Attēlam ir ilustratīva nozīme

Nevalstiskās organizācijas aicina uz laiku atteikties no salūta un uguņošanas

Ņemot vērā to, cik traumatiski var būt skaļi trokšņi Ukrainas kara bēgļiem, kuri ieradušies Latvijā, aicinām valsts un pašvaldību iestādes, uzņēmumus un visus iedzīvotājus atteikties no salūta un uguņošanas.

Kā norāda biedrības “Patvērums “Drošā māja”” valdes priekšsēdētāja Gunta Vīksne: “Bumbu triecieniem un signālraķešu svilpieniem līdzīgi trokšņi var izraisīt Ukrainas cilvēku retraumatizāciju. Tādējādi salūta un uguņošanas skaņas var atgriezt cilvēkus atpakaļ situācijā, no kuras viņi ir nesen izbēguši.”

Latvija un tās iedzīvotāji ir izrādījuši gatavību ar atvērtu sirdi uzņemt Ukrainas iedzīvotājus, kuri bēg no kara. Nodrošinām mājokli, apģērbu, izglītību un cita veida palīdzību visā Latvijā. Šis būtu vēl viens solis, lai  ļautu cilvēkiem labāk justies mūsu valstī, neiztrūkstoties no trokšņiem un nepiedzīvojot sāpīgas atmiņas.

Vēlamies pateikties katram, kas ikdienā turpina sniegt palīdzību. Kopā mums izdodas!

Nevalstiskās organizācijas:

Kustība “Gribu palīdzēt bēgļiem”
Biedrība “Patvērums “Drošā māja””
Ukrainas atbalsta biedrība
Latvijas Ukraiņu kongress
Latvijas Jaunatnes padome
Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija
Nodibinājums “Tautas palīdzības fonds”
Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija
Brīvprātīgo kustība “Viegli palīdzēt”
Biedrība “Labdarības lapa”
Centrs MARTA
Latvijas Lauku forums
Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO
Nodibinājums “Make Room Europe”
Biedrība “Tavi draugi”

Komentāri

    1. Un pilnīgi normāli, salūts nav vajadzīgs. Cilvēkiem ir arī ma’jadzīvnieki. Katru jauno gadu tiešām sajūta kā karā un tie Rīgas krievu rajoni….

  1. pilnīgi piekrītu!
    Bet ,manuprāt, arī pēc šī 3. pasaules kara beigām,kad liela daļa ukraiņu atgriezīsies Ukrainā,Latvijā vajadzētu salūtus kaut kā limitēt! Piem. vismaz tos oficiālos (18.11. un 31.12.) salūtus atļaut ik pa 5 gadiem. Jo … tiem,kam pāri pusmūžam,tie salūtus ir pietiekami izbaudījuši – 2 x gadā ir obligāti + vēl kādas kāzas,vai kādi kaimiņi,kam patīk bliezt katra ģimenes locekļa Vārda un Dzimšanas dienās un vēl kāzu gadadienā! Vairs jau nav interesanti ! Pie tam, tā mēs saudzētu dabu un beigtu atbalstīt ķīniešu pirotehnikas industriju!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *