AVOTS: washingtontimes.com

Publiskos pasākumos aizliedz izmantot militāru agresiju un kara noziegumus identificējošā stilistikā izmantotus simbolus

Saeima ceturtdien, 31.martā, otrajā – galīgajā – lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā. Tie aizliedz publiskos pasākumos izmantot militāru agresiju un kara noziegumus identificējošā stilistikā izmantotus simbolus, izņemot gadījumus, kad nav mērķa šos noziegumus attaisnot vai slavināt.

“Nosodot Krievijas īstenoto kara darbību Ukrainā, mums jāpauž stingra nostāja, ka tādiem Krievijas militāro agresiju slavinošiem simboliem kā burtiem “Z”, “V” vai citiem simboliem, kas izmantoti ar šādu mērķi, nav vietas publiskos pasākumos,” iepriekš paudis par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš.

 

Tāpat likums paredz, ka publiska pasākuma norises laikā aizliegts popularizēt un slavināt nacistiskā un komunistiskā režīma ideoloģiju saturošus notikumus, tai skaitā šo ideoloģiju pārstāvošu personu dzimšanas dienas, kauju un uzvaru atceres dienas, brīvu un neatkarīgu valstu teritoriju vai to daļu okupāciju slavināšanas dienas. Kā izņēmums noteikti gadījumi, kad šo pasākumu mērķis nav saistīts ar totalitāro režīmu slavināšanu vai izdarīto noziedzīgo nodarījumu attaisnošanu vai tos izmanto izglītojošiem, zinātniskiem vai mākslinieciskiem mērķiem.

 

Ar grozījumiem arī noteikts, ka pasākuma organizatoram netiek izsniegta atļauja pasākuma rīkošanai, ja plānotais pasākums tiek rīkots tuvāk par 200 metriem no jebkura Latvijas teritorijā esoša padomju armiju vai tās karavīru uzvaru un piemiņu slavinoša pieminekļa.

 

Tāpat palielināts naudas sods par noteiktās publisku izklaides un svētku pasākumu rīkošanas un norises kārtības pārkāpšanu, paredzot, ka fiziskajai personai piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 80 naudas soda vienībām jeb 400 eiro, bet juridiskajai personai — līdz 640 naudas soda vienībām jeb 3200 eiro.

 

 

 

Komentāri

 1. 1. Uzskatu, ka 9.maija publiski pasākumi pie Pieminekļa uz laiku jāaizliedz.
  2. Uzskatu, ka minētā 1.punkta mērķis ir sasniedzams ar jau esošajiem likumiem.
  3. Šīs likums acīmredzami parāda likumdevēja neuzuticību tiesību sargājošajām iestādēm, policijai un tiesai.
  4. Šis likums ir neatbilstošs Satversmei.
  5. Šis likums vēl vairāk ļaus saasināt attiecības ar krieviem Latvijā. Šis likums vēl vairāk motivēs pārkāpt to.
  6. Šo likumu pieņēma, jo tuvojas vēlēšanas un politiķiem jākrāj savu kapitālu.

  Pasākums ir aizliedzams publiski, tomēr ne šādā veidā.

 2. Kurš normatīvais akts nosaka, ka Z un V ir šie simboli? Nav!
  Šie burti ir latviešu alfabētā, un ja es uz tāfeles uzrakstīšu visu alfabētu, tad mani sodīs par to, ka es tajā esmu iekļāvis šos burtus.
  Kārtējais, ne līdz galam izdomātais likums.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *