Attēlam ir ilustratīva nozīme

Lietavu dēļ – ierobežojumi uz ceļiem

Šī nedēļa ir iesāksies ar ļoti lietainu laiku un meteorologi brīdina, ka nedēļas vidū lietu daudzviet var nomainīt arī sniegs, tādēļ lietavu dēļ vakar tika izsludināts dzeltenais brīdinājums. No šādām lietus gāzēm daudz cieš tieši grants ceļi, pa kuriem notiek intensīva satiksme. Lai noskaidrotu, kāda situācija ir uz mūsu novadu ceļiem, sazinājāmies ar VAS «Latvijas valsts ceļi» Kurzemes reģiona Tukuma nodaļas vadītāju Hariju Lācaru.

Viņš informēja, ka šobrīd masas ierobežojuma zīmes ir izliktas uz grants seguma ceļiem Jaunmokas – Sloklejas, Tukums – Kandava un Jaunmokas – Jaunsāti. Visi šie ceļa posmi esot saistīti, jo tiekot izmantoti grants izvešanai lielos apjomos uz a/s «Latvijas Valsts meži» objektiem. Intensīvās satiksmes dēļ šie ceļi jau tikuši bojāti un jau divas reizes laboti, bet nu laika apstākļu dēļ ceļš varot palikt pat neizbraucams. Un, tā kā sola, ka lietavas tik drīz nebeigsies, tad jau brīdinājuši uzņēmēju par to, ka saimnieciskā darbība būs jāpārtrauc, kamēr iestāsies ziema un ceļa segums sasals. Un, kā liecina prognozes, tas nebūšot ātrāk kā decembra vidū. Šobrīd risinājumam uz šiem ceļa posmiem  31. oktobrī izliktas ierobežojuma zīmes, kas aizliedz pa tiem pārvietoties ar transporta līdzekli, kas smagāks par 20 tonnām. Jautāts, vai šo ceļu posmu apkārtne ir apdzīvota, H. Lācars teica, ka tā esot pietiekoši apdzīvota un ikdienā tur kursē arī skolēnu autobusi.

Par citiem ceļiem pagaidām nekādu sūdzību neesot, bet ceļu speciālists solīja, ka visu laiku sekošot līdzi situācijai. Vēl H. Lācars skaidroja, ka lielākās problēmas jau parādoties tad, kad uz kāda konkrēta ceļa mainās satiksme – kad tā paliek intensīvāka. Tikmēr kamēr braucot tikai vietējie, slodze esot maza un ceļš tā netiekot bojāts.

Atgādinām, ja ir sūdzības vai jautājumi par ceļu stāvokli, var zvanīt VAS «Latvijas valsts ceļi» bezmaksas informatīvo tālruni: 80005555.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.