Sūdzas par situāciju rotaļlaukumā Tukumā

Vai sporta laukumam jābūt starp daudzdzīvokļu mājām? Un kā izdarīt tā, lai sportotāji netraucētu iedzīvotājiem, lai ievērotu klusumu pēc 23.00, lai publiski nelietotu alkoholu? Šos un vēl citus jautājumus savā vēstulē Tukuma novada domes priekšsēdētājam Ērikam Lukmanam un Tukuma pilsētas iedzīvotāju konsultatīvās padomes priekšsēdētājam Nikolajam Iškovam uzdevuši daudzdzīvokļu māju Kurzemes ielā 2 un Kurzemes ielā 4 iedzīvotāji.

Vai sporta laukumam jābūt starp daudzdzīvokļu mājām? Un kā izdarīt tā, lai sportotāji netraucētu iedzīvotājiem, lai ievērotu klusumu pēc 23.00, lai publiski nelietotu alkoholu? Šos un vēl citus jautājumus savā vēstulē Tukuma novada domes priekšsēdētājam Ērikam Lukmanam un Tukuma pilsētas iedzīvotāju konsultatīvās padomes priekšsēdētājam Nikolajam Iškovam uzdevuši daudzdzīvokļu māju Kurzemes ielā 2 un Kurzemes ielā 4 iedzīvotāji.

Kad beigsies šis ārprāts?!

”Gribam nedaudz pastāstīt par to ārprātu, kādā mums, četru lielo daudzdzīvokļu māju (Spartaka iela 11, Kurzemes iela 2, 4 un 6 ) iedzīvotājiem, ir jādzīvo, kopš starp mūsu mājām tika ierīkots basketbola laukums, un, it kā ar to vēl būtu par maz, tad arī mazais futbola laukums, kas ir apjozts ar metāla sētu. Esam daudzkārtīgi sūdzējušies gan Tukuma novada domē, gan vairākkārt zvanījuši Pašvaldības policijai, taču nekas jau nemainās.

Tādos apstākļos dzīvot nav iespējams! Ir klāt siltais laiks, bet atvērt logus, lai izvēdinātu telpas nevar, jo tas ārprāta troksnis, kas ir māju pagalmā, ir normālus cilvēkus traumējošs. Ar šausmām ejam mājās no darba, jo zinām, ka mūs tur sagaida troksnis, ko rada bumbas dauzīšana pa asfaltu, bumbas dauzīšana pa metāla sētu, bieži vien sajēgu pārdzērušu jauniešu bļaustīšanās un necenzēta lamāšanās, urinēšana zem mūsu logiem, smēķēšana un arī nenormāli skaļas mūzikas troksnis.” [..]

Konsultatīvajā padomē nav vienprātības

Par šo tēmu diezgan skaļas diskusijas notika 13. jūnijā, kad savā otrajā sēdē Tukuma novada pašvaldības policijas telpās tikās pilsētas konsultatīvā padome N. Iškova vadībā. Padomes sēdē piedalījās arī šo māju iedzīvotāju pārstāves, kas uzsvēra, ka cilvēki jau ir novesti līdz izmisumam un vairs nezina, kādā veidā uzrunāt pašvaldību, lai tā beidzot sāktu šo problēmu risināt. Tāpēc vēstuli rakstījuši arī šai padomei cerībā, ka tā palīdzēs problēmu atrisināt.

Tiesa, pašu padomes locekļu vidū vienprātības nebija – daļa uzskatīja, ka pašvaldībai šī problēma jārisina, meklējot laukumam citu vietu, taču citi bija pārliecināti, ka mazajiem bērniem pilsētā atpūtas iespējas ar rotaļu laukumiem ir nodrošinātas, taču pusaudžiem un jauniešiem arvien neesot, ko darīt, tāpēc viņi pulcējoties tur, kur šādas iespējas ir radītas un kur šāds basketbola laukums ir izveidots. Turklāt esot daudz labāk, ka šajā vietā jaunieši ir acu priekšā, tāpēc nebūtu pareizi aizdzīt viņus kaut kur tālu ārpus pilsētas.

 

Vairāk lasiet otrdienas, 19. jūnija, laikraksta numurā ŠEIT

Komentāri

 1. idiotu bars, japriecajas ka berni ir laukuma, neviss staiga pa pilsetu un dzerstas. Sprots jaatbalsta…! Vienigi vajadzetu padomat par nakts tusiniem..! Visiem pensiem uzstrauc miersun klusum,bet ir japriecajas ka Tukuma vismaz viena vieta ir labs spelu laukus kur sportot. Tas ka visas daudzdzivoklu majas pagalmus aiznem auto, kuri novietioti kur pagadas, izbrauka zali-tas viss pooo, galvenais lai klusums. Pilniba atbalstu lai sadas vietas butu vairakas Tukuma dauzdzivoklu majas pagalmos. Par veseligu un sportiaku jaunatni

 2. Domāju, ka laukumi ir vajadzīgi, bet tiešām mazliet nostāk no mājām. Ir nepieciešams kameras. Vajag vismaz pa laukumam katrā mikrorajonā. Es pats gribētu apmētāt bumbu, Jauntukumā nav normāla laukumā. Ir viņš grozs, bezmaz uz gājēju celiņa, viss.

 3. Sporta laukumiem ir jābūt nostāk no dzīvojamām mājām! Nevienām neienāk prātā uzcelt māju sporta laukuma vidu. Kāpēc ir jācieš iedzīvotājiem?

 4. Dzīvoju blakus šai sētai jau vairāk kā 20 gadus, kad biju maza tur izskatījās diezgan pabriesmīgi, tad visi raudāja, ka nav bērniem tur ko darīt, un vēl traki augstās un bīstamās bloku “būdiņas” ,kur visi līda augšā. Tagad viss smuki sataisīts,un lai to tā arī uzturētu, un mazliet apvaldītu tos “trakojošos” jauniešus, vienkārši nolieciet dežūrēt vienu pašvaldības policistu, kurš pēc 23.00 visus izgaiņās pa mājām, jo nu dažreiz tomēr tur tā jautrība sit ļoooti augstu vilni,kaut gan no otras puses mani priecē, ka ir vieta kur aiziet bērniem pēc 15 gadu vecuma.Divas puses šai situācijai.

 5. Es kā NBA ālstārs saku, nebūs laukums nebūs sportiski jaunieši, gribat lai visi ņem un pieliek aci – dod uz feņķām un uzceļ laukuma vietā vēl vienu naudas zaudēšanas vietu, droši, bet pieminiet manu vārdus, daudziem jauniešiem bez sporta nekā cita nav, tā var būt iespēja viņiem tikt pie iztikas līdzekļiem!!

 6. Spēlēju bumbu blokos katru dienu un pēc 22:00 tur neviena nav, jo jaunieši pamazām pārceļas uz bbn. Nevajag melot – be loyal #Henny

 7. sporta laukumam ir jabut, nevar but nekadas runas par ta likvidesanu. Jaunatnei ir jasporto, nevis javazajas pa pilsetu at alus pudeli rokas un smeki zobos. Jaunatne jau ta ir izlaista, sez tikai telefonos un datoros, vargi un slimi.
  Vienigais ko ieteiktu, ja kadam trauce pec 23:00, tad ierikot apkart zogu un pec 23:00 kads to aizsledz…!
  Laukumam but, un lugums sadus brivdabas laukumu vairak. ja ne laukumu, tad basketbola grozus katra daudzdzivoklu majas pagalma.

 8. Liekat jauniešus un bērnus mierā, paši slimi, tad bērniem neliek mieru..dzīvoju tur un nesaskatu nekādas nekārtības .Pāšvaldības policija bieži brauc, uzrauga….

 9. Kuram daunim ienaca prata uzbuvet basketbola laukumu starp daudzdzivoklu majam? Tam noteikti ir jamekle cita vieta.
  Neapskauzu pirma stava iedzivotajus..

 10. Es regulàri ciemojos tajà sétà,kur logi ir visu dienu vaĺà un sporta laukuma pusé. Man laikam ar dzirdi ir sùdīgi vai kàdam atkal aiz nav ko darīt méle jàpatrin… Sporta laukums ir vietà, bérnu laukums ir vietà, bet tiem,kam nav ko darìt, ejiet apkàrt,pa citiem ceĺiem uz savàm màjàm un nebūs jàskatàs uz aktīvajiem jauniešiem ar atsegtajàm kermeńa aukšdaĺàm.
  Pirms skaĺi kliegt,vajag pieràdījumus.
  Es esmu par sporta laukumu starp màjàm. Tas ir labàk kà skeitparks,kas prom no acīm,kur šausmu lietas notiekàs un neviens neredz!!!!

 11. Elementari. Lielu zhogu apkart ar atslegu un kaadu atbīdiigo kas pec 23.00 aizsledz un no rita atsledz.plus kameras. Vai visu na** nogrederet un fenku uzcelt. Vares visi no daudzstavenem zipat. Nebus taalu jaiet. Sievas ar zinaas kur viirus meklet. Labs risinajums.

 12. Es tu spelējos un tagad mani bērni sp;elejās,tam laukumam ir 40 gadi,tai rudakovas kundzei ar steigu jaārstējās.40 gadus netraucēja tagad tracē absurds,grivi dzīvot mierā ej uz laukiem….

 13. Pa dienu lai sporto, bet pēc 23.00 gan būtu jābūt klusumam! Lai pašvaldības policija padežūrē tur u aizrāda par sabiedriskās kārtības traucējumu!

 14. Varu iedomāties kam traucē”)). Viena krievenīte te ņemas ar viņiem:),visticamāk ka traucētāji ir roleristi. Es ar te dz
  ivoju un man netraucē nekas. Neesmu arī redzējis ka šeit kāds būtu bijis no jauniešiem pārlējis mūli tā ka nevaijag gvelzt niekus. Par čurāšanu, lai ievieš šeit tualeti,tik lai tā tiktu regulāri kopta nevis kā parasti:) savādāk jaunieši nonesīs:))). Arī pēc 23 parasti ir klusums (izņemot ļoti retus gadijumus). Velns,nekādi nesanāk uzfilmēt to dāmīti:))) kas karo un ielikt soctīklā tad jūs visi pārsmietos un saprastu kas viņa par fruktu.

 15. … kāpēc čurā pa stūriem? Vai tur ir novietotas TOI TOI būdiņas? Vismaz viena. Un aizslēgt pēc 23.00. Problēma būtu atrisināta. Ne nu aizliegt… Jauniešiem vajag vietu, kur izkustēties.

 16. Un arii man ir tiesiibas. Esmu PAR laukumu pagalmaa. Pieciesu pat sunus un kakus, kuru atstaatie meesli beernu laukuma smiltinaas mani sokee.

 17. Laikums jau ir bijis ļoti ilgu laiku, un pēkšņi sāka traucēt? Nepatīk ka lieto alkaholu, zvanat pašvaldības policijai. Labāk ir ka nodarbojas ar kādu sportu nekā, sēž mājās pie datora vai dzerstas un dara sazin kādus sūdus apkārt. Iespējams Jūs esat aptaukojusies un nevar pat basketbolu paspēlēt.

 18. Nezinu kam trauce tas laukums , lai tak berni spele bumbu , cik esmu redzejis tad tur neviens nepipe un nedzer ka te bija pieminets , kartejie pensionari noteiktk iebilst …un pec 11 2 gadu laika nesmu dzirdejis ka tur kads speletu bummbu parasti viss apklust pec 11 , labak butu tas kaijas izšavusi tas trauce nakti …

 19. Tik nez kāpēc 2 gadus brauc pašvaldības policija pēc 23. Paigaišo vasaru katru otro vakaru brauca pēc 23. Noteikti ir arhīvi cik viņiem bieži bija izsaukumi!

 20. Tos pensionārus pa pansionātiem salikt. Tur ir miers un klusums. Paši nebija spējīgi sev radīt pēcnācājus, tad nu apskauž un nīst pārējos par to.

  1. Es gribētu zināt, kā Jūs drīkstat tā izteikties par cilvēkiem kurus Jūs nemaz nepazīstat!?
   Acīmredzot Jūsu ğimenē ir pieņemts vecākus un vecvecākus likt pansionātā. Žēl, ka viņiem tādi bērni izauguši.
   Ziniet, tad labāk bez pēcnācējiem nekā izaudzināt Jums līdzīgu necilvēku.

 21. Vienadi un vienkarsi zogu apkart un pec 22.00 tiek slegts un miers !Bet protams tantinas labak grib kadus kreslinus apkart kur pasedet un tad bus jautrak,bomzi kas sedes un dzers !Tad jau tantinas bus priecigakas !nebus bernu kas blauj,bet bomari kas smirdes un dzerstisies tie vinam bus vienaldzigi !Ka ir musu pagalma ir kresli un biezi bomzi no rita redzami vai nu gul vai vel kas ,tas berniem tiesam ir patikamak neka iet un speleties,bet ieraudzit mudzus kas pardzerusi jegu gul !TIkai un vienigi laukumu un zogu apkart

 22. ko var ņemties taka vistas pa kūtu, lai bērni spēlē… labāk lai ir uz vietas nēkā pa kaktiem sēž un neko nedara…kam traucē- lūdzu ir tak iespējas mainīt dzīves vietu – Latgale ir pilna ar tukšām viensētām tur neviens netraucēs un būs oki doki…. Tas laukums tur ir bijis visu laiku, šie cilvēki kam mūžigi ir problemas jāiet ārstēties….

 23. Dzīvoju no 2004 gada Kurzemes i.2. Logi uz abām pusēm, secinājums, ja jauc laukumu nost, tad ielai satiksmi un trotuāru gājējiem arī jātaisa ciet. Pie laukuma tualetes ierīkot vajag un dzerstās nevis tie ,kas spēlē, bet… un tur nav laukums vainīgs.

 24. Tukumā tā jau nav nekas un daudzi kopš 10 gadu vecuma jau saak lietot apreibinošas vielas . Ja toeshaam grib visu nojaukt tad lai paarceļ uz Jauntukmu . Jo jauntukuma taadas lietas truukst , Tukumam jau taa nekas nav un grib nojaukt vienu no popularakajam vietam Tukuma kur spele basketbolu un izpaužas .

 25. Man ir jautājums redakcijai, vai Jūs vispār kontrolējat ko šeit raksta? Es atvainojos, bet kā katrs, kuru Dievs apdalījis un nav iedevis ne drusciņas tolerances un intelekta, drīkst citus cilvēkus apsaukāt par idiotiem, debīliķiem, dalbajobiem u.t.t.? Pietam tas notiek publiski.
  Vai “Tukuma Neatkarīgās Ziņas” nolaidušās līdz šādam līmenim?
  Cik zinu, tad ar cilvēkiem, kuri vāca parakstus un ir savākuši ap 90 parakstiem nevis 49, kā melīgi rakstāt savā rakstā, viss ir vislabākajā kārtībā un visi iepriekš minētie apzīmējumi nekādā mērā uz viņiem nav attiecināmi.
  Starp citu, savākti paraksti ir aptuveni no 90 dzīvokļiem nevis cilvēkiem (iedzīvotājiem) un nav jābūt īpaši apveltītam ar matemātiķa dotībām, lai izrēķinātu, ka neapmierināto cilvēku skaits ir 2 un 3 reizes lielāks, jo katrā no šiem 90 dzīvokļiem dzīvo 2,3 un pat vairāk cilvēku.
  Pats galvenais-neviens nav pret sportu kā tādu, bet pret to kur šī sportošana notiek!
  Neviens nav licis kaut ko likvidēt, bet pārcelt burtiski 300 metrus tālāk uz 2.vidusskolas stadionu, kur ir atbilstoša vieta šādām aktivitātēm un tas nebūt nav ne ārpus pilsētas un pat ne ārpus centra. Tas ir burtiski turpat, tikai nedaudz metrus tālāk.
  Ticiet man, ka cilvėki pa šiem gadiem ir noguruši no nemitīgā bumbošanas trokšņa un vēlas kaut pāris stundas pēc darba atpūsties. Tas arī viss!!! Mazie bērni kā spēlējušies tā arī lai turpmāk spēlējas, bet lielie bērni un arī tie, kuri nebūt vairs nav bērni, lai paiet tos pārsimts metrus uz priekšu. Labi būs visiem-jauniešiem būs vieta, kur netraucēti ļauties bumbošanas priekiem, dusmīgās tantes un onkuļi vairs nerāsies un nezvanīs policijai un mierīgie šo māju iedzīvotāji, gan pensionāri, gan strādājošie, gan skolnieciņi, gan bērnudārznieki varēs atpūsties un izgulēties, lai būtu gatavi savām gaitām nākamajā rītă.
  Pats paradoksālākais ir tas, ka visskaļāk kliedz tie, kuri nedzīvo tur blakus, bet sabrauc no visas pilsētas malu malām ar velosipēdiem, tad nu lūdzu sadzirdiet citus un pabrauciet nedaudz tālāk līdz skolas stadionam.
  Šeit absolūti nekas nav anonīms, jebkurš var iepazīties un uzzināt katra parakstījušās cilvēka personu. Un tie pārsvarā ir Kurzemes 2 un 4 iedzīvotāji, kuriem šie trokšņi traucē visvairāk.

  1. Kur tieši Jūs Tukuma 2. Vidusskolas stadiona gribat ierīkot basketbola laukumu , stadiona vidu? Kur zāle aug Un kukaini dzīvo ? Tur noteikti būs vel tadas tantinas , kā tā nenormala . Tukuma 2 . Vidusskolu sāk celt no jauna Un arii Stadions būs jauns . Sanāks ta , ka tagad uzcels to basketbola sētu T2v stadiona Un pec pus gada nojauks ? . Es tiešām neredzu vietu Kur varetu stadiona likt basketbola sētu !!! Logiski padomajiet !

 26. ja jums nepatīk kaut kas, ir daudz citas vietas kur var dzīvot, kā piemēram veļķi vai ozoliņi, ja jums ir pretenzijas un gribat lai nojauc tiešām labu vietu kur bērni spēlē basīti un iepazīstas ar jauniem draugiem tad droši dodaties dzīvot uz laukiem. Jau 3 gadus bieži tur uzturos un pēc 23. 00 tur neviena nav, tikai retos gadijumos. Neviens tur alkoholu nelieto un nepīpē! Ar draugiem jau par šo runājām, ka vienkārši kādai pensionārei nebija ko darīt un gribēja sacelt ļoti saniknot bērnus un jauniešus kas tur spēlē bumbu. Parka basketbolu normali nevar paspēlēt, jo tur ir 5gadnieki. Beidzat cepties un atstājat jauniešu vidū slaveno “basīšsētu” (:

 27. Sveiki , Es esmu PRET basketbola laukumu nojaukšanu . Šeit attīstas basketbols nevis profesionali ar Kadu citu palidzību , bet ar savu palīdzību . Vai tiešām dēl vienas tantes , kura tiešām nav pie pilna saprata ir jaklausa ? Nav jau taa , ka tur spele visu dienu. Bērni ierodas tad kad saule nav tik stipra Un nav karsti . Kā arii beidz biškin pec 22:00 . Te arii nak bērni kuri spēlē basketbolu sporta skola Un pastiprina zināšanas tieši šaja laukuma. Ja arii nojauks šo basketbola laukumu , kur bērni paliks? Lielās ielas laukumina un skatīsies cik apkārt ir nesmuki un piedzērušies veči staiga ? Vai arī pie jauniešu centra , kur ir tikai viens grozs? Šis laukums ir ideala vieta, kur netraucē ielas un ir normali cilvēki! Padomājat par bērnu nākotni!!!!!!!

 28. sveiki, protams saprotu,ka dažiem traucē troksnis,kuru rada bumbas atsitiens pret zemi,bet tas nemaz nav tik traks, jaunieši klausās mūziku,bet ja kāds patiešām būtu palūdzis,lai paslēdz klusāk,noteikti paslēgtu,bet neviens neko nesaka un nekad nav teicis, tad kāpēc pēkšņi tas kādam traucē? Vai patiešām nevar atrast kādu kompromisu,kas der abiem gan jauniešiem,kas spēlē bumbu,gan pieaugušajiem,kas vēlas,lai nebūtu tāds troksnis. Šis apraksts ir pavisam aplams,jo šo 3 gadu laikā,kad esmu tur bijusi nav bijis neviens dzērājs. Vai tiešām liekas,ka jaunieši daudzīvokļu māju priekšā dzertu un pīpētu? Pārsvarā tur uzturās bērni vecumā no 7-16 gadiem, protams ir brīži,kad atnāk kāds lielāks,bet viņi atnāk pamētāt bumbu nevis piedzerties. Bērniem,jauniešiem šī vieta ir ļoti iemīļota,tur tiek pieņemts katrs, visi atrod jaunus draugus, attīsta prasmi spēlēt basketbolu,lai varētu iestāties sporta skolā,piedalīties sacensībās utt. Tukumā šāda otra vieta NAV. vai patiešām bērniem ir jāatņem pats pēdējais,kas viņiem tiek dots? Ir skeitparks,kur uzturas dzērāji,narkomāni un tas atrodas pilsētas malā,kur vecāki savus 7 gadīgos bērnus bez uzraudzības laist nevar,bet viņiem arī ir savi darbi ko darīt, tad bērnam būtu jāsēž mājās? nesaprotu 20gadus nevienam netraucē,tagad traucē? esmu gājusi garām tur vairākkārt pēc 23:00 un tur neviena nav,varbūt ir izņēmumi,bet nekādi dzerstiņi tur noteikti nenotiek, varbūt kāds dzērājs,bet tad lai policija savāc, nevajag pie tā vainot bērnus. Šis nav pirmais sporta laukums,kas ierīkots starp daudzīvokļu mājām, ir volejbola laukums smilšu ielā,kas ir starp divām mājām,bet nevienam tas netraucē, ir laukumiņš ar batutu pie meža ielā, kur regulāri pēc 23:00 atbrauc policija un pārbauda vai tur nav kāds bērns,dzērājs utt. Tad tā arī vajag kurzemes ielā, uzlikt vienu kameru un lai policija ik pa mirklim pavēro. Tur ir viena sieviete,kas trenkā bērnus,ņem nost personīgās mantas, stumj prom velosipēdus/mopēdus, vai tas ir normāli? visam ir savas robežas un uzskatu,ka nav godīgi,ka vienas tantītes dēļ bērniem atņem vietu,kur pavadīt vasaru sportojot, attīstīt prasmes.

 29. Neviens netaisās neko atņemt, bet šo pașu basketbola laukumu pārcelt uz 2,vidusskolas stadiotu, iepriekš to labiekārtojot ar mīkato segumu. Būs labi visiem-sportisti varēs brīvi bumbot sakoptākā vidē un tantes viņus netraucēs un arī tantēm netraucēs viņi. Tas būs tikai pārsimts metri uz priekšu.

   1. Tur nekādas pretenzijas nevarētu būt, jo pirmkārt tur būtu mīkstais segums, kas slāpētu troksni un oyrkārt tur nav apkārt 4 luelas garas puecstāvu mājas, bet ir tikai viena laukuma labajā pusē, attiecīgi neveidojas pretskaņa, jo skaņai ir kur aiziet.Kā arī attālums no stadiona līdz tuvākajai mājai ir reizes trīs tālāks kā tur, kur šis laukums atrodas šobrīd.

    1. Un pat ja kādai, tad tas ir kādai, nevis kā tagad, kad ir savākti paraksti no 90 dzīvokļiem un ja parēķina, ka katrā dzīvoklī ir pa 2-4 cilvēkitad neapmierinātu ir pie 300 simtiem.

     1. Vienā mājā ir apmēram 70 dzīvoklu tur ir 4 piecstavu majas pareikinos ir 280 dzīvokli pa visam majam Un ja jus Salat ka katra dzīvokli ir pa 3-4 cilvekiem tad šajas 4 majas dzīvo no 840 – 1120 Un vel vairāk iedzīvotāju tad sanāk ka tie paraksti pat nav puse no taa Un tie 300 cilveki ne tik

      1. Runa bija par parakstiem no 2 mājām, no tām, kuras ir vistuvāk.Parakstījās praktiski visi, kuri bija mājās un atvēra durvis. Daudz cilvēki vasarās ir izbraukuši un nav mājās, bet tiklīdz atgriezīsies, tā noteikti parakstīsies. Šis skaitlis ir pārāk liels, lai Dome nereağētu, viņi nemaz nedrīkst to darīt, jo tad varbūt vēl lielākas nepatikšanas jau valsts mērogā, taču domāju, ka neviens tādu nesmukumu negribēs un atrisinās šo jautājumu visiem pueņemamā veidā.

 30. Ar to domāju, ka nevar nerespektēt tos 90 cilvēkus ir pilnīgi atklāti parakstījušies ar vārdu, uzvārdu, personīgo parakstu un konkrētu adresi. Domei būs kaut kas jādara, lai šo lietu atrisinātu mierīgā ceļā un viens no tiem ir, laboekārtot stadionu 2,vudusskolā. Gan jau speciālisti zinās, kāds segums vajadzīgs driblam.

  1. nevajag gudri rakstīt,jo Tukuma 2.vidusskolas stadionu atjaunos un tur nebūs tā,kā ir tagad, labāk ir uzgrūst problēmu citiem,lai tik pašiem nav…

   1. Tieši tā-tur nebūs tā kā bija un ir tagad-tur būs vērienīga rekonstrukcija, kurā ieplānits aī labs basketbola laukums. Dzīvosim redzēsim, nav pirms laika ko satraukties.

 31. dzīvoju pie dzelzceļa-man traucē vilcieni ddddd(HUMORS)KĀ TE VIENS OTRS raksta dzīvoju ļoti ilgi pie spēļlaukuma,tad pie tiem trokšņiem sen bija jāpierod.acīmredzot ir cilvēķeļu grupiņa kam velk uz lētu popularitāti.un lūdzu bez liekiem apvainojumiem

 32. To kad jauniesu sporto loti labi. To, kad dzerstas un lamajas sporta laukuma neatbalstu! Vajadzetu kadu kartibu. Tomert daudzivoklu majas dzivo gan vecuma gaitas cilveki kuriem nepieciesams miers un mazi berni, kuriem nebutu jadzird rupjibas un necenzetas frazes no jauniesu puses un darbibas. Visam savas vietas un laiks. Tas pats, kad citos laukuminos biezi vien lielajiem sanak domstarpibas ar mazajiem. Jo reali lielie neskatas, kur skrien. Kur met bumbu. Vai kaa runa. Lien un ples masinites kuras domatas mazajiem lien uz slidkaunina jumtu. Tas vai tad ir normali? Saprotu, kad nav, kur Domei naudu bast labak katru otro nedelu, taisit jaunas majinas vai solinus. Lai tai vieta nodrosinatu gan lielajiem berniem tas ir jauniesiem un mazajiem atseviski briva laika pavadisanas vietas. Par sportu esmu tik par. Bet apdzivota vieta dzersanas un kaa jau mineju lamasanas esmu pret. Pasai ir divas meitas, kuras lieku gulet. Un tusini sakas ap 20.00 vakara, vasara karsts un logu nav iespejams atvert, par cik loti skali un blaustas plus lamajas. Jaunas paaudzes augs ari tadi pasi ja nekas nemainisies.

 33. Jā, pilnīgi piekrītu. Rupjības no spēlētāju šajā laukumā puses, nākās klausīties ļoti bieži. Tas nav pieļaujams. Mazie bērni baidās iet laukā.

 34. Iedzīvotājai jau 24 gadus – tā nu nebija, ka parakstīja praktiski visi, pie kuriem vērsās. Pie manis bija, NEPARAKSTĪJU. TANTE DIKTI NIKNA AIZMETĀS PROM!Tā kā nevajag sagrozīt patiesību. ESMU PAR BASKETBOLA LAUKUMU PAGALMĀ.

 35. Nevajag jaukt divas lietas. Skolas stadions ir skolas stadions, bet brīvā laika atpūtas vieta ir pavisam kas cits.

 36. Stadions it nemaz nav noslogots, skolas laikā maksimums līdz pusdienas laikam paretam kādu klasi izved pasportot laukā, bet pēcpusdienā,vakaros un visu vasaru tur ir pilnīgs klusums. Kurzemes ielas 18 māja nav salīdzināma ar Kurzemes ielas 2; 4; 6 un Spartaka ielas 11 mājām. Pirmkārt, tā ir daudz mazāka par nosauktajām četrām, otrkārt, tā atrodas no stadiona daudz tālāk nekā iepriekš nosauktās no pašreizējā asfaltētā laukuma un treškārt, tur bumbošanas troksnis nebūs dzirdams tik stipri kā tagadējā vietā, jo stadionam būves ir tikai no divām pusēm, attiecīgi skaņai ir kur palikt, bet asfaltētajam laukumam iepriekš minēto māju pagalmā, apbūve piekļaujas no visām četrām pusēm un skaņai nav kur palikt, tāpēc arī tā ir tik ļoti stipri dzirdama šajās mājās.

 37. iedzīvotājai 24, esot 200-300 cilvēku pret, liekas ka visi viņi ir Tukuma iedzīvotāji ja?? un ko Jūs teiksiet, ka pretī 500 jauniešu parakstus saņemsiet?? ak jā, viņi nepilngadīgi un tur nedzīvo, tā nedrīkst. Varbūt pirms pirkt īpašumu vai kā savādāk sākt dzīvot urbānā vidē ir ar to jārēķinās!! Kāds pie dzelzceļa dzīvo, kāds pie maģistrālās ielas/ceļa, kāds Durbē pie estrādes, un arī viņam gribās atpūsties, ko darīt?? vai tiešām KATRU vakaru tur spēlē būmbu 365 dienas gadā?? lietus nelīst un sniegs nesnieg? vai visu cauru gadu logs Jums vaļā uz pagalmu, atveriet otrā pusē. varbūt pirms visus dzīt prom meklēt iespēju labiekārtot šo laukumu, padarīt to klusāku? un kur ir garantija ka aizdzenot basketbolistus prom kādai tantei nesāks traucēt mazie bērni, kas par daudz skaļi spiedz un spēlējas?? Iedzeram tēju, nomierinam emocijas, un priecājamies, ka jaunieši vēl kustas, nevis pielipuši pie ekrāniem ēd burgerus. lai jauka diena.

 38. Tikai viens jautājums tantēm, kam viss traucē: jums bērni ir? Jā, man arī nepatīk troksnis, bet esmu priecīgs, ka mans puika neslapstās pa māju, piekto stūri meklējot vai nedeldē pilsētas bruģi, s…s meklējot. Nu kur vēl labāk, ja puikas basīti spēlē!? Oficiāli neorganizēts un nekomercializēts komandas sports, kur vēl labāka dzīves skolas?! Un negribu, ka viņu aizsūta uz Pauzera pļavām vai Lauķeni ar visu laukumu! Bet vecenēm, kam miegs jau 21.00 nāk, jāiet uz Slampi, Jurģiem vai Viesatām. Tur būs klusums un miers.

 39. KO ta pate te visus par Dieva apdalītiem saukā, gudrīte atradusies!
  Īgna un… nu nepalikšu rupjš, teikšu, neapmierināta sieviete. Laikam visās nozīmēs. To zini, var just.

 40. Ko jūs ńemat vērā kautkādas nojūgušās krievu tantes? Pat 22:30 tur jau neviena nav ! Nevajg te visu pārspīlēt ( tur neviens nekad nav dzēris vai lamājies)
  Shut the fu** up
  Kur tad,lai bērni iet? Uz ielām Dzerstās ja? Vai pīpē? Paši čīkstēja, kad tur nebija normāls laukums bērniem, un tad kad ir tad atkal nav labi!
  #CRINGE

 41. 1.Lieta ko es dzirdu. Pēc 23.00 tur neviena nav, tas ir reizi 2 dienās varbūt. Pluss jūs pukstētāji tur šāvaitā Nebūs laukums vairs un varat dziedāt cik patīk tas kādu uzjautrina tikpat ļoti kā spaisa pīpēšanu un ārdīšanos laukumā pēc 24.00. Narkomānu ieleja un bērni var iet savu bumbu dzenāt ārpuss pilsētas kur netraucē jo spaisu pīpēt un dzert un bumbu spēlēt to viņi labi apvieno.

 42. ja tur nebūs spēļu laukums(ļoti ceru ka būs joprpjām)tad neapmierinātajiem parsodu jāierīko auto stāvlaukums.vot ta būs forši dddd

 43. Satiku to iedīvotāju 24:). Prasiju kapēc nevāc parakstus no Kurzemes 6,saka esot vākuši”). Pagaidām katru dienu esmu mājās taču neviens nav bijis (es par laukumu un jauniešiem). Drīzāk jāuzsāk kampaņa par auto novietošanu. Kad pagalmā satiku iedzīvotāju 24 jautāju viņai par to,atbilde – jau esot sūdzējusies policijai par to ka viņas auto noberzts:))))))))) . ļoti gribētos redzēt kādu nelaimes gadijumu viņas dzīvoklī un ko viņa darītu ka tur netiek klāt operatīvais transports. Atkal atrastu vainīgos:)))).

 44. Man patīk! Iedzīvotājas 24 dzīves sūtība ir sūdzēties: par auto novietošanu; par basketbolu; un, ja galīgi nebūs par ko, gan jau izdomās un atkal vāks parakstus un sūdzēsies! Laba izklaide! Bet es par basketbola laukumu pagalmā!

 45. Tukums jau tā ir izmiris un te nekā nav, pēdejais kas ir atlicis ir tikai basketbola laukums lai attīstītu mūsu talantus!!Vai tiešam nevar uzlikt vienkārši žogu un 23.00 aizslēgt ciet?!Tiešām Tukums izmirs dēļ vienas garīgi slimas sivietes kurai vajag palīdzību?JA nojauks laukumu tad varēsiet sūdzēties ka pie jūsu majam dzer un pipe.Berniem ir jaiegust talanti un jāttistās!!Varējāt drīzak sponsorēt sievietei palīdzību!

 46. es ar to laukumu redzu un dzirdu.;;;;;;;;;;;
  un vēl dzirdu, kā kaimiņš kliedz uz bērnu,
  rej suns, sazin kurā tualetē pīpē, jo smaka ievelkas pie mums,pāris stāvus augstāk bieži dropē, ar visu no tā izrietošo, kai’miņš 6šos iedarbina dīzeli, lai tiktu uz darbu, elles mašīna 6 slauka trotuārus, katrs kas izet no mājas nepieturot metāla ārdurvis uztaisa trobeli, deputāti cūkas, valdība sūdīga, tramps pi……le, piejuras maššina izber stikla konteinera saturu, kaimiņi pa vienai samet izdzertā pudeles tai pašā konteinerā(tas ir skaļi) , kreisā krūts lielāka par labo no dzimšanas, nolūza nags, un vispār……..
  lieciet mierā bērnus, ārstējat nervus…….kamēr nav par vēlu

 47. Kādam laikam ir vajadzīgs šis laukums biznesam vai kārtējam lielveikalam savādāk nav iskaidrojama šī ažiotāža.Es dzīvoju tieši pretī šim laukumam man logs ir vaļā visu dienu un nakti nekādas skaņas man netraucē nekādas dzeršanas es neēsmu novērojusi,bērni jauki pavada laiku kā arī liederīgi,viņi sporto kas ir desmit reizes labāk nekā nīkt pie kompjūtera vai telefona.Vai vēl ļaināk lietot narkotikas vai dzert no bezdarbības.Šeit viņi attīstās uztur veselību un ir svaigā gaisā.Es esmu tikai par ka bērniem ir vieta kur izpausties.Tiem cilvēkiem kam traucējot irjāpārskata savs ego,jūs uz šīs pasaules neēsat vieni un ir laiks padomāt arī par citiem,tas ir par saviem līdzcilvēkiem ne tikai par sevi žēl ka vispār ir tādi cilveki.

 48. Es dzīvoju pretī laukumam un katru dienu izejot uz balkona priecājos cik daudz berni šeit sanākusi,priecīgi smaidīgi aktīvi .Sporto dauzās,čalo komunicē,man ir paties prieks ka viņi nesēž mājās pie kompjūtera un nebojā redzi.Es esmu tikai par to lai laukumam liek mieru runājot par to ka nav bērniem izdomāts kur nokārtot dabiskās vajadzības tad šis jautājums būtu jārisina pašvaldībai un jāuzstāda biotualete ja stacījās to var izdarīt tad arī šeit to var izdarīt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.