, kas saistīti ar izklaidi, azartspēlēm, derībām, atrakcijām, skaistumkopšanu, labsajūtu, aktīvo atpūtu, fiziskajām aktivitātēm, sportu, tūrismu (izņemot izmitināšanu un ārvalstu ceļojumus), foto un video pakalpojumiem (izņemot fotogrāfiju izgatavošanu dokumentiem un plašsaziņas līdzekļu darba nodrošināšanai), klātienes konsultācijām, kolektīvām medībām.

Klātienē strādāt drīkst:

 • pārtikas preču veikali (kur 70% no preču sortimenta ir pārtikas preces);
 • higiēnas preču veikali (kur 70% no preču sortimenta ir higiēnas preces);
 • aptiekas, tai skaitā veterinārās;
 • optikas preču veikali;
 • degvielas uzpildes stacijas;
 • dzīvnieku barības veikali;
 • preses tirdzniecības vietas;
 • grāmatnīcas;
 • telekomunikāciju preču un pakalpojumu vietas;
 • ziedu tirdzniecības vietas;
 • reģistrētas autoostas, kuras nodrošina biļešu tirdzniecību, un dzelzceļa stacijās esošās biļešu tirdzniecības kases, kurās tiek pārdotas biļetes tikai uz iekšzemes dzelzceļa maršrutiem;
 • tirgos un ielu tirdzniecības vietās ir atļauta tirdzniecība tikai ar pārtikas precēm un lauksaimniecības produkciju.

Visas vietas, kuras drīkst strādāt, uzsāk darbu ne ātrāk kā pulksten 6 un beidz ne vēlāk kā 19, lai cilvēki var pagūt tikt mājās.

Mājsēdes laikā ēdiena piegādes pakalpojumi drīkst strādāt.

Degvielas uzpildes staciju un diennakts aptieku darba laiks, tūristu mītņu darba laiks, Covid-19 vakcinācijas punktu, kā arī sabiedriskā transporta, kravu un pasažieru pārvadājumu un ar to saistīto pakalpojumu, piegādes, avārijas un neatliekamo komunālo pakalpojumu sniegšanas laiks netiek ierobežots.

Ierobežojumi mazumtirdzniecībā nav attiecināmi uz preču tirdzniecību internetā, kā arī preču izsniegšanu ārpus tirdzniecības vietas telpām, ja preces iegādātas attālināti.

Darbs klātienē

Visi darbinieki, kas strādā klātienē, arī ar Covid-19 sertifikātu, katru dienu darbā rakstveidā apliecina, ka viņiem nav akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmju un tās nav bijušas tiešā kontaktā ar personām, kurām noteikta izolācija, mājas karantīna vai pašizolācija.

Darba devējs drīkst organizēt visu klātienē strādājošo darbinieku Covid-19 testēšanu. To apmaksā no darba devēja līdzekļiem.

Darbinieki, kuri strādā klātienē un vēl nav saņēmuši Covid-19 pārslimošanas vai testēšanas sertifikātu, var strādāt ar Covid-19 antigēna testa rezultātu, kas nav vecāks par 72 stundām. Šobrīd testēšanas sertifikātus izsniedz vairāk nekā 200 ārstniecības iestāžu noorganizēti testēšanas sertifikātu punkti, tomēr, ja konkrētā teritorijā 10 kilometru rādiusā nav pieejami Covid-19 testēšanas punkti, darba devējs var uz vietas turpināt organizēt darbinieku testēšanu ar antigēna testiem.

Ēdināšana

Ēdināšanas vietās atļaut izsniegt ēdienu tikai līdzņemšanai vai ar piegādi. Tiesa, piegādes pakalpojuma sniedzējam, kas nonāk ciešā kontaktā ar pakalpojuma saņēmēju, ir jābūt Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātam. Pakalpojuma saņemšanas vietā vienai personai tiek nodrošināti ne mazāk kā 15 kvadrātmetri no publiski pieejamo iekštelpu platības  un tiek lietota sejas maska.

Bēres

Izņēmumi attiecībā uz pulcēšanās aizliegumu ir saglabājami neatliekamajos gadījumos, piemēram, bēru dēļ. Bēres drīkst notikt tikai ārā, un tajās drīkst pulcēties ne vairāk kā 20 cilvēki.

Minētajā cilvēku skaitā netiek ieskaitītas personas, kas tieši saistītas ar bēru norises nodrošināšanu.

Dievnami 

Dievnami atvērti tikai individuāliem apmeklējumiem vienas mājsaimniecības ietvaros. Vienai personai jānodrošina ne mazāk kā 15 kvadrātmetri, un vienlaikus baznīcā drīkst atrasties ne vairāk kā 20% no kopējā iespējamā cilvēku skaita.
Ierobežots arī dievnamu darbības laiks – no pulksten 6 līdz 19.

Tiesa, paredzēts izņēmums laikam no 4. līdz 7. novembrim, kad garīgais un kalpojošais personāls drīkstēs kalpot bez darba laika ierobežojumiem, bet bez apmeklētāju klātbūtnes.

Kultūra, sports

Pārtrauc kultūrvietu, bibliotēku, izstāžu norises vietu, arī to, kas saistītas ar ielu tirdzniecības organizēšanu (tai skaitā gadatirgu), darbību.

Kultūrvietās var notikt organizēti profesionālās mākslas kolektīvu mēģinājumi, ierakstu, izrāžu un koncertu sagatavošana no pulksten 6 līdz pulksten 19.

Aizliegti arī visi sporta pasākumi, izņemot profesionālo sportu.

Vakcinācija pret Covid-19

Valsts un pašvaldību institūciju (tai skaitā kapitālsabiedrību) darbinieki un amatpersonas no 15. novembra savus darba pienākumus var veikt tikai tad, ja viņiem ir Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Savukārt no 15. decembra darbiniekiem, kuri strādā klātienē un nonāk kontaktā ar klientiem vai kolēģiem, tostarp brīvprātīgajiem un personām ar ārpakalpojuma līgumiem, jābūt ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Slimnīcas un medicīnas pakalpojumi

Lai ārstniecības iestādes spētu nodrošinātu neatliekamo medicīnisko palīdzību, palīdzību akūtos gadījumos vai Covid-19 pacientu ārstēšanu, ja nepieciešams, drīkstēs nodarbināt ārstus ar vai bez sertifikāta, neatkarīgi no specialitātes un iesaistīt pacientu aprūpē visu profesiju ārstniecības personas. Tiesa, šie cilvēki drīkstēs strādāt sertificētas ārstniecības personas uzraudzībā vai vadībā.

Komentāri

 1. Vai kāds lūdzu beidzot man neaptēstam cilvēkam var paskaidrot – pirmdien notika krīzes padomes sēde, kur visus ierobežojumus izdomāja un sākās hajs, ka 21.10. Viss tiks aizslēgts, BET kā var aizslēgt visu jau 21.10, ja ir nepieciešams Saeimas deputātu balsojums, kas notiks tikai 21.10. Plkst.9.00. Kā viss var jau būt aizslēgts pirms valdības lēmuma???!!

 2. nevarētu turēt visu valsti gūstā, kā viņi šobrīd diemžēl dara,” sacīja premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).
  ——————————-
  /CENZĒTS/

 3. Diezgan interesanti paskatīties, kā mazāk izglītotā tautas daļa domā un izsakās… Starp jums ir kāds 5G noliedzējs arī? Kā tur viss beidzās? Mūs visus apstaros un nogalinās vai tomēr ne?

  1. vai tu jau neesi no laimes beidzis biksees izgliitotais? cik tev sievietes bijushas? viena,divas vai varbuut neviena!?zini kas ir kulacinsh? vainu tu esi veca piepe,kurai pat banaans neinteresee.taa jau gruuti uzmineet/…

 4. antivakseriem beidzot būtu jābeidz murmulēt savas “gudrības” un kliegt uz valdību! Viņiem jāņem priekšā visas savas antivakseru tēzes un jāsameklē, ko par tām visām saka normāli zinātnieki, kā viņi izskaidro vakcīnu darbības mehāniku un vakcīnu sastāvu. Tieši šo momentu šīrīta panorāmā ļoti labi izskaidroja Kalviņš. Viņš izskaidroja un pierādīja, ka vakcīna DAUDZ labāk iemāca organismu atpazīt vīrusu un uzreiz cīnīties pret to, nekā tas ir izslimojot. Vakcīna ienes organismā tikai 1 vīrusa gēnu, ar ko pietiek, lai cīņa sāktos. Pašam vīrusam ir 29 gēni, kas ielien organismā, pielīp šūnām un paģēr tām viņu pavairot. Bet tas viens, ko ievada ar vakcīnu, nevar neko paģērēt, un viņu pašu mūsu imūnsistēma iznīcina, bet, pateicoties šim 1 vārgajam gēnam, kurš viens pats nekādi nevar mutēt, paliek šī īstā vīrusa atpazīstamība un turpmāk tā iekļūšana organismā tiek bloķēta. Vārdu sakot Kalviņš iznīcināja daudzus antivakseru “argumentus”. Un par mirstību Izraēlā Kalviņš paskaidroja, ka tagad, kad jau dod 3.poti, mirstība atkal strauji samazinās. Mirstības uzliesmojums bija izskaidrojams ar to, ka pirmajiem savakcinētajiem vakcīnas darbības termiņš jau bija pie beigām vai beidzies, un tās vairs neaizsargāja tā, kā sākumā. Tagad stāvoklis normalizējies. Un mums arī vajadzētu gan savakcinēt visus, kas vēl nav vakcinējušies, gan nevilcinoties sākt revakcināciju ar 3.poti, nenokavējot vakcīnas darbības beigas. Un atcerieties – sākumā visi sapratām, ka vinnēs tā valsts, kas ātrāk izies no pandēmijas. Bet noticis pretējais: ļaudis ir “saēdušies” sazvērestības teoriju izplatītāju raidītās ziņas, un paši ar savām galvām nedomā! Jo, lai domātu, vajag zināt, ja nezini, vajag uzzināt, informācijas vajag salīdzināt. Bet jautrāk un vieglāk taču ir mērcēties tenkās un pašiem tās izplatīt… Sazvērestības teorijas īstais mērķis ir bijis radīt tieši šos antivakserus, lai tādējādi varētu sagraut veselību, veselības sistēmu, ekonomiku un visu citu, kas ir mūsu vērtības. Un par to es aizdomājos un minēju jau pašā ļembasta sākumā. Tātad, antivakseri, aši mainiet savus “uzskatus”, kas nemaz nav jūsējie, bet to ļaundaru, kas tajos ir ieintereseti, un ejiet vakcinēties!

  1. Pagājušas 600 dienas cīņā ar briesmīgo vīrusu. Kas ir izdarīts? Nekas. Neviens no pieņemtajiem vairāk vai mazāk drakoniskajiem ierobežojumiem un aizliegumiem nav mainījis to, ka cilvēki ziemas periodā intensīvi slimo un attiecīgajās teritorijās vairāk, kā citur.
   To var labi redzēt kaut vai ASV kartē, kā tas izskatījās pirms gada un kā šogad – simetrija ir acīmredzama.
   Šis globālais karš ar ‘vīrusu’ izskatās tikpat sekmīgs, kā ASV karš ar Afganistānu un solījumi likvidēt Taliban. Mēs visi labi redzējām, kā tas viņiem sanāca – pēc 20 gadiem Taliban brauc parādēs ar viņu pašu tehniku. Varam savilkt līdzīgas analoģijas ar šo karu, kas tāpat nav uzvarams un kas vispār nav par veselību.
   Lokdauni neapturēja vīrusu, uzpurņu šovs un miljoni dažādu ierobežojumu sociālā dzīvē arī to nav izdarījuši. Un tagad ir labi redzams, ka arī slavinātās mrns potes neko tajā nevar izdarīt. Taču tā vietā, lai atzītu šīs kļūdas un apstātos, valdības visā pasaulē dubulto un trīskāršo to visu. Par spīti tam, ka neparasti daudz cilvēku izrādījās bez saprāta pazīmēm un pakļāvās šim teroram un 7.5 miljardiem izlietoto šļirču pasaulē, mrns tehnoloģija nav uzlabojusi situāciju pasaulē, kā par to meloja ierēdņi pirms tam. Un tagad viņi saka, ka šī pote jau nav bijusi domāta, lai apturētu infekcijas, bet tikai samazinātu smagas saslimšanas.
   Taču tie ir nekaunīgi meli un domāti tiem, kam cāļa atmiņa. Vēl tikai pirms pusgada galvenie šprices bosi skaidri teica, ka jūs nesaslimsiet vispār, ja būsiet dabūjis šo poti – CDC priekšniece Valenska to paziņoja intervijā 29.martā.
   Viņai piebiedrojās vīrusa cars Fauči, sakot, ka visas trīs injekcijas ir 100% efektīvas pret hospitalizāciju un nāvi.
   Tas bija ne jau pirms 10 gadiem, lai to varētu aizmirst, tas taču bija vēl šogad! Tik vien pagāja un mēs atkal esam turpat, kur sākumā un vēl trakāk, kārtējā lokdaunu un ierobežojumu sērija, kas arī nekad nav palīdzējusi kaut ko apturēt. Un tā pēc 7.5 miljardiem injekciju tie, kas seko līdzi šim farsam, redz ka visi šie paziņojumi, kurus izteica pasaules galvenās ‘uzticības personas’, ir bijušas pilnības muļķības. Šodien ir redzams, ka injekcijas pat pēc oficiāliem datiem piedāvā tikai dažu mēnešu profilaksi un veselu kaudzi jau zināmu un vēl nezināmu blakus efektu ilgtermiņā.
   To visu vislabāk varēja redzēt tajās valstīs, kas pasteidzās nošpricēt savas tautas pirmās, kā Izraēla un Īrija – tas savukārt noveda pie booster režīma ieviešanas, kaut gan šīs valdības joprojām nav atzinušas, ka iepriekšējās šļuras nestrādā, kā viņi to gribēja iestāstīt. Tā vietā viņi tirgo nākamās dozas zem lozunga, ka tās nodrošina ‘papildus aizsardzību’ pēc tam, kad cilvēks jau ir ‘pilnībā vakcinēts’.
   Nu jau arī tas tiek mainīts un tūlīt daudzviet ‘pilnībā vakcinētie’ arī kļūs par ‘antivakseriem’ To nu gan viņiem kāds teica, kad skaloja smadzenes ar vīrusa propagandu? Nu vispār jau teica – ‘sazvērnieki’, kurus izsmēja un demonizē joprojām. Bet vai tad valdība spēj melot, vai tad visi ārsti ir sazvērējušies? Jā, gandrīz visas valdības izpilda agenda 2030, paskatieties, ko viņi ir parakstījuši un arī Latvijā viss saistās tikai ar šo projektu, laiks jau pamosties un saprast, kas tas ir.
   Valdību veselības ierēdņi un Farmas speciālisti visu laiku cilvēkus maldina ar šīm puspatiesībām un meliem, kā rezultātā efektīvas šī potes ir tikai viņu gigantiskai peļņai. Diemžēl to, kas redz un saprot, nav vairākums. Pasaules valdības kopā ar tehnoloģiju milžiem ir pārliecinājušas masas, ka pie visa šī vainīgi ir…nevakcinētie.
   Šo loģiku atklāti pauž tādi jaunās pasaules kārtības ieviesēji, kā Austrijas kanclers, kas grib padarīt Hitlera dzimteni atkal par pirmo totalitārisma valsti Eiropā, kur šīs injekcijas uzspiež ar varu visiem. Paaugstinot injekciju aptveri, viņš gribot izvairīties no piektā un sestā viļņa. Līdzīgi runā arī vietējie kangari. Un viņi bezkaunīgi melo, jo šādi ‘viļņi’ ir parasta elpceļu saslimšana, kas šajos platuma grādos vienmēr ir bijusi un būs ziemas periodā. Un tāda vieta kā Gibraltārs ar 140% sašpricēto piedzīvo tieši to pašu vilni un vēl augstāku, kā pirms špricēšanas, jo acīmredzot, ka tā izpaužas novājinātā imunitāte – kā viņi dabūja to ciparu, tas acīmredzot ir injekciju tūrisms –taču, ja 100% aptvere rezultātā padara visu vēl sliktāku, tad par ko te ir runa?
   Par to, ka valstu valdības nemitīgi melo. Lai šos melus noturētu, viņiem ir skaidri apzīmēts ienaidnieks un tie esam mēs, nešpricētie, kas apdraud visu šo maniakālo plānu. Tāpēc ir šie uzbrukumi un tagad jau cīņa ar cilvēkiem ir pārgājusi vēl dramatiskākā fāzē, jau ir raidīti īsti šāvieni un ir lijušas asinis – tas notika šajā nedēļas nogalē Roterdamā. Tas nozīmē, ka ir sācies īsts karš un ir skaidri apzīmētas puses, veselie un brīvie ļaudis ir šīs elites lielākie ienaidnieki, jo atsakās tai pakļauties.
   Tā jau tas ir bijis vienmēr vēstures gaitā, jo šie cilvēki ir citādi, demonstrē labākus rādītājus visās jomās, nekā paklausīgie režīma špricīti saņēmušie, kam sākas visādas komplikācijas un personības maiņas. Grūti gan bija noticēt, ka mēs kaut ko tādu atkal varam piedzīvot savas dzīves laikā.

 5. Mani māc nelabas aizdomas , ka uz sazombētajiem antivakseru ”prātiem” nekādi argumenti neiedarbojas, joprojām viņi uzskata, ka nekāda Covid nav, notiek čipēšana un tas viss ir mākslīgi uzpūsts biznesa plāns.
  Pat antivakseru partijas ģenerālsekretāra nāve no Covid, lai viņam vieglas smiltis, nesašķobīs viņu pārliecību par Zemes plakanumu.

 6. antivaxeri.sazombeets.kas tie taadi ir? no kaadas citas planetas? ko tu esi saeedies? mani te viens mulkis piemetina visu laiku ka plastmasas alu dzeru.ja jau vinsh tik labi paziist,varetu vinjam kaadu pudeli uzsaukt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.