Kurš atvainosies pensionāriem?

Nesen pasludināts Satversmes tiesas spriedums par pensiju daļēju ieturēšanu no strādājošajiem un nestrādājošajiem pensionāriem. Labējās valdības voluntārais lēmums atzīts par pretlikumīgu. Kurš atvainosies pensionāriem?

Tiesas spriedums ir liela uzvara ne tikai pensionāriem, bet arī visai sabiedrībai. Šis spriedums liecina, ka Latvijā arī ir iespēja cīnīties par taisnību ar varas orgāniem, kas uzskata, ka var nerēķināties ar tautu.
 
Ņemot vērā Satversmes tiesas spriedumu, valsts augstākajām amatpersonām vajadzētu atvainoties visiem Latvijas pensionāriem par iepriekš pieņemto pretlikumīgo lēmumu. Pagaidām pensionāriem nav atvainojies ne finanšu ministrs Einārs Repše, ne ministru prezidents Valdis Dombrovskis, ne Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze, ne arī valsts prezidents Valdis Zatlers. Vienīgais, ko mēs esam dzirdējuši no koalīcijas pārstāvjiem, ir solījums izpildīt Satversmes tiesas spriedumu.

Izskatās, ka valsts ir nolēmusi aizmirst, ka cik sāpīga pensionāriem bija pensiju samazināšana. Veciem cilvēkiem atņēma daļu no tā jau niecīgajiem ienākumiem, kas spieda viņus atteikties no medikamentu un pārtikas produktu iegādes. Tūkstošiem pensionāru nācās izvēlēties starp darbu un pensiju, kas būtiski pasliktināja viņu materiālo stāvokli. Par to valsts amatpersonām būtu jālūdz piedošana pensionāriem, nevis jāmēģina izvairīties no atbildības! Valdībai nepietika drosmes atvainoties pensionāriem Satversmes tiesas sprieduma paziņošanas dienā, bet valsts augstākstāvošajām personām ir pienākums apsveikt tautu Jaungada naktī no 31.decembra uz 1.janvāri.

Aicinu valsts vadošās amatpersonas izmantot šo brīnišķīgo izdevību un apsveikuma runās atzīt atbildību par savu rīcību – atvainoties cilvēkiem, kuri ir cietuši šo bezatbildīgo lēmumu rezultātā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.