Piena pārstrādātāji parādā zemniekam

Ir skaista, saulaina maija diena, kad dodamies lūkot, kā klājas Zentenes pagasta «Jānīšos», kur saimnieko Leona Livčāna ģimene. Zinām, ka saimniekam bija problēmas, lai saņemtu naudu par pārstrādātājam nodoto pienu. Viņš bija pārdevis pienu SIA «EDAKS», bet pārstrādes uzņēmums par to ilgstoši nemaksāja.

Ir skaista, saulaina maija diena, kad dodamies lūkot, kā klājas Zentenes pagasta «Jānīšos», kur saimnieko Leona Livčāna ģimene. Zinām, ka saimniekam bija problēmas, lai saņemtu naudu par pārstrādātājam nodoto pienu. Viņš bija pārdevis pienu SIA «EDAKS», bet pārstrādes uzņēmums par to ilgstoši nemaksāja. Gribējām uzzināt, vai parāds nokārtots, jo mūs bažīgus darīja ziņa, ka arī piena pārstrādes uzņēmums «Baltic Dairy Board» Bauskā, uz kurieni piens no «Jānīšiem» tika vests pēc sadarbības izbeigšanas ar SIA «EDAKS», nokļuvusi parādu jūgā.

«EDAKS» aizvien vēl parādā

«Jānīšu» pagalma vienā pusē ceļam gatavojas ziedēt gara peoniju rinda, otrā pusē aploks ar aitu ganāmpulku, un turpat pagalmā satiekam arī  Leona mazbērnus – Martu un Gustavu. Lūdzam pasaukt saimniekus. Mazbērni skaidri noprasa: ”Vai jums vajag saukt tēti, vai opi, vai omi?” Kad noskaidrojam, ka vajadzētu satikt opi Leonu, tad arī tūdaļ bez kavēšanas bērni viņu ir atraduši, un, lūk, saimnieks jau nāk mums pretī. Jautāts, kā klājas piena lopkopībai, vai beidzot visi parādi par pienu saimniekam atmaksāti, Leona sejā pavīd rūgts smaids: ”Zemnieks jau laikam tas bagātākais. Viens pārstrādātājs paliek parādā 5000 eiro, otrs – atkal 5000…”  Diemžēl nekā īpaši uzmundrinoša saimniekam nav ko mums pastāstīt. SIA «EDAKS» savu parādu tā arī nav atdevis. Leons stāsta, ka uzņēmumam SIA «EDAKS» ir ierosināta maksātnespēja. Parāds «Jānīšiem» bija vairāk nekā 7000 eiro. Četrus maksājumus saimnieks saņēmis, katru nepilnu 300 eiro apmērā, bet kopš februāra jau vairs atkal neko nemaksājot. Vēl SIA «EDAKS» Leona saimniecībai parādā nepilnus sešus 6000 eiro.. Procesu regulē maksātnespējas administrators.

Vairāk lasiet laikraksta otrdienas, 29. maija, laikraksta numurā ŠEIT

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.