Izjumieši lūdz palīdzību! /Papildināts 11. martā 13.30/

Max Strel, Izjuma, 11. marts, pulksten 13.00

Izjumā notiek sīvas cīņas

Diemžēl ne mēs, ne Sarkanā Krusta humānā palīdzība, ne evakuācijas autobusi šodien nevarējām izbraukt cauri zaļajam koridoram Izjumā.
No rīta pilsētā sākās sīvas cīņas un sprādzieni nerimst. Arī blakus esošos ciemus barbariski apšauda krievu okupanti.
Mūsu armija un Teritoriālās aizsardzības vienības šobrīd varonīgi aizstāv pilsētu. Mēs lūdzam, lai viņi spētu apturēt orku baru, kas kā tarakāni no visām spraugām ieplūst pilsētas dienvidu daļā.
Dievs pasargā Izjumu, viņa aizstāvjus un visus Izjumas iedzīvotājus!

Volodimirs Matsokins, Izjuma 9. marts, pulksten 17.30

Evakuēti aptuveni 250 Izjumas iedzīvotāji. Šodien viņi ar dusmām gāza virsū no visa, kas ir iespējams.
Teritoriālās aizsardzības cīnītāji cauri apšaudei izveda cilvēkus, bet autobusi tika uzņemti ārpus pilsētas.
Viņi ir īsti varoņi. Patiesībā nekāda “zaļā koridora” nebija. Krievija ciniski pievīla mūs un visu pasauli.
Cilvēki vienkārši tiek turēti par ķīlniekiem. Evakuētie jau ir Slavjanskā.

Max Strel, Izjuma, 9. marts, pulksten 13.00

Civiliedzīvotāju evakuācijas kolonna jau atrodas Izjumas nomalē. Bet pilsētā notiek sprādzieni. Krievijas iebrucēji nepilda savas saistības nodrošināt “zaļo koridoru” un turpināt pilsētas apšaudīšanu. Sarunas notiek ar Sarkanā Krusta starpniecību, gaidām rezultātus.

Izjuma, 9. marts, pulksten 10.00

Kā ziņo telekanāls «РБК-Украина», atsaucoties uz Harkovas apgabala kara administrācijas vadītāja Oļega Siņegubova paziņojumu televīzijā, Harkovas apgabala Izjuma tika pakļauta okupantu raķešu apšaudei. Bet, neskatoties uz to, pilsēta plāno evakuēt iedzīvotājus un nogādāt humānās palīdzības konvoju.

“Izjumu apšaudīja ar raķetēm, bija mēģinājumi veikt aviācijas uzlidojumus, tur iet ļoti karsti. Neskatoties uz to, plānojam vienoties par zaļo koridoru – iedzīvotāju evakuāciju un humānās palīdzības konvoja nogādāšanu,” sacīja O. Siņegubovs.

Televīzijas diktori atgādināja, ka, saskaņā ar Ukrainas Valsts policijas teikto, šobrīd kritiskāka situācija kauju darbības zonā ir Izjumā. Par atteikšanos padoties krievu okupanti aplenca pilsētu un to ”sistēmiski iznīcina”. ”Krievu iebrucēji kopumā turpina terorizēt Harkovas apgabala civiliedzīvotājus. Putina karaspēks joprojām bombardē kritiskās infrastruktūras objektus un civiliedzīvotājus,” tā TV diktori.

Izjuma, 9. marts, pulksten 11.00

Pēc Izjumas mēra vietnieka Volodimira Matsokina teiktā, šodien Izjumā plānota evakuācija: ”Tikai sievietēm un bērniem! Pulcēšanās vietas: 1. Voloha piemineklis Neatkarības alejā; 2. Pilsētas poliklīnika Centrālajā laukumā; 3. – Kļavu iela. Līdzi jābūt dokumentiem un minimāli maz mantām.”

Izjumiešus uzrunā pilsētas mēra vietnieks humānajos jautājumos Vododimirs Masotkins (7. martā pulksten 22.00).

– Izuma ir jaunā Katiņa! Sāpju, izmisuma un asaru vieta. Pilsētas centrs – no tirgus līdz 1. skolai – ir pilnīgi drupās. Akmeņu kaudzes, krāteri, izkropļoti koki, ugunsgrēki, caurumi no šāviņiem augstceltnēs. Nav vairs autoostas, tiesas, dzelzceļa stacijas, izpildkomitejas, medicīnas koledžas, policijas, militārās reģistrācijas biroja, desmitiem veikalu un biroju, slimnīcā nav logu, šāviņš trāpīja bērnu sporta skolā. Centrālais parks kā asiņainu slaktiņu vieta. Tilti iznīcināti. Un tas ir pilsētā, kurā nekad nav bāzējušies militārie spēki.

Bet galvenais ir cilvēki. Bez ēdiena, parastas maizes. Nav ūdens, elektrības, gāzes, siltuma, sakari nedarbojas.

Centralizēti izbraukt no pilsētas nevar. Slimnīcā sievietes dzemdē un guļ ar mazuļiem pagrabā. Nav medikamentu!!!

Nepārtrauktās apšaudes dēļ nav iespējams ievest humānās palīdzības preces.

Cilvēki jau sesto dienu atrodas bumbu patvertnēs, viņi sauli neredz!

Es lūdzu visus, kas izlemj! Izveidojiet zaļu koridoru izbraukšanai! Izveidojiet humāno koridoru humānās palīdzības piegādei! Ir humānā palīdzība, bet kurš to vedīs artilērijas apšaudē?!

Esam nodrošinājuši visus nepieciešamos dokumentus.

Mana dzimtā pilsēta! Tu noteikti izdzīvosi! Tagad mums vienkārši jāturas visiem kopā. Mēs izturēsim! Neviens nevar mums atņemt mūsu zemi, un svešu mums nevajag!

Krievijas armija 8. martā iznīcināja Izjumas slimnīcu

Komentāri

 1. Mums visās ziņās stāsta, ka ukrainas armija uzvar visās frontēs! Krievi ir pilnībā demoralizēti un sakauti! Kas tad nu? Izdzēsiet viltus ziņu!

  1. Ja tev, sprāguli, nepatīk ziņas, tu droši vari doties uz lugandonsku vai kur tur – tev savs svina gabaliņš noteikti tiks!

  2. Mēs saņemam vienpusīgu informāciju/ ziņas tikai no vienas puses, kas nav un nevar būt objektīvi. Slēgt krievu mēdiju apraidi bija liela kļūda, tagad pat vidusmēra pilsonim, kurš neprot lietot pirātiskos satelītus un dārknetu, nav kur iegūt info par putina plāniem. Gaida pārsteigumi.

  3. Nu nav jau gan viltus ziņa. Ir atšķirība – cīņa frontē vai civiliedzīvotāju bombardēšana. Ikvienu zaudējumu frontē krievi cenšas kompensēt ar civilo objektu iznīcināšanu. Tik vienkārši. Fronte taču ne tuvu nav Rietumukrainā, bet arī tur Krievijas aviācija bombardē.

 2. Aicinājums komentētājiem: ar savu kašķēšanos neliesim ūdeni uz putinistu kara dzirnavām! Lūdzu! Bet tiem, kas vēlas attaisnot Krievijas agresiju, karu un genocīdu Ukrainā, atgādinām, ka kara propaganda, tāpat kā mudināšana uz vardarbību, vardarbības sludināšana un attaisnošana ir kriminālsodāmas darbības.

  1. Šodien interneta gigants Meta atbalstīja vardarbības pret Krieviju, Baltkrieviju sludināšanu. Kā komentēsiet?

   1. Neatbalstu «Metas» lēmumu. Iepriekš redakcijas vārdā teiktais paliek spēkā…

 3. Mna nav skaidrs, notiek karš, cilvēkiem ir smagi un mūs aicina palīdzēt, bet te kaut kādi štrunta komentāri???!!!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *