Svētdiena, 2019. gada 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Tukumā notiks seminārs «Eiro ieviešana Latvijā un bankas pakalpojumu pieejamība»

Banka «Citadele» sadarbībā ar LR Finanšu ministriju ceturtdien, 25. aprīlī, aicina Tukuma un apkārtējo novadu iedzīvotājus un uzņēmējus uz bezmaksas semināru «Eiro ieviešana Latvijā un bankas pakalpojumu pieejamība», lai skaidrotu eiro ieviešanas procesu un atbildētu uz jautājumiem, kā ērti un vienkārši sagatavoties valūtas maiņai.

Atklāta vēstule: Nauda nav identitātes simbols, bet maksāšanas līdzeklis

Latvijas parakstītais līgums par pievienošanos Eiropas Savienībai uzliek mūsu valstij būtisku pienākumu – ne tikai iestāties ES, bet arī pievienoties Eiropas Ekonomiskajai un monetārajai savienībai, aizstājot latus ar eiro.

Latu konvertācija eiro neradīšot iedzīvotājiem zaudējumus

Maiņas kurss, pēc kāda notiks pāreja no lata uz eiro, ir svarīgs aspekts gan uzņēmējdarbībā, gan katra cilvēka ikdienas dzīvē. No lata uz eiro plānots pāriet pēc Latvijas Bankas kopš 2005. gada janvāra noteiktā paritātes kursa – 0.702804 lati par eiro

Kipras problēmu cēloņi un risinājumi

Būtiskās grūtībās nonākusī Kipra nesen bijusi spiesta lūgt starptautiskajiem aizdevējiem finanšu palīdzību. Apskatot statistikas datus, var redzēt, ka notikumi Kiprā, protams, radījuši zināmu svārstīgumu globālajos finanšu tirgos.

Eiro nav brīnumzāles, bet iespēja, kas gudri jāizmanto

Diskusijās par Latvijas pievienošanos eirozonai no nākamā gada 1. janvāra nereti izskan arī skeptiski viedokļi. Tiem, kas meklē atbildes un analizē argumentus, gribu uzsvērt – eiro ieviešana ir nozīmīga politiskā izšķiršanās par to, vai nākotnē Latviju gribam redzēt drošākas un stabilākas ekonomiskās izaugsmes vidē vai nē.

Kā konvertēs pensiju un pabalstu summas pēc eiro ieviešanas?

Pabalsti un pensijas pēc eiro ieviešanas dienas tiks izmaksāti eiro, ievērojot oficiālo maiņas kursu. Pensiju izmaksu datumi nemainīsies, tikai visas izmaksas tiks veiktas eiro.

Pēc eiro ieviešanas banku maksājumi kļūs lētāki un ātrāki

Eiro ieviešana paplašinās banku klientu iespējas – norēķini kļūs lētāki, ātrāki un ērtāki. Piemēram, komisijas maksa par eiro pārskaitījumiem uz ārvalstīm būs mērāma santīmos patlaban ierasto latu vietā, prognozē Latvijas Bankas Maksājumu sistēmu pārvaldes eksperte Natālija Popova.

Valodas cīņā par “euro” uzvar “eiro”

Kā informē Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, – arī pēc pievienošanās eirozonai valūtu dēvēs par eiro. Visām Eiropas Savienības dalībvalstīm Eiropas Centrālā banka 2004. gadā izvirzīja prasību aizstāt nacionālajos tiesību aktos Eiropas Savienības vienotās valūtas kodu EUR ar šīs valūtas vienības nosaukuma oriģinālformu „euro”.

Latvijas iedzīvotāji neapmaksās “grieķu dzīres”

Grieķija – Eiropas civilizācijas šūpulis un tūristu iemīļotā zeme – jau kādu laiku mūsu sabiedrībā izsauc zināmu un, atļaušos teikt, ne visai racionālu ažiotāžu. To veicina vairāki faktori, tostarp virspusēja jautājuma analīze un prasmīgas manipulācijas.

No 2014. gada – Latvijā eiro

Saeima ceturtdien, 31. janvārī, galīgajā lasījumā kā steidzamu pieņēma Euro ieviešanas kārtības likumu, kas nosaka Eiropas Savienības vienotās valūtas eiro ieviešanas kārtību Latvijā. Par likuma pieņemšanu balsoja 52 deputāti, pret – 40, bet atturējās 2 deputāti.

Dombrovskis par eiro pirms Saeimas balsojuma

Šodien Saeima otrajā un galīgajā lasījumā izskata Eiro ieviešanas likumprojektu. Minētais likumprojekts pamatā risina tehniskus jautājumus – nosakot cenu paralēlās atspoguļošanas periodu, abu valūtu – lata un eiro vienlaicīgas aprites periodu, skaidras un bezskaidras naudas konvertācijas kārtību un tamlīdzīgus jautājumus.

Jānis Reirs: kā plānota pāreja no latiem uz eiro /VIDEO/

Saeima ceturtdien, 31. janvārī, galīgajā lasījumā kā steidzamu izskatīs likumprpjektu «Euro ieviešanas likums», ko sagatavojusi Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija.

Latvijas Banka: 1 € = Ls 0,702804

Maiņas kurss, pēc kāda notiks pāreja no lata uz eiro, ir svarīgs aspekts gan uzņēmējdarbībā, gan katra cilvēka ikdienas dzīvē. No lata uz eiro plānots pāriet pēc Latvijas Bankas kopš 2005. gada janvāra noteiktā paritātes kursa – 0,702804 lati par eiro. Šo kursu Latvijas Banka uzskata par piemērotāko pārejai uz eiro.

LB: Eiro palīdzēs stiprināt Latvijas suverenitāti

Viens no pietiekami svarīgiem eiro diskusiju aspektiem ir Eiropas vienotās valūtas ieviešanas ietekme uz Latvijas suverenitāti un nacionālo identitāti. Bieži dzirdami diezgan radikāli viedokļi – no bailēm par rubli kā vienīgo alternatīvu eiro un kaimiņvalsts lāča apskāvieniem līdz Latvijas neatkarības zaudēšanai, nacionālo valūtu uzskatot par drošības un suverenitātes garantu.

Dombrovskis: eiro ieguvumus izjutīs gan mājsaimniecības un uzņēmēji, gan valsts

Galvenie ieguvumi, ieviešot eiro, ir straujāk augoša ekonomika, lielāka pārliecība iedzīvotājiem par savu uzkrājumu stabilitāti un ievērojami ietaupījumi, atsakoties no konvertācijas izmaksām un samazinoties procentu likmēm.

Redakcijas sleja
Lasītākie raksti
Komentētākie raksti

Aptauja

Vai Egils Levits būs labs Latvijas valsts prezidents?

Skatīt rezultātus

Ielādējas ... Ielādējas ...
Jaunākais blogos
Pasākumu kalendārs

2019.09.22 | 10:00

Jauniešu basketbols Kandavā 

2019.09.22 | 15:00

Izrāde Tukumā 

2019.09.22 | 18:00

Florbols Irlavā 

2019.09.25 | 13:00

«Sirds diena» Tumē 

2019.09.26 | 11:00

Lekcijas jaunajām un topošajām māmiņām Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool