Marianna, Ginters, Guntra

Olimpiskajās noskaņās. (4)

Šķiet, ka sniegs nu visiem ir pieriebies līdz mielēm. Snieg ar intensitāti “vismaz reiz nedēļā un pamatīgi”. Pie mums veikalā atkal izbeigušās sniega lāpstas, bet ārzemju ražotāji nespēj tās saražot, jo sniegs šoziem valda it visur Eiropā un šī ir tikpat pieprasīta prece kā bērnu ragaviņas un distanču slēpes.

Latvijas valdība – ASV vēstniecības pavadā? (6)

Nupat publiski kļuvis zināms, ka nacionālā aviokompānija “Airbaltic” atteikusies no plāniem sākot ar vasaru nodrošināt tiešos lidojumus starp Rīgu un Irānas galvaspilsētu – Teherānu. Interesantākais, ka par šādu lēmumu “Airbaltic” izšķīrusies nevis finansiālu apsvērumu vadīta, bet gan Latvijas valdības spiediena rezultātā. Līdz ar to joprojām saglabāsies šķēršļi tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri vēlas apceļot seno Persiju vai attīstīt uzņēmējdarbības saites ar šo Tuvo Austrumu valsti. Latvijas valdības pārstāvji atsaucas uz cilvēktiesībām un stratēģiskā partnera – Amerikas Savienoto Valstu – starptautiskajām interesēm.

Ko ēdam, kā dzīvojam? (4)

Nesen piedalījos kādā sarunā. Tā notika ciemojoties pie attāliem radiem, kur viens no radiniekiem bija ticis pie jauna darba gaļas pārstrādes kombinātā un, šokā par redzēto, tagad dalījās savos vērojumos. Piemēram, cik daudz reālas gaļas ir, vai pareizāk sakot – nav, cīsiņos vai pelmeņos. No kā sastāv žāvētās desas un citi tā saucamie gaļas izstrādājumi? Noklausoties stāstīto, neviļus roka stiepjas paņemt un pārlasīt produktu sastāvu vai ikvienā pārtikas produktā, ko pērkam veikalā un tad ņemt talkā ķīmijas mācību grāmatu, kurā izskaidroti visi uz iepakojumiem redzamie E un to izpētītā vai neizpētītā ietekme uz cilvēka veselību.

Jaunais laiks: solījumi un izpildījums (2)

Savulaik, ienākot Latvijas politikā, partijas “Jaunais laiks” biedri uzstādīja augstu politiskās ētikas latiņu. Neizpalika demonstratīvi zvēresti baznīcā un citu augstu ideālu solījumi. Par tiem nemitīgi tika atgādināts esot opozīcijā, bet kur gan tie palikuši tagad – pēc varas grožu pārņemšanas?!

Jauno laiks tīrai politikai (4)

“Maz bija tādu valsts vīru, kas patiesi kalpoja valstij. Lielākajai daļai valsts bija slaucama govs. Tikuši pie varas tie raudzīja sev personīgi kaut ko nodrošināt, uzsākot izdevīgus veikalus,” tā pirms vairākiem gadu desmitiem savā darbā Jaunsaimnieks un velns rakstīja Jānis Jaunsudrabiņš. Vai šodien ir kas mainījies?

Latviešu strēlnieku piemiņas vēsturiskais paradokss (4)

Janvāris ir laiks, kad pieminam latviešu strēlnieku varonību Pirmā pasaules kara gados. Īpaši atceramies Ziemassvētku kauju notikumus. Kas tad bija tie latviešu puikas un vīri, kuri, pateicoties savam kaujas garam, guva pasaules slavu?

Starp Ziemassvētkiem un jauno gadu (6)

Jau kopš bērnu dienām esmu uzdevis sev jautājumu, kā tas nākas, ka gada nogalē ir divi ļoti nozīmīgi svētki, starp kuriem ir tikai viena nedēļa? Ziemassvētki – klusie svētki, kas saistās ar mieru, ģimeniskumu, mīļumu un saticību. Vecgada vakars – trokšņainie svētki, pilni ar līksmību un jautrību. Tas par atšķirībām, bet visa pārējā svētku atribūtika jau ir kopīga. Eglīte, svecītes, sniegs, dāvanas, ēdieni un dzērieni. Vai nebūtu pareizāk, ja abus svētkus apvienotu? Vai arī pārceltu tālāk vienus no otriem, tā, lai pietiek laika izbaudīt pa īstam abus.

Kurš atvainosies pensionāriem? (2)

Nesen pasludināts Satversmes tiesas spriedums par pensiju daļēju ieturēšanu no strādājošajiem un nestrādājošajiem pensionāriem. Labējās valdības voluntārais lēmums atzīts par pretlikumīgu. Kurš atvainosies pensionāriem?

Kooperēsimies, nevis pametīsim Latviju! 

To visvairāk varētu attiecināt uz tiem 90 tūkstošiem ekonomiski aktīvo lauku saimniecību, kuru apsaimniekojamā zemes platība nepārsniedz 10 ha. 

Labējā valdība ir kļūda 

Informācija:
2009. gada 18. decembrī finanšu ministrs Repšes kungs intervijā laikrakstam “Dienas Bizness” paziņoja, ka 2010. gada budžeta kontekstā pieņemtie iedzīvotāju ienākuma nodokļa grozījumi ir valdības kļūda. Jāatgādina, ka veidojot 2010. gada budžetu apstākļos, kad daudziem darba ņēmējiem ticis samazināts atalgojums, bet daļa palikusi bez darba un stabiliem ienākumiem, labējā valdība izšķīrās par nodokļu sloga paaugstināšanu un sociālo programmu samazināšanu.

Par Latvijas goda sargātājiem (2)

Latviešu valodā lasošajiem un dzirdošajiem, iespējams, paslīdēs garām kaislības, kuras izraisījušās ap telekompāniju «TV5». Proti, 18. novembrī daži “skatītāji” no 18.30 līdz 19.30 nav bijuši 11. Novembra krastmalā Rīgā vai kādā svinīgā pasākumā, kas veltīts valsts proklamēšanas gadadienai, bet gan centīgi sēdējuši pie televizora ekrāniem un vērojuši šī telekanāla raidījumu «Bez cenzūras». Un pēc tam pasūdzējušies tādai nereti kuslai organizācijai kā NRTP. Un šī – tavu brīnumu! – reaģējusi uz šo “skatītāju” sūdzībām!

Demagoģijas paraugstunda (2)

Ar ko Saeimā un Rīgas domē nodarbojas partijas “Jaunais laiks” deputāti? Ja atbilde uz šo jautājumu būtu jārod jau šodien, tā skanētu: “ar visu ko, tikai ne ar konstruktīvu darbu”. Ja no šīs partijas pārstāvju puses Saeimā un valdībā skan skaistas, bet tukšas frāzes par drīzu paradīzi zemes virsū, tad Rīgas domē “Jaunā laika” frakcija arvien biežāk izturas destruktīvi un izplata nepatiesu informāciju.

Par nopietnāku sodu dzērājšoferiem 

Informācija:
Saeimas nodoti grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā ar mērķi paaugstināt ceļu satiksmes drošību un novērst situāciju, ka Latvijā tiek konstatēti tik daudzi gadījumi, ka transportlīdzekļi tiek vadīti alkohola reibumā. Likumprojektā ir paredzēts paaugstināt maksimāli piemērojamā naudas soda apmēru par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā līdz Ls1000, kā arī tiek dubultoti termiņi vadīšanas tiesību atņemšanai par minēto pārkāpumu un maksimālais termiņš par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā, ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, paredzēts 48 mēneši. Saeimas frakcija “Saskaņas Centrs” atbalsta šos grozījumus.

Par iespēju redzēt televīziju ikvienam Latvijas iedzīvotājam 

Informācija:
Politiskā apvienība “Saskaņas centrs” uzskata par nepieļaujamu, ka pārejas process no analogā uz digitālo formātu norit slepenībā no sabiedrības, un patērētājiem – televīzijas skatītājiem – nav pietiekamas informācijas par to, kā jau 2010.gadā būs organizēta apraide. “Saskaņas centrs” atgādina, ka, atbilstoši likuma “Par radio un televīziju” prasībām, valstij ir jānodrošina visiem iedzīvotājiem pieeja sabiedriskajai televīzijai. “Saskaņas centrs” pieprasa nekavējošu Ministru kabineta rīcību, lai nodrošinātu visiem Latvijas iedzīvotājiem pieeju televīzijai, tai skaitā, apgādājot maznodrošinātos iedzīvotājus ar bezmaksas dekoderiem.

Vajag lepoties un starot! (2)

18. novembris ikvienam Latvijas iedzīvotājam uzjundī pārdomas. Vieni turpina zākāt valsti (lielākoties valdības, nevis zemes izpratnē), citi vienaldzīgi slēgā televizoru un šķendējas, ka tikai Zatleru un visus sešus mūsu helikopterus rāda. Vēl citi izmanto brīvdienu, lai mazgātu veļu, tīrītu māju un izskraidītu atsevišķos strādājošos veikalus.

Pasākumu kalendārs

2019.09.20 | 12:00

Dzejas dienas sarīkojums Lapmežciemā 

2019.09.20 | 13:00

Deju izrāde Tukumā 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool