Top likuma grozījumi, kas sola uzlabot dzīvnieku labturību

Valdība otrdien, 7. februārī, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus “Dzīvnieku aizsardzības likumā”. Grozījumi sagatavoti, lai uzlabotu dzīvnieku labturības līmeni to turēšanā, pavairošanā un atsavināšanā, panāktu dzīvnieku izsekojamību, vienlaikus aizsargājot potenciālos dzīvnieku pircējus, kā arī, lai paplašinātu kompetences dienestiem, uzsākot administratīvā pārkāpuma procesu, ja konstatēti pārkāpumi dzīvnieku labturībā un aizsardzībā.

Grozījumi nosaka jaunus pilnvarojumus Ministru kabinetam pieņemt jaunus noteikumus mājas (istabas) dzīvnieku labturībā un aizsardzībā. Līdz ar vairāku jauno noteikumu spēkā stāšanos, spēku zaudēs Ministru kabineta 2006. gada 4. aprīļa noteikumi Nr. 266 “Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai”.

Grozījumos noteikti papildus pienākumi dzīvnieka īpašniekam mājas (istabas) dzīvnieku aizsardzībai. Noteikts, ka mājas (istabas) dzīvnieku drīkst pavairot, nekaitējot dzīvnieka veselībai, atbilstoši tā etoloģijai un tādā vecumā, kad tas ir sasniedzis vaislas dzimumgatavību, kā arī pavairošanai nedrīkst izmantot slimus mājas (istabas) dzīvniekus, dzīvniekus ar iedzimtām patoloģijām un fizioloģiski un ģenētiski nesaderīgus dzīvniekus. Grozījumi paredz, ka sieviešu kārtas sunim, kaķim un mājas (istabas) seskam gada laikā nedrīkst būt vairāk kā viens mazuļu metiens. Mājas (istabas) dzīvnieka īpašniekam vai turētājam jānodrošina, lai mājas (istabas) dzīvnieks ar radīto smaku, riešanu vai gaudošanu netraucētu attiecīgās mājas vai apkārtnes iedzīvotājus.

Likuma grozījumi paplašina arī dažādu institūciju pilnvaras Administratīvā pārkāpuma procesā dzīvnieku labturībā un aizsardzībā. Turpmāk Valsts policija drīkstēs veikt administratīvā pārkāpuma procesu par dzīvnieku labturības prasību pārkāpumiem līdz administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanai. Kā arī par mājas (istabas) dzīvnieku pārvadāšanas sabiedriskajā transportlīdzeklī prasību pārkāpumiem Valsts policija drīkstēs veikt visu administratīvā pārkāpuma procesu. Pašvaldības policija, pašvaldību administratīvās inspekcijas un Valsts policija varēs veikt administratīvā pārkāpuma procesu par dzīvnieku turēšanas noteikumu pārkāpšanu, ar ko citam dzīvniekam nodarīts fizisks kaitējums, un par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku līdz administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanai. Administratīvā pārkāpuma lietas izskata Pārtikas un veterinārais dienests.

Dabas aizsardzības pārvaldes arī drīkstēs veikt administratīvā pārkāpuma procesu par savvaļas sugas dzīvnieka apmācīšanu un izmantošanu kā atrakciju dzīvnieku un tā izrādīšanu publiski kā atrakciju dzīvnieku.

Likumprojekts “Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā vēl jāapstiprina Saeimai.

 

Komentāri

 1. Lūgsim mīlas un kaisles Dievieti Freju, lai Dieviete Freja (saukta arī par burvīgo Vanadisu) dod mums kaisli un mīlestību! Lai Dieviete Freja ir ar mums!
  failiem.lv/u/h4m5s2f42 [Dievietes Frejas godināšana]
  Dievieti Freju (sauktu arī par Dievieti Vanadisu) godāt ir viegli. Atliek vien ticēt un lūgt šīs Dievietes žēlsirdību!
  failiem.lv/u/h4m5s2f42
  Ar cieņu, Skolnieciņš

 2. Lai Jošua stāv frejai klāt!
  Zoom lūgšanu sapulces NOTIEK JAUNĀ LAIKĀ : Plkst.19:45
  Kods, lai pieslēgtos uz lūgšanām :
  Meeting ID: 874 9719 1704
  Passcode: 211845
  Ar cieņu, Skolnieciņš
  skolnieciņš kas skolnieka dēls.TM

  1. Skolnieciņš saka: 09.02.2023 18:00 Tu esi mentāli slims segvārdu zaglis! Atšujies no manis! Savu ļaunumu turi pie sevis!

 3. Vispābā, potenciālajiem dzīvo būtņu turētājiem derētu pirms to iegādes nokārtot pārbaudīumu, lai saņemtu tiesības rūpēties par to! Ir jāzina katra dzīvnieka fizioloģija, uztura prasības, dzīvesveids un galu galā – jāpierāda, ka būs pietiekami naudas, lai nodrošinātu barību, veterināros pakalpojumus utt. Pēc tam – regulāra kontrole, ja kaut kas nav kā solīts,- tiesības turēt mājdzīvnieku nost! Un visas tās nelaimīgo būtņu iemidzinātavas samazinātos vismaz desmitkārtīgi. Dzīvnieks nav lieta un manta, par to ir pienācīgi jārūpējas!

  1. Piemēram, lai studētu auto ir jāiegūst tiesības un jāiziet ārstu komisija. Ar dzīvnieku turēšanu var rīkoties līdzīgi. Tad arī bēdu stāstu būs mazāk. Tikai adekvāti un maksātspējīgi cilveki, kuriem dzīves apstākļi to atļauj, spēj turēt mājdzīvnieku.
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙁

   1. Beidzot viena saprātīga doma Skolnieciņam:Tikai adekvāti un maksātspējīgi cilvēki, kuriem dzīves apstākļi to atļauj, spēj turēt mājdzīvnieku.
    Pats varbūt neapzinies ko pateici, ka bomzim mājdzīvniekus turēt nav atļauts.

 4. I’m now not positive where you are getting your information, but good topic. I must spend a while studying more or working out more. Thanks for excellent information I used to be looking for this information for my mission.

 5. You really make it seem so easy with your presentation but I find this matter to be actually something that I think I would never understand. It seems too complex and very broad for me. I am looking forward for your next post, I will try to get the hang of it!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *