Par iespēju redzēt televīziju ikvienam Latvijas iedzīvotājam

Informācija:
Politiskā apvienība “Saskaņas centrs” uzskata par nepieļaujamu, ka pārejas process no analogā uz digitālo formātu norit slepenībā no sabiedrības, un patērētājiem – televīzijas skatītājiem – nav pietiekamas informācijas par to, kā jau 2010.gadā būs organizēta apraide. “Saskaņas centrs” atgādina, ka, atbilstoši likuma “Par radio un televīziju” prasībām, valstij ir jānodrošina visiem iedzīvotājiem pieeja sabiedriskajai televīzijai. “Saskaņas centrs” pieprasa nekavējošu Ministru kabineta rīcību, lai nodrošinātu visiem Latvijas iedzīvotājiem pieeju televīzijai, tai skaitā, apgādājot maznodrošinātos iedzīvotājus ar bezmaksas dekoderiem.

Viedoklis:
Satiksmes ministrija 24. novembrī oficiāli paziņoja, ka pāreja uz digitālo formātu tiks īstenota ievērojami ātrāk, nekā tika uzskatīts agrāk – jau 2010. gada pirmajā pusē. Procesa paātrināšana var novest pie tā, ka simtiem tūkstošu iedzīvotāju – pirmām kārtām maznodrošināto un lauku iedzīvotāju – nebūs pieejas pat bezmaksas kanāliem, tajā skaitā Latvijas televīzijai, kas pēc būtības pieder visai sabiedrībai. Desmitiem tūkstošu mājsaimniecību varēs pieslēgties digitālajai televīzijai, vienīgi iztērējot 39 latus dekodera iegādei. Daudziem televīzijas skatītājiem šī summa krīzes laikā var būt par dārgu.

Jautājums lasītājam:
Cik nozīmīga ir sabiedriskās televīzijas kā neitrāla informācijas avota pieejamība Latvijas iedzīvotājiem? Kā tavuprāt šobrīd vajadzētu risināt situāciju ar digitālās televīzijas pieejamību Latvijas trūcīgajiem iedzīvotājiem

Ivars Jakovels
politikas zinātnes maģistrs
http://ivarsjakovels.blogspot.com/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.