Tukumā būs vienīgā pirmizrāde filmai par Māru Zālīti

Šodien, 16. novembrī, 16.00 Tukuma kultūras namā notiks Latvijas Televīzijas dokumentālās filmas «Māras pusē. Dzejniece un rakstniece Māra Zālīte» pirmizrāde. Šajā filmā režisore Zita Kaminska un scenārija autore Ilze Strenga dokumentējušas Māras Zālītes dzīvi viena gada laikā, esot viņai blakus un ieskatoties viņas ikdienā.

“Pats galvenais, ka Māra ir dokumentēta – savā laikā, savā vidē, savā tautā,” par jauno filmu saka tās scenārija autore Ilze Strenga, kuru lūdzām pirms pirmizrādes nedaudz pastāstīt par šo tikko kā pabeigto darbu.

“Pietiekami labi pārzinot Latvijas Televīzijas arhīvu, sapratu, ka par Māru ir ļoti daudz sīku drumslu, kur viņai jautā kādu domu, viedokli vai tos viedos vārdus, bet, izņemot režisores Mārītes Balodes ar teātri saistīto portretu vēl tad, kad iznāca «Pilna Māras istabiņa», cita dokumentāla stāsta nav bijis. Mana vēlme bija tuvāk dokumentēt cilvēku, kuru pazīstu kopš 1978. gada, kopš brīža, kad Māra vēl nebija izdevusi nevienu dzejoļu krājumu un viņai vēl nebija neviena bērna – mēs abas bijām no Imanta Ziedoņa Dižkoku atbrīvotāju grupas. Un vēl man bija vēlme iedokumentēt viņu tajā ikdienas vidē – procesā, kad top kāds no radošajiem darbiem, un parādīt, ka viņa ir tieši tāds pats cilvēks, kā mēs visi, tikai ar savu spožo intelektu spēj dažādās situācijās atrast tos īstos un pareizos vārdus. Tāpēc gribēju parādīt, kā viņa pie tiem nonāk. Un, paldies Dievam, ieceres vērtētāji saprata, ka tāda filma ir vajadzīga un ka viena no viedākajām Latvijas sievietēm ir jādokumentē viņas spēka gados.”

 

Vairāk lasiet piektdienas, 15. novembra, laikrakstā ŠEIT=>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.