Attēlam ir ilustratīva nozīme

Mājputniem visi vārti vaļā

Atgriežoties pie publicētā: Pirms kāda laika jau rakstījām par to, ka iedzīvotājus neapmierina tik ilgu laiku noteiktie aizliegumi laist mājputnus pastaigā brīvā dabā. 9. aprīļa publikācijā solījām informēt iedzīvotājus, tiklīdz aizliegums būs atcelts.

Tātad – 5. maijā, kā informēja Pārtikas un veterinārais dienests, valdība pēc Zemkopības ministrijas ierosinājuma atcēla Latvijā noteiktās papildu bioloģiskās drošības prasības mājputnu turēšanā, kas bija noteiktas ar mērķi mazināt putnu gripas pārnešanas risku no savvaļas putniem uz mājputniem un citiem nebrīvē turētiem putniem.
Pirms ierobežojumu atcelšanas Zemkopības ministrija bija konsultējusies ar Latvijas Universitātes Bioloģijas institūta Ornitoloģijas laboratorijas un Pārtikas un veterinārā dienesta ekspertiem par savvaļas ūdensputnu migrācijas intensitāti Latvijā un par putnu gripas izplatību Eiropas reģiona valstīs. Tā kā lielākā daļa Eiropā ziemojošo ūdensputnu – pīles, zosis, gulbji – ir atlidojuši vai caurceļojuši un tā kā nav jaunu slimības uzliesmojumi ūdensputnu migrācijas ceļā, šie biodrošības pasākumi ir atcelti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *