Svētdiena, 2019. gada 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Antireģionu politika 

Straujiem soļiem tuvojas tautas skaitīšanas laiks un būs brīnumaini, ja Latvijā tiks uzskaitīti vairāk par diviem miljoniem iedzīvotāju. Vēl brīnumaināk kļūs, ja drīz vien mūsu valsts iedzīvotāju skaits nesāks rukt vēl straujāk, ņemot vērā Valda Dombrovska vadīto valdību antireģionu politiku.

Dārza darbi martā 

Lai arī laukā vēl bieza sniega sega, izmanīgākie dārznieki jau sākuši rosīties. Tiek pārcilātas sēklu pakas, gatavotas stādu kastes, iepirktas dārzniecībai nepieciešamās lietas. Īsi pirms sniega nokušanas jāsaplāno arī apstrādājamā teritorija – cik, ko un kur sēsiet. Paša audzēts tomēr garšo labāk kā veikalā pirktais, tāpat saimnieks var būt drošs, ka produkts ir ekoloģiski tīrs un audzēts bez pesticīdiem īstā Latvijas augsnē, nevis kādā skārda renē, pilnā ar ķimikālijām.

Par laupīšanu (2)

Par aktuālāko pēdējā laika publiskās apspriešanas objektu kļuvusi Jēkabpilī notikusī spēļu zāles aplaupīšana, raisot sabiedrībā ne vienu vien diskusiju, vienlaicīgi atstājot novārtā dažu labu citu. Vēlētos vērst uzmanību uz divām salīdzinoši nesen izskanējušām ziņām, kas tieši saistītas ar mūsu elektroenerģijas monopolistu. Viena ziņa vēstīja, ka pagājušajā gadā Latvenergo strādājis ar rekordlielu peļņu, bet nākamā – šogad paredzēts paaugstināt tarifus elektroenerģijas lietotājiem.

Latvijas uzņēmumi joprojām izjūt ekonomisko krīzi 

Aizvadītā gada laikā valstsvīri mūs arvien biežāk aplaimoja ar ziņām par ekonomiskās krīzes pārvarēšanu, izaugsmi un politiskās elites ieguldījumu uzņēmējdarbības attīstībā Latvijā. Apkopojot biroju servisa tirdzniecības datus par 2010. gadu, vēlos sacīt ko citu. Uzņēmumi Latvijā joprojām izjūt ekonomisko krīzi un aktīvi pārskata nepieciešamās izdevumu pozīcijas.

Baltijas tīģeris 

Aizvadītajos gados ne reizi vien esam dzirdējuši starptautisko sadarbības partneru runas par Latviju kā ‘Baltijas tīģeri’, radot tēlainu salīdzinājumu straujajam ekonomikas izrāvienam mūsu valstī. Tiesa, šīs runas noplakušas, kopš Latvija saskārusies ar ekonomiskās lejupslīdes smagajām sekām. Uzdrošinos sacīt, ka tas ir nepamatoti, jo pēc būtības valsts politiskais kurss nav mainījies un Latvija turpina koncentrēties uz straujiem, bieži vien nepārdomātiem, tīģera cienīgiem lēcieniem (lasi: politiskiem lēmumiem).

Kādas grīdas flīzes izvēlēties? 

Ja kā grīdas materiālu esat izvēlējušies flīzes, tad, protams, Jūs vēlaties, lai tās kalpotu pēc iespējas ilgāk. Lai tā tas notiktu būtiski ir zināt kāda veida flīzes ir vispiemērotākās grīdām.

Nabadzības izskaušanas gads? 

Gadu mijas laikā mēdzam palūkoties uz aizvadīto gadu, izvērtējot sasniegto un analizējot ne pārāk veiksmīgo. Tāds atskats mums visiem kopā ir nepieciešams arī politikas lauciņā. Cik daudz prieka un cik daudz mieļu Latvijas iedzīvotāji piedzīvojuši?

Mazas viltības kā iesaiņot dāvanas ar mīlestību 

Publiskajā runā ir viena liela patiesība – maza nozīme ir tam ko jūs sakiet, daudz svarīgāk kā to dariet. Piekritīsiet taču, ka arī ikdienā daža laba spoža ideja negūst atbalstu tikai tādēļ, ka pasniegta neveikli, kautrīgi, un bez pārliecības.

Ziemassvētku eglītes meklējumos 

Runā, ka apritēs 500.gadskārta kopš pasaulē pirmās svētku eglītes, kas izpušķota tieši Rīgā. Lai gan igauņi, tomēr tam nevēlas piekrist, norādot, ka Igaunijas teritorijā izrotāta eglīte kā Ziemassvētku simbols jau 400 gadus pirms tas izdarīts Rīgā. Katrā ziņā prieks, ka šāda tradīcija ir aizsākta tieši kādā no Baltijas valstīm.

Cik garas kājas ir meliem? 

Premjera Dombrovska vadībā strādā pēc kārtas jau otrā valdība un visticamāk drīz sagaidīsim viņa premjerēšanas otro gadadienu. Lai arī premjera nostrādātais laiks nav mērāms daudzu gadu garumā, jau atkārtoti esam sastapušies ar nopietniem meliem valdības vīru un sievu izpildījumā saviem darba devējiem – Latvijas vēlētājiem.

Vadonisma kulta atdzimšana? 

Arvien biežāk Latvijā jāsastopas ar vadonisma kulta slavināšanu tādā vai citādā veidolā. Turklāt šajā propagandas darbā iesaistījušies ne vien galēji radikālo politisko uzskatu paudēji, bet arī lielāko politisko partiju pārstāvji un pat Valsts prezidents!

Transportlīdzekļu automātiskā pacēlāja pārbaudes – darba devēja pienākums (1)

Vieglo automašīnu īpašnieki agrāk vai vēlāk ir spiesti nomainīt kādas automašīnas tehniskās daļas. Automašīnas remonts neapšaubāmi prasa kvalitatīvu rezultātu, tāpēc daudzi vieglo automašīnu īpašnieki tehniskos remontus izvēlas veikt specializētajos autoservisos.

Jā – konfrontācijai, nē – sadarbībai 

Eiropas Sociāldemokrātiskās partijas prezidents Pols Nīrups Rasmusens uz publisku debati izaicinājis Eiropas Tautas partijas prezidentu Vilfrīdu Martenu par tēmu, kā konfrontēt Eiropas galēji labējos spēkus.

Apmācības kārtība darba aizsardzībā – palīgs drošai darba videi 

Oktobra sākumā spēkā stājušies jauni Ministru kabineta noteikumi, kas nosaka apmācības kārtību darba aizsardzības jautājumos. Jaunā noteikumu redakcija nosaka darba aizsardzības speciālistu, darba aizsardzības koordinatoru, darba devēju, nodarbināto un uzticības personu apmācības kārtību darba aizsardzības jautājumos. Tāpat noteikumi definē arī izglītības līmeni dažāda līmeņa darba aizsardzības speciālistiem, darba aizsardzības koordinatoriem, uzticības personām, kā arī kārtību, kādā veicama nodarbināto apmācība darba aizsardzības jautājumos.

Apgaismojuma veidi 

Gaisma ir būtiska mūsu ikdienas dzīvē. Tāpat kā mums ir nepieciešams gaiss, ūdens un ēdiens, lai izdzīvotu, mums ir nepieciešama gaisma, lai efektīvi funkcionētu. Sen jau aiz muguras dienas, kad cilvēki mēdza beigt darbu pēc saulrieta. Elektrības izgudrošana ir padarījusi dzīvi daudz vienkāršāku.

Gaismas izmantošana interjeros ļoti ietekmē noskaņu telpā. Tādēļ ir būtiski prasmīgi izvēlēties gaismas ķermeņus.

Pasākumu kalendārs

2019.09.22 | 10:00

Jauniešu basketbols Kandavā 

2019.09.22 | 15:00

Izrāde Tukumā 

2019.09.22 | 18:00

Florbols Irlavā 

2019.09.25 | 13:00

«Sirds diena» Tumē 

2019.09.26 | 11:00

Lekcijas jaunajām un topošajām māmiņām Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool