Attēlam ir ilustratīva nozīme

No 1. jūlija laulību varēs noslēgt arī bez lieciniekiem

No 2024. gada 1. jūlija stājas spēkā Tieslietu ministrijas izstrādātie grozījumi Civillikumā un saistītie grozījumi, kas paredz, ka laulības noslēgšanai vairs nebūs nepieciešama liecinieku klātbūtne. Turpmāk līgavainis un līgava varēs brīvprātīgi pieaicināt vienu vai divus pilngadīgus lieciniekus laulības noslēgšanas brīdī, taču liecinieku neierašanās nebūs šķērslis laulības noslēgšanai.

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere skaidro: “Laulību noslēgšanas brīdis daudziem pāriem ir pats laimīgākais un, iespējams, privātākais brīdis visā dzīvē. Cienot cilvēku vēlmes, turpmāk šo īpašo brīdi – laulības reģistrāciju – pāri varēs piedzīvot arī bez citu cilvēku klātbūtnes. Vienlaikus valsts turpinās atbalstīt ierasto tradīciju, saglabājot iespēju klāt būt arī diviem lieciniekiem.

Jaunā norma attiecas uz laulībām, par kurām iesniegums un citi laulības noslēgšanai nepieciešamie dokumenti dzimtsarakstu nodaļā vai Latvijas Republikas diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā ārvalstī būs iesniegti 2024. gada 1. jūlijā un pēc minētā datuma. Laulības, kas pieteiktas pirms šī gada 1. jūlija, ir jāslēdz ar liecinieku klātbūtni.

Papildu informācija:

  1. gada septembrī Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja izstrādātos grozījumus Civillikumā un saistītos grozījumus likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ģimenes tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību”, kas paredz minētās izmaiņas.

Komentāri

  1. Es atbalstu, ka cilvēkam iespēja izvēlēties šajā īpašajā brīdī būt bez lieciniekiem.
    Kurš vēlas, ver pieaicināt lieciniekus, izvēle ir gan vieniem, gan otriem.

  2. Ļoti labi. Kam tie liecinieki piespiedu kārtā vajadzīgi. Padomijas atliekas- visiem viss jāzin. Ja pāris to vēlās tā ir cita lieta

  3. Tad jau braucot ar transportlīdzekli var iztikt bez tiesībām vai braukt ar baltajām. Ir takš jauni laiki un progresīvā pasaule. “Visam ir jāmainās”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *