Pedagogi – par streiku./16. septembrī panākta vienošanās un streiks atcelts!/

Šodien, 14. septembrī Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība pieņēma gala lēmumu par pedagogu beztermiņa streiku, ko plānots sākt nākamajā pirmdienā, 19. septembrī. Un tas nozīmē, ka gan skolu skolotāji, gan pirmsskolas iestāžu pedagogi neieradīsies savās darba vietās. Tukuma novadā streiku atbalsta 32 izglītības iestāde (kopā – 44, to vidū ar profesionālās un privātās skolas), pirmsskolu ieskaitot.

Plašāka informācija pat to, kā darbosies mācību iestādes – kuras strādās daļēji, bet kuras – pilnībā būs slēgtas, būs lasāma piektdienas, 16. septembra laikrakstā. Streikā nepiedalās un turpina strādāt esošajā režīmā: Zantes pamatskola, Cēres pamatskola, Kandavas deju skola, Tukuma Mākslas skola, Tukuma Mūzikas skola, Kandavas Mākslas un mūzikas skola, Tukuma alternatīvā pirmsskola, Tukuma Tautskola.

 

Komentāri

 1. Streiku organizē šlosera partijas biedrene, ar to ir izteikts viss- streikotāji to apzinās vai neapzinās, bet pūš šlosera stabulē.
  Mākoņpapa izteiciens par noderīgajiem id…….. ir spēkā joprojām.

 2. Piemaksas var prasīt, ja darba kvalitāte aug, bet pēdējā laikā viss ir otrādāk. Iedomājaties, ja visā valstī divas dienas streikotu veikalu kasieri un visas bodes būtu ciet, bet tiem jau nav nekādu tiesību, jo tas ir privātais sektors. Valsts maizē esošajiem, ir zināmas privilēģijas- paši izvēlējušies šādu profesiju un tik čīkst nepārtraukti, par labu pedagogu no visa bara var saukt labi ja procentus 20 t.i. 5. daļu

  1. Kā var prasīt kvalitāti, ja profesija ir zaudējusi prestižu?! Ja būs labs atalgojums, tad arī būtu vēlme strādāt par skolotāju un būtu konkurence. Tagad viens skolotājs m;aca piecus priekšmetus, kāda var būt mācību kvalitāte! Uz skolu aicina pastrādāt vienu paziņu, otru…un kā izrādās arī augstākās izglītības dokumentu iegūšana nav sarežģīta. Pirmkārt jau mums ir aizgājis sen jau šķ;ersām, kam nauda, tas var mācīties, līdz ar to dažs labs knapi videni pabeidzis, bet pēc tam ir skolotājs. Sen bija laiks lai sakārtotu sistēmu, nevis nemitīgi ieviešot kaut kādas reformas, kompetences, utt.

 3. Starp citu izskan aicinājums vecākiem nenoskatīties, bet zvanīt un rakstīt uz IZM, lai jūt, ka vecāki nav mierā. Citādi sanāk – viens bariņš streiko, pārējie noskatās. Un pats galvenais – par bērniem domā vismazāk, sevišķi tiem, kas tikko uzsākuši dārziņu. Tikko saka – ņemiet 12os ārā, lai nav emocionālā trauma un tagad bāc un dārziņš ciet. Bet vispār jau sen laiks streikot un parādīt neapmierinātību. Valstī nav viss kārtībā.

  1. Lai būtu kārtība ir jaatjauno Latvijas Valsti nevis dzīvot jaunveidotā latvijas republikā,kur likumus un preambulas sarakstīja Levits ar komunistiem ,čekistiem ,komjaunatnes sekretāriem.

 4. Trīs mēnešu atvaļinājums vasarā, visas sociālās garantijas, garantēts darbs līdz mūža galam, darbs tīrā vidē un siltumā, nekādu bīstamu darba apstākļu, mācēja kaut ko iemācīt vai nemācēja pilnīgi vienalga, tāda ir skolotāju drausmīgi grūtā dzīve. Ja pa īstam skolotāja amats būtu tik drausmīgs , vai tad skolas būtu pilnas ar pensionāriem un pat 80-gadīgiem dinozauriem.
  Tikai ko lai saka bīstamo profesiju pārstāvji glābēji, policisti, ceļu būvētāji un celtnieki, ja siltumnīcā dzīvojošie skolotāji jūtas tik apdalīti.

  1. Jā, jā nabaga policisti, kas jau 45 gadu vecumā varvaiziet izdienas pensijā ( jo mācību laiks tiek ieskaitītsvdarba stāžā) aizejot prom no policijas. Pat rietumeiropā nav tādas ekstras ( es gan teiktu padomju vēmekļu atraugas), kuras neviens netaisās atcelt, lai policisti strādā līdz 65 gadiem, un izdienas pensiju līdzekļus novirza algu palielināšanai

 5. Lasīju, ka piesola celt minimālo likmi no 900 uz 1200 eur, pārorganizēt slodzi. Ar to nepietiek?

 6. 1200 par 40 stundām. Tagad par 30 stundām 900. Pieliek stundas un alga palielinās. Vai tas ir algas pielikums?
  Pirmsskolai neko šobrīd nesola. Tàtad ,lai tik turpina strādāt savas 40 stundas nedēļā un saņem 970.
  Bet augstàkà izgl. vajadzīga tāpat kā skolu skolotājàm. Tieši tāpat jāgatavojas nodarbībàm. Jāatbild par 20 bērniem . par viņu drošību ik minūti bez starpbrīža un brīvlaikiem ,no rīta līdz vakaram. Bet Saeimā var būt ar pamatskolas izglītību un vēl ļauts radīt jaunus likumus tiem , kas ir augstàk kvalificēti. Nu feini!- var tikai skumji pasmaidīt:().

  1. Nestāstīt tik blēņas.No rīta ir viena audzinātāja,pēcpusdienā otra un vecāki bērnus praktiski izņem līdz 18.00(un bērni guļ dienvidu)Kur tev sanāk 40h nedēļā?Un par gatavošanos mājās,tu vari savai vecmāmiņai stāstīt!Un,ja kas,visiem valsts darbā strādājošiem ir 40h darba nedēļa

 7. Visiem ir iespēja dzīvē ko mainīt. Un streikot nevienam nevar ne ligt, ne piespiest. Tā kà uz priekšu!

 8. Nebus pats populārākais viedoklis ,bet jebkurš darbs ir vispirms labi jāpadara un tikai tad var prasīt lai labi samaksā ,priekšapmaksa ir tikai precēm !!! Un ja palūko zināšanu līmeni izlaiduma klasēs oj oj oj visu cieņu bet tur var sanākt socialie darbinieki ,jurists paligi utt.bet tāds riktīgi fizmats ar tām smadzenēm labi ja viens absolvents no 3 klasēm!! tad par ko te kliegt un bļaut,algas protams vajag visām nozarēm tas protams ir nenoliedzami,bet skolas tas ir budžets!!!nevis ražošana kas nes valstij pienesumu, un vai ar šadiem apsolventiem daudz ražošanu uzlabosim ,noteikti ka nē ,tādi ir atkal budžeta utt.darbinieki un viss !!

  1. Lai būtu labi tezultāti, zināšanu ieguvējam ir jāgrib mācīties. Protams, ir dažādi skolotāji. Tàpat kā pavāri, kur apmeklējot kafe zini, ka šodien ir viens vai 2. pavàrs un pie viena no viņiem, labāk neiet. Ir frizieri, dakteri, kurš vienam būs labs, citam pilnīgi nepieņemams. Slimnīcā māsiņa vai sanitàre, kuras par vienu un to pašu algu ir pilnīgi katra ar citu attieksmi pret slimnieku utt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *