Sestdien, 26. martā – Zemes stunda!

Pasaules Dabas Fonds jau šo sestdien, 26. martā, pulksten 20.30 aicina atzīmēt Zemes stundu, izslēdzot apgaismojumu un solidarizējoties ar cilvēkiem visā pasaulē labākas nākotnes vārdā. Ar saukli “Veidosim mūsu nākotni” vairāk nekā 190 valstīs un teritorijās norisināsies Zemes stundai veltīti pasākumi, aktualizējot dažādus ar vidi saistītus jautājumus. Latvijā Zemes stundas fokusā  —  dabas daudzveidība un tas, ko katrs varam darīt, lai uzlabotu tās stāvokli.

No Sidnejas operas nama, kur Zemes stunda aizsākās 2007. gadā, līdz Indijas vārtiem, Pekinas Fēniksa centram Ķīnā, Brandenburgas vārtiem Vācijā, Kolizejam Itālijā, Empire State Building ASV un Kristus Pestītāja statujai Brazīlijā  — simboliskajā izslēgšanas mirklī piedalīsies daudzi pasaules nozīmes objekti, kuru mērķis šogad ir iestāties par drošu, taisnīgu un ilgtspējīgu nākotni ikvienam.

Dažādās valstīs Zemes stundas mēnesī tiek īstenotas vai pieteiktas sabiedrības iesaistes iniciatīvas pārtikas, klimata, bioloģiskās daudzveidības jomās. Pasaules Dabas Fonds Latvijā organizē dažādus izglītības pasākumus, diskusijas, dabas atjaunošanas iniciatīvas jauniešu un pieaugušo auditorijām. Martā skolās dažādos novados kopumā uzrunāti un uz aktīvu rīcību planētas labā aicināti vairāk nekā 600 jaunieši, izsludināta arī projektu atbalsta programma skolām Ielaid skolā dabu. Sadarbojoties ar uzņēmumiem, martā uzsākti dažādi izglītības un iesaistes pasākumi arī pieaugušo auditorijām dzīvās dabas saglabāšanai Latvijā.

Šogad Latvijā kā katru gadu Zemes stundā izdzisīs gaismas vairākām ēkām, tiltiem un pieminekļiem, tādējādi atbalstos vērienīgāko vides akciju pasaulē. Rīgā centrālais gaismas izslēgšanas objekts būs Rīgas pils. Tāpat akcijas laikā apgaismojums tiks izslēgts vai samazināts tādiem objektiem kā Brīvības piemineklis, Melngalvju nams, Latvijas Nacionālais teātris, Dzelzceļa un Vanšu tilti, kā arī Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra ēka Torņakalnā u.c. Akcijā kā ik katru gadu iesaistās arī citas pašvaldības, samazinot ielu un ēku apgaismojumus, kā arī organizējot pasākumus vietējiem iedzīvotājiem. Alūksnē, Saulkrastos, Kuldīgā, Olainē, Talsos, Ludzā, Līvānos un daudzās citās pilsētās tiks samazināts ielu apgaismojums un izslēgtas gaismas objektiem un ēkām. Īpaši Zemes stundai veltīti pasākumi norisināsies Lielvārdē, Ogrē, Ķegumā, Skrundā, Salā un citās vietās.

Zemes stundas laikā ikviens aicināts pieslēgties īpaši šim notikumam veltītam koncertam tiešsaistē, kurā šogad uzstāsies dziedātāja Aminata. Koncertu tiešsaistē būs iespējams vērot Zemes stunda 2022 lapā, TVNET un Apollo.lv Facebook kontos, kā arī portālos Tvnet.lv un Apollo.lv. Tā mērķis ir paust ne tikai solidaritāti un rūpes par cilvēkiem un mūsu planētu, bet arī aicināt turpināt atbalstīt Ukrainas iedzīvotājus, zvanot uz Ziedot.lv ziedojumu tālruni. Koncertu ievadīs Pasaules Dabas Fonda vēstnieces Kristīnes Garklāvas saruna ar valdes priekšsēdētāju Uģi Rotbergu.

 

 Zemes stundu šogad atbalsta arī vairāki restorāni  —  Restorāns 3, Tam labam būs augt, Pavāru māja Līgatnē, JOHN, DOM, Ferma, Laivu centrs un kafejnīcu tīkls Ezītis miglā un citi, piedāvājot vakariņas Zemes stundas noskaņās. Tāpat akcijai atkārtoti pievienojušies Narvesen un Caffeine Latvija, kas izslēgs āra apgaismojumu pie kafejnīcām un tirdzniecības vietām, kā arī atbalsta akciju informatīvi. Zemes stundā iesaistīsies arī vairāki Zaļā biroja uzņēmumi, līdztekus simboliskajai gaismas izslēgšanai informējot darbiniekus par to, kā ikdienā iespējams mazināt savu ietekmi uz vidi.  Ārējo fasādes apgaismojumu plāno samazināt arī vairākas tirdzniecības vietas, piemēram, uzņēmumi Lidl Latvija, Stockmann un Rīga Plaza.

 

Par Zemes stundu

Zemes stunda aizsākās Sidnejā 2007. gadā, un šodien tā ir kļuvusi par pasaulē lielāko vides akciju, iedvesmojot indivīdus, kopienas, uzņēmumus un organizācijas vairāk nekā 190 valstīs un teritorijās īstenot nozīmīgus vides aizsardzības pasākumus.

Par Pasaules Dabas Fondu

Pasaules Dabas Fonds ir Latvijā reģistrēta sabiedriskā labuma organizācija, World Wide Fund for Nature (WWF) asociētais partneris, kas Latvijā darbojas kopš 1991. gada. Pasaules Dabas Fonda misija ir veidot nākotni, kurā cilvēki un daba dzīvo harmonijā. Organizācijas mērķis ir dabas aizsardzība, lai saglabātu ģenētisko, sugu un ekosistēmu daudzveidību, nodrošinātu atjaunojamo dabas resursu nenoplicinošu izmantošanu tagad un nākotnē, palīdzētu samazināt piesārņojumu, dabas resursu un enerģijas izšķērdīgu patēriņu.

 

Tests par un ap «Zemes stundu»: 

https://lv-pdf.panda.org/jaunumi/?233410/Izpildi-zemes-stunda-2022-testu–par-dabu

Komentāri

  1. Šodien ir 25. marts – Māras diena. Šī diena ir par godu nāves un dzīvības Dievietei Mārai. Nāves un dzīvības Dieviete Māra ir paši pazīstama latvju tautas dzīvesziņā (dievturībā). Viņa uztur līdzsvaru dabā. Līdzsvaru starp nāvi un dzīvību. Dieviete Māra izskatās kā jauna, slaida sieviete ar sniegbaltu ādu un melniem, kā naksnīgas debesis, matiem. Viņas acis ir melnas kā nakts tumsa. Viņas rokās ir ass sirpis. Viņa ir tērpta melnās, baltās vai arī tumši zilās drānās. Dievietei Mārai ir dažādas izpausmes un dažādas formas. Dievietei Mārai ir raksturīgas divas savstarpēji pretējas izpausmes: Māra – Veļu Māte un Māra – Zemes Māte. Māras – Veļu Mātes veidolā Dieviete Māra ir nāves nesēja un Veļu valstības valdniece. Māra – Veļu Māte ar savu aso sirpi pārgriež likteņa dzīparu. Kad tas notiek, cilvēks mirst. Un Māra – Veļu Māte pavada cilvēka dvēseli uz Veļu valstību. Kur cilvēka dvēsele sagaida jaunu pārdzimšanu. Savukārt, Māra – Zemes Māte ir dzīvības dāvātāja un cilvēces aizgādne. Māra – Zemes Māte ir līdzās cilvēkam, tam piedzimstot. Māras – Zemes Mātes veidolā Dieviete Māra sagaida cilvēka dvēseli šaisaulē. Tāds ir dvēseļu pārdzimšanas cikls. Nāve ir jaunas dzīvības sākums. Reinkarnācija nosaka pasaules kārtību. Mūsu senči zināja, kā nāve ir tikai starpposms starp veco dzīvi un jauno. Cilvēka mūžs ir ierobežots, tomēr dvēsele ir nemirstīga. Dieviete Māra pieskata mūs un vada mūs šajā dzīvē, tā arī nākamajās. Būsim pateicīgi Dievietei Mārai par viņas rūpēm un gādību. Priecīgu Māras Dienu!
    Ar Dievietes Māras atklāsmēm, daudzdievis Skolnieciņš
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
    Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
    #dievturi #dievturība #daudzdievība #politeisms #TicībasBrīvība #daudzdievji #pagāni #LatvjuDievuSvētība #MārasDiena #DievieteMāra #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #nāvesDieviete #dzīvībasDieviete #Māraskrusts #MārasŪdeņi #ZalkšaZīme #ticība #rituāli #buršanās #Skolnieciņš

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *