Attēlam ir ilustratīva nozīme

Zemgalē šorīt jau pirmie izsaukumi uz stiprā vēja radītajiem postījumiem

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 13. janvāra plkst. 6.30 līdz 14. janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma desmit izsaukumus – septiņus uz glābšanas darbiem un trīs izsaukumi bija maldinājums.

Pusdienlaikā ugunsdzēsēji glābēji Dobeles novada Bērzes pagastā no vienstāva darbnīcas ēkas noņēma vēja atrautu jumta seguma gabalu. Savukārt šorīt pirmie izsaukumi uz vēja radīto seku likvidēšanas darbiem saņemti pēc pusastoņiem no rīta Tukuma novadā Kandavas, Sēmes pagastā un uz autoceļa Tukums – Engure, Dobeles novada Lielauces pagastā, Bauskas novada Rundāles pagastā un Jelgavas novada Vilces pagastā vējš uz ceļa braucamās daļas bija nogāzis kokus.

Vakar no rīta Tukuma novada Jaunpils pagastā vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m2 platībā. Pusdienlaikā ugunsdzēsēji glābēji devās uz Dobeles novada Vecauces pagastu, kur sodrēji 2 m2 platībā dega dūmvadā un siltummūrī. Vakarā Bauskas novada Brunavas pagastā vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m2 platībā.

VUGD aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un parūpēties par sava mājokļa ugunsdrošību, tādējādi arī parūpējoties par savu un apkārtējo drošību. Sodrēju tīrīšana no dūmvada, pareiza apkures ierīču ekspluatācija un to tehniskā stāvokļa novērtēšana ļaus izvairīties no ugunsgrēkiem apkures sezonas laikā. Lai cik neliela, uguns liesma ir bīstama, ja to atstāj bez uzraudzības vai izturas nevērīgi, tāpēc, lietojot atklātu uguni – iededzot svecīti vai smēķējot, jābūt uzmanīgam. Savukārt, dūmu detektors mājoklī savlaicīgi brīdinās tā iemītniekus par izveidojušos sadūmojumu un ļaus pašiem evakuēties, un par notikušo paziņot operatīvajiem dienestiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *