Durbes pilī pasniegs Ž. Katlapa balvu

Katlapa balva 2013. gadā iesākās ar it kā skaistu neJaušību virkni. Pēc 2007. gada, kad Jaunmoku teātra festivāla laikā Žanim Katlapam viņa 100-gadei veltītā sarunā Velta Līne, Baiba Indriksone, Alfrēds Janušāns, Mihails Kublinskis un citi atklāja, cik nozīmīga viņu skatuves dzīvē bijusi mūsu izcilā novadnieka personība, radās doma vēl ko vairāk darīt, lai par viņu atgādinātu.

Tieši tādēļ, ka viņš ne tikai pats bija leģenda, bet arī kā pedagogs un iedvesmotājs ir tik daudz darījis arī citu Latvijas teātra leģendu tapšanā. Nodoms bija arī ar zināmu regularitāti ieaicināt ciemos šī brīža Latvijas teātra zvaigznes – gan tikai tādas, kas ar savu darbu patiešām stiprina latviešu nacionālās pamatvērtības. Nosacīti ikdienā to nosaucām par Latvijas ”lauku balvu”, kas gan arī izrādījās liela vērtība, jo, piemēram, vēlākajam Katlapa balvas laureātam Alvim Hermanim pat šķita ļoti interesanti, ka viņa darbu novērtē arī Latvijas laukos…

Laureātu izvēle vienmēr bijusi novada teātra mīļotāju ziņā – gan ik reizi konsultējoties ar kādu no teātri zinošajiem – sākotnēji laureātus mums palīdzēja izvēlēties teātra kritiķe un žurnāliste Mārīte Balode (1952-2018), bet nu jau vairākus gadus to dara Ed. Smiļģa Teātra muzeja direktors Jānis Siliņš, par ko esam viņam ļoti pateicīgi.

14. oktobrī 16.00, aktiera, režisora un teātra pedagoga Žaņa Katlapa 115. jubilejā, Durbes pilī tiks pasniegta balva par nacionālo vērtību apliecinājumu Latvijas teātra un kino vidē. Šogad to saņems Dailes teātra un kino aktieris Juris Bartkevičs un Jaunā Rīgas teātra un kino aktrise Baiba Broka. Pasākumā muzicēs čellists un komponists Kārlis Auzāns.

Ieeja pasākumā ar ielūgumu vai muzeja biļeti.

 

Pirms un pēc pasākums ar ziedojumiem būs iespēja atbalstīt Tukuma sadraudzības pilsētu Izjum Ukrainā. 

 

Plašāku sarunu ar balvas laureātiem lasāmas ŠEIT=========>>>>>>>>>>>

Kā arī nākamajā, 15. oktobra laikrakstā.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *