Būs seminārs par pieteikšanos grantu konkursam invazīvo sugu ierobežošanai

Lai rastu jaunas, efektīvas, dabai draudzīgas invazīvo sugu apkarošanas un ierobežošanas metodes, jau  no 31. janvāra varēs pieteikties otrajā mazo grantu projektu konkursā, ko rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un Daugavpils Universitāti.

Lai iepazīstinātu  ar konkursa norisi un palīdzētu sagatavoties projekta ideju iesniegšanai, 17. janvārī no pulksten 13.00 līdz 15.30 tiešsaistes platformā Zoom notiks informatīvs seminārs, kurā ikviens interesents varēs uzzināt mazo grantu programmas nosacījumus, pieteikšanās kārtību un nolikumu. Semināra norisi varēs vērot arī LLKC un LatViaNature Facebook kontos.

Pieteikšanās semināram līdz 15. janvārim (ieskaitot), aizpildot pieteikuma anketu: https://www.mittoevents.com/invazivas-sugas/pieteikties. Reģistrācijas saite dalībai tiešsaistes seminārā tiks izsūtīta uz pieteikumā norādīto e-pastu.

Semināra dienaskārtību, lūdzu, skatiet šeit.

Atgādinām, ka šajā mazo grantu konkursā atbalstu piešķir iedzīvotājiem, uzņēmējiem un sadarbības grupām, ieskaitot pašvaldības, kas savā vai pārvaldībā esošajā īpašumā vēlas ierobežot invazīvās sugas. Otrajā mazo grantu programmā kopējais atbalsta finansējums ir 30 000 EUR, vienam projektam paredzot no 1000 līdz 5000 EUR. Konkurss notiks projekta LIFE-IP LatViaNature ietvaros.

Pirmais mazo grantu konkurss norisinājās pērn un tajā tika atbalstīti pieci projekti invazīvo sugu – Kanādas zeltslotiņas un Spānijas kailgliemeža – ierobežošanai par kopējo summu 20 000 EUR.

Invazīvās sugas ir liels drauds bioloģiskai daudzveidībai, ekosistēmām un mūsu dzīvesveidam, tās apdraud vietējās sugas, izmaina ekosistēmu funkcijas, rada ekonomiskus zaudējumus un atsevišķas sugas – arī apdraudējumu cilvēka veselībai.  Seminārā  pastiprinātu uzmanību pievērsīs Kanādas zeltgalvītes, rotana, puķu spriganes, krokainās rozes, vārpainās korintes, ošlapu kļavas, pīlādžlapu sorbārijas, Spānijas kailgliemeža, daudzlapu lupīnas un baltās robīnijas zināmākajām izskaušanas metodēm.

Komentāri

  1. Krievi (Vatņik Vulgaris) ir ļoti invazīva suga, kas veic regulāru ekspansiju pa svešām dzīvotnēm. Piemēram, tagad Ukrainā.
    Kā apturēt invazīvu krievu izplatību? Te Viktors Arajs var dot padomu. Lai arī Araja kungs bija antikomunists, antivatņiks un viņa pielietotās metodes bija visai drastiskas, tomēr Viktora Araja pielietotās metodes bija ļoti efektīvas invazīvās sugas Vatņik Vulgaris populācijas mazināšanai.
    Ar patiesu sirsnību, Skolnieciņš
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *