FOTO: lsm.lv

Ārkārtas sēdē izskata domes izpilddirektores atlūgumu /PAPILDINĀTS 14.30/

Šorīt saņēmām ziņu, ka šodien 12.00 plānota Tukuma novada domes ārkārtas sēde, kurā tiks izskatīts izpilddirektores Daces Lebedas atlūgums.

Ārkārtas sēde, kuras darba kārtībā bija tikai viens jautājums – izbeigt darba tiesiskās attiecības ar pašvaldības izpilddirektori Daci Lebedu. Tiesa, viedokļi par to, kurš tad īsti uzrakstījis iesniegumu par atbrīvojumu no darba, domes sēdē dalījās.

Atlūgums pēc domes priekšsēdētāja iniciatīvas

Tā kā normatīvie akti paredz, ka tikai dome ieceļ vai atbrīvo izpilddirektoru, arī šajā gadījumā par izpilddirektores atbrīvošanu bija jālemj deputātiem. Kā sēdē skaidroja pašvaldības vadītājs Normunds Rečs, šodien, 29. maijā, saņemts D. Lebedas iesniegums par to, ka viņa vēlas izbeigt darba tiesiskās attiecības pēc savstarpējas vienošanās, līdz ar to viņas pēdējā darba diena būs 3. jūnijā. Tiesa, kad deputāts Mārtiņš Limanskis vaicāja Dacei Lebedai, kas mainījies kopš 27. maija, kad bijusi domes sēde un kad vēl nekas neesot liecinājis par šādu rīcību, viņa atzina, ka nebija plānojusi pārtraukt darba attiecības, taču tā kā esot pieradusi runāt godīgi,  skaidroja, ka šorīt tikusi ieaicināta domes priekšsēdētāja kabinetā. Ticis piedāvāts – vai nu tiek parakstīta vienošanās, vai arī ārkārtas sēdē šis jautājums tikšot izskatīts citādāk, tāpēc vienošanos parakstījusi, jo “labi apzinoties spēku samēru”. D. Lebeda atzina, ka ir daudz uzdevumu, kas jāveic: “Jāstrādā pie jaunā nolikuma, notiek administratīvi teritoriālā reforma, tāpēc, iespējams, ka, atsakoties parakstīt vienošanos, tiks aizkavēta daudz lielāku lietu virzība – zinām, ka notiek izmaiņas kapitālsabiedrībās, notiek Tukuma slimnīcas izvērtēšana, tāpēc akceptēju vadības izvirzīto piedāvājumu. Esmu loģiski domājoša un saprotu, kāds ir spēku pārsvars.”

Uz M. Limanska vairākkārt uzdoto jautājumu, kurš sagatavojis iesniegumu, kas tika iedots D. Lebedai parakstīšanai, sākotnēji domes priekšsēdētājs Normunds Rečs atrunājas ar vārdiem – “kāda starpība”, bet pēc tam atzina, ka tieši viņš šo dokumentu ir sagatavojis.

Ja iesniegums nebūtu parakstīts?!

To, kas notiktu, ja D. Lebeda iesniegumu nebūtu parakstījusi, ārkārtas sēdē atklāja deputāte Daiga Reča, sakot, ka arī runās godīgi un ka viņi nekad neesot Dacei uzticējušies – varbūt politiskās piederības dēļ, jo bijušas indikācijas, ka informācija “tiekot nopludināta”. Vēl D. Reča atzina, ka ticis rūpīgi vērtēts izpilddirektores darbs un ja vienošanās par darba attiecību pārtraukšanu nebūtu panākta, tad visi tiktu informēti par viņas neprasmi strādāt, neprasmi vadīt, kā arī to, ko jutuši visi desmit [pozīcijas] deputāti, – ka domes priekšsēdētājam ļoti daudz nācies teikt priekšā izpilddirektorei, kas jādara. Lai arī pēc šīs runas D. Reča publiski atzina, ka ir gatava iedot “alternatīvo” dokumentu, kas opozīcijai netika nosūtīts, taču, kad M. Limanskis par to vaicāja vēlreiz, jo gribēja dzirdēt  iemeslus, kāpēc šodien nonākuši pie šāda lēmuma, deputāte atteica, ka to nedos, jo tas esot viņu sagatavotais dokuments. Savukārt uz L. Reimates jautājumu, vai iespējams minēt kaut dažus faktus no tā, ko izpilddirektore nav izdarījusi, N. Rečs atzina, ka šādos gadījumos esot labāk teikt vai nu labu, vai neko, bet viņš varot paskaidrot vispārīgi, ka ar izpilddirektori nav izveidojusies sadarbība. Balsojot par lēmuma projektu, vairākums (9 deputāti, sēdē nepiedalījās Agnese Ritene) nobalsoja par darba tiesisko attiecību izbeigšanu. Pret balsoja opozīcijas deputāti Ludmila Reimate, Liene Bēniņa, Jānis Rosickis, Artis Jomerts, Mārtiņš Limanskis un Sergejs Kovaļovs, bet balsojumā nepiedalījās Modris Liepiņš.

Par izpilddirektora amatu lems pirmdien

Jau pēc sēdes mēs interesējāmies, vai uz izpilddirektora amatu tiks rīkots konkurss, N. Rečs skaidroja, ka par to tikšot lemts pirmdiena, 1. jūnijā. Savukārt vaicāts, vai uz šo amatu pretendē Iveta Čivčiša (Pašvaldību vēlēšanās kandidēja partijas «No sirds Latvijai» sarakstā. – Red.), viņš teica, ka šo jautājumu nekomentēs.

Sazinājāmies arī ar Ivetu Čivčišu, SIA «Jūrmalas siltums» projektu vadītāju, un interesējāmies, vai viņa gatavojas izpilddirektora amatam Tukuma novada domē – vai tikusi tam uzrunāta, I. Čivčiša skaidroja, ka viņa šim amatam neesot uzrunāta, taču, ja tas notiks – domāšot, savukārt – ja tiks rīkots konkurss, viņa tajā noteikti piedalīsies.

 

Komentāri

  1. Neapvaino, lūdzu lauķus. Sen Tukumā vajadzēja kādu zinošu un godīgu vadītāju no laukiem , nevis no pilsētas. Nav lielu problēmu Engures novadā, Kandavas novadā, Jaunpils novadā, bet Tukumā nudien, pašlaik ir īsta mēslu kaste. Te gandrīz visi deputatķiki strādā tikai priekš sevis. Bez tam atklāti negodīgi, vērpjot intrigas, kas normālam, daudzmaz inteliģentam cilvēkam nav pieņemamas. Skumji, ka Tukums zaudē prestižu un gan jau arī ekonomiski.

   1. Kāpēc? Pulcēšanās un vārda brīvība ir neatņemama Eiropas un arī Latvijas cilvēktiesību daļa, sanākt kopā apkārt domei var vismaz pieci piketi, kur katrā oa 25 cilvēki. Bet pēc 9. Jūnija! Uz rikām Rečesiju pāri laukunam var pārnest

    1. Atbrauks policija tev uz mājām, tikai šoreiz ne uz tavu izsaukumu, bet pie tevis. Un tad tu redzēsi kā ir ar to vārda brīvību. Piketnieks be…

       1. Nesāc te atkal ar saviem oskariem, neaizej no tēmas! Vai tu par rečesiju, ka esi pret tautas dusmām par viņu patvaļu?! Piketā nav nekā nelikumīga, piesaki un stāvi laimīgs! Bet savrīgākais ja usavas smadzenes nonodzert (izskatās, ka tev, manu ”vārda brāli”, ar to ir porblēmas…:)), un vēlēšanās šitos pamuļļkus atkal pie teikšanas nepalaist.

 1. jau sākotnēji bija skaidrs ka nu nebija tā īstā vieta kultūras darbiniekam !
  Izpilddirektoram būtu jābūt pilnīgi no citas “matērijas “tehniski domājošam utt.

  1. Čivčiša būs tā domājošā? Tāda pati prasta bāba komentāros soc vidē kā Reče …
   Piezīdās Rečiem visos komentāros un re, amats rokā …

    1. Toč rēgs… Jā, vai galvā traumētais trollis gunča ābols, vai dvīņu māsas Reča un Čivčiša -vienas kājas zābaki, laikam no trakā Liepiņa kājas, jo visiem mīļš murgu portāls pietiek.com-vienīgā īstā Liepiņa darabvieta.

 2. Tukums kā tāda nolemta vieta 🙁 esam tik tuvu Rīgai , jūra blakus utt.utt.liekas nu varētu taču plaukt un zelt, bet nekā vienu “masa” nomaina cita “masa” un rezultātu nekādu, tāda sajūta ka te vispār vairs nav skaidrs kas ir pašvaldībā , nav radīti iedzīvotāji pašv, labklājībai , bet gan pilnīgi otrādāk, tāda pašvaldība var pastāvēt un būt tikai tad ja iedzīvotāji te justo labi, bet Tukuma vienīgais notiek kaut kādu savu interešu lobēšana , bīdīšana utt. pilsēta kā bija noplukusi tā ir, kultūra uz pilnīgas nulles, baseinu iedzīvotāju lūdz jau entos gadus utt.utt.kaut kāds murgs…………..blakus Kuldīga zeļ un plaukst, varbut “šiem ” jābeidz ņeckāties ar ambīcījām, bet aizbraukt pamācīties kā pilsētai plaukt utt.

  1. Allo, cilvēki! Jūs, ko nopietni? Jaunā vadība ir nepilnus 5 mēnešus…kāds plaukt un zelt, ja ir jāņem vērā vēl fakts, ka pandēmija šajā laikā visu laiku plosās, valsts ārkārtas stāvoklis.
   Arvien biežāk nākas pārliecināties, ka cilvēki skatās uz situācijām aizmiglotām acīm nevis skatās reāli, kustinot savas smadzeņu šūnas.

   1. Tiešam smieklīgi 🙂 šitie kas tagad aizņem vietas, laikam no cita novada atbrauca 🙂 arī 5 mēnešos var mazāk sū… savārīt !!!

   2. Kādus trīs mēnešus! Reči no varas vispār nav nolīduši! Ružais bābietis taču lembergistu zaļzemenieku laikā Jaunsātos pašeftējās un pat izglītības ministrijā naudu kāsa. A vecis bija Šulca labā roka! KO ta tagad slimus un dumus tēlo! Zvaigžņotais jau arī sen ūdeni maisa, tikai par svešu naudu, jo pats jau nodokļus no sava ”uzņēmuma” nekad nav maksājis.

    1. 1998. gads Daiga Reča – Tautas kustība Latvijai (Zīgerista partija), Zemgales vēlēšanu apgabalā

     2002. gads Daiga Reča – Politiskā apvienība “Centrs”, Zemgales vēlēšanu apgabalā

     2010./11 gads Daiga Reča – Zaļo un Zemnieku savienība

     2017. gads Daiga Reča – “No sirds Latvijai” ( ar Ivetiņu)

     2020. gads Daiga Reča – Zaļo un Zemnieku savienība ?

  2. Tāpēc jau te viss tā ir kā ir.ka esam blakus jūrai un Rīga tik tuvu!
   Visas lietas – šopings,izklaides un sauļošanās,darbs arī, daudziem notiek posmā Tukums-Rīga
   Mēs te tikai dzīvojam(nakšņojam) un sestdienās tirgū iepērkamies.Un viss!
   Mēs te gribam mieru un klusumu, mums nepatīk basketbola grozi starp mājām un naktī driftojoši autiņi!
   Tāpēc mums te neko nevajag,mēs gribam Tukumu,kur varam atvilkt elpu un sagatavoties jaunai darba dienai (ne Tukumā)
   Bet ,ja mēs gribam svētkus,tad dodamies uz tuvāko vietu,kur labas sajūtas ir vienmēr – Kuldīgu …

  1. Ivar, kas ar tevi, rečesija valodu atņēmusi? kāda izglītība? Kam? Un Eisaks ar Zvigzni? Kamēr viens runā par mordoboju, bet otrs ar vienkāršiem nepaplašinātiem teikumiem, vēl nekas, bet kad taisa tos teikumus garākus!… Un paskaties uz Norču, doktors esot, bet nu pilnīgs nekas, kā jau sieva visiem klārēja, -pilnīgs lupata.

 3. Savulaik par bērnudarza Pasaciņa iepirkumu apsūdzībām bija pilnas avīzes, tagad, ka atkal sūdzība par Pasaciņas teritorijas remontdarbiem visi klusē…Nu ja bez konkursa atkal būs izpildirektors, tad tiešām uzticamības koeficents būs nulle.

 4. Sākās rečesija nu būs ari čivčisija.Nedaudz pazīstu ,ne īpaši patīkams cilvēks.Tāpat kā sarkangalvīte.
  Salasīs visus kam pirmstam nebija nekādas īpašās nodarbošanās.

 5. I. Čivčiša skaidroja, ka viņa šim amatam neesot uzrunāta, taču, ja tas notiks – domāšot, savukārt – ja tiks rīkots konkurss, viņa tajā noteikti piedalīsies.

  Uzrunās – domās, izsludinās konkursu – noteikti piedalīsies. Viss skaidrs.

 6. Rādās ka Tukuma novada dome ir izvēlējusies tādu darbības veidu,kura noslēgums būs iedzīvotāju neuzticības izteikšana tai.
  Liekas ka visas darbības ieskaitot preses dienestu,amatu sakārtošanu,cīņu ar domes opozīciju vieš ne tikai neizpratni sabiedrībā……..bet uzdod jautājumus:
  1. kāds mērķis ir šai domes pozīcijai?
  2.kāda ir programma lai īstenotu Tukuma novada iedzīvotāju intereses?
  3.kad dome izbeigs “kariņus”un sāks strādāt vēlētāju interesēs?

 7. “‘N. Rečs atzina, ka šādos gadījumos esot labāk teikt vai nu labu, vai neko”

  Dace jau ir dzīva, lai šādu tekstu bīdītu!!!!!!!!! Un ja saki A, tad saki B…….

 8. Eu, kad beigs spēlēt politiskas spēlītes? Kad beigs atriebties?? sāksim uzlabot Tukumu? Vai tomēr piesūksimies visi pie budžeta, rausim, cik sarausim pa gadu un lai tie nākamie tiek ar teim sūdiem galā??? PIKETU! NOST AR ESOŠO VARU!

 9. Tukumnieku sirdsapziņa Guntis Ābols lūdz izlasīt šo:

  Lai visiem ir skaidrs, kas kopumā notiek novadā un kas ir NTZ un kādiem mērķiem tas tiek uzturēts no Vienotības kabatas.
  1. Domes izpildvaru visus iepriekšējos gadus vadīja Vienotība.
  2. Tukuma pilsētai un novadam partija, kura vadīja lēmējvaru tagad ietilpst Vienotībā un Šulcs ir Jaunā Vienotība valdes loceklis.
  3. NTZ valdē iepriekš bija Vienotības valdes loceklis un Kampara sabiedrotais Arvils Ašeradens, kopā ar Ivonnu Plaudi vadīja NTZ.
  4. Iepriekš NTZ valdē bija Māris Trēde, Tukuma Kārtības policijas priekšnieks, Ivonnas Plaudes meitas vīrs, kurš izsekoja pie mājas vicemēru Agri Zvaigzneskalnu.
  5. Policija nesen ierosināja lietu pret mēra sabiedrisko attiecību speciālistu Jāni Tomeli, vēlāk Ivonna Plaude no ntz tika pieķerta melos sakarā ar šo situāciju. NTZ saistība ar policiju un Vienotību un Šulca partiju jau ir izgaismota. Acīmredzama. Viņu mērķis ir izzagt domes budžetu.
  6. Tukuma domes juridisko nodaļu vada Bičuša, ex-sieva Tukuma virsprokuroram Bičušam. Prokuratūra toreiz arī saņēma bijušo domes ēku. Prokuratūra, policija un augstāk minētie veido “slēptu organizāciju”.
  7. Janekam Baham kā Tukuma policijas priekšniekam ir kopīgs uzņēmums ar Māri Trēdi no Ntz.
  8. Bijušais Tukuma policijas šefs Ints Ķuzis ir Vienotības deputātu kandidāts nākamajās Rīgas domes vēlēšanās. Janeks Bahs ir viņu radinieks. “Ielika” amatā, lai turpina stutēt sistēmu.
  9. Tukumu visus gadus būvēja SIA Telms. Vienotības biedrs un ziedotājs. Iepriekšējā Tukuma domes izpilddirektora Rudovska draugs.
  10. Lielākie peļņas avoti šai mafijai ir, drīz “bija”, bibliotēka 17 000 eiro mēnesī, abas koģenerācijas, virs 100 000 eiro mēnesī, būvniecība (Telms) ap 6 miljoni apgrozījums gadā. Peļņa laikam 30%. Nu jau 3,2 miljoni gadā peļņa. Uzpūstās tāmes par atkritumu izvešanu kapos un citur. Dažādi neeksistējoši pakalpojumi. Ceļu būvnieku otkati. Darba algas pietuvinātajiem. Rupji rēķinot man sanāca 7-10 miljoni gadā.
  Vēl ir tādas shēmas kā sociālās ēkas pārdošana savējam Ružam, tad no viņa īrēt. Tad atpirkt pa dārgo. Tāda shēma ienes uzreiz miljonu gadu laikā. Vēja parka lobēšana ienes uzreiz kādu 1-2 miljonus Kamparam un blicei. Es varu turpināt ilgi un dikti.
  Augstāk minētais parāda vecās varas mafijas plašo astoņkāji. Un to, ka jaunai domes vadībai nāksies saskarties ar milzīgu pretdarbību no shēmotāju puses.

  1. Šamais gunča un tur vēl viņa visādās sievas – kļaviņas un saulītes – ir jaunās varas troļļu fermas ražojumi. Šaubu nav. Labi šitiem maksā no mūsu kabatām, bet šitie sliņķi tik kopē un līmē, kopē un līmē!

  2. Kā var šitā melot un sagrozīt faktus? Pat brīvi pieejamu info nevar paskatīties, raksta kaut kādus izgudrojumus un sapņus.

 10. Konkurss!!!
  Kam vislabāk piestāvētu Gunta Ābola Fakebook profils?
  Precīzāko atbilžu autoriem – pārsteiguma balva! Kopīgs vakars Vienotās intīmās noskaņās ar Māri un Arti!

 11. Reču diktatūra un izēšanas politika turpinās. Lai gan no otras puses taisnīgi, jo Lebeda bija politiski iecelta amatā. Konkursa nebija. Ceru, ka tiks izsludināts absolūti atklāts konkurss ar darba interviju tiešraidē.

  1. Cik naivi ir daži cilvēkveidīgie!!! Tukuma “Dome” un TV tiešraide kopā saistās tikai pārliecinātam muļķim!!! Diemžēl…

 12. Ielas remontē, skolu ceļ, bērnudārzu remontē, puķes stāda, laukumus labiekārto, bērniem pabalstus izmaksāja pusdienām…….Nē, nekas jau nenotiek…….Visiem jau nekad nebūs labi

   1. Jums – jaunajai kodlai – par to pamatīgu piķi maksā un atšķirībā no citiem, kas kaut kur strādā vai kam ir savs bizness, jūs par svešu, ne par savu naudu stādājat. Bet ko nu strādājat, tik kā gaiļi via tītari staigājat un uz sūdu čupām lielāties. To jūs gan esat iemācījušies. Sākumā divi jaunie sprukstiņi, bet tagad arī Reču pasākuši ņemt līdzi. Viss, kā tai vecajā muļķenē par SISIDRU: te mēs ar draudzeni ābolos, te -ražas novākšanas svētkos. Dara jau citi, tie paši, ko jūs noliekat, jūs jau tikai skaļi ”pirst” mākat!

  1. Bērniem pabalsti- afigenna daudz izdarīts!
   Pärējais viss- iepriekšējās vadības nopelns!
   Ja patreiz pieejams finansējums, kā nekad, tad kur ir kaut 1 pieteikts projekts….nu naf!
   Mums tik skeletus meklēt- izaugsme- 0.
   Kurp ejam, tukumnieki, Kaspar Liepa, Agnese Ritene, Jāni Eisak? Jūs tiešām atbalstāt patreiz notiekošo?

  2. B/d cela pirms šis valdības, puķes vienmēr ir stādītas un pabalstus maksāja visi novadi un tapēc ari mūsējais. Visi iesāktie darbi ir pirms šis lēmējvaras sākušies. Nerdzu nekādas lielos darbus

  3. Un to noorganizēja šitie jampampiņi??? Tas viss vēl iepriekšējo izdarīts-šitie ar viņu darbiem tikai savas noplukušās spalvas krāso!

  4. Vajag ne tikai pusdienas, kuras labākajā gadījumā par 14 e var paēst 3 dienas, bet arī pirti, baseinu…, protams, ja vien būs silta vasara – var izmantot apkārtējo ezeru pakalpojumus:)!

  1. Tāpēc ,ka bail,ka beidzot alga būs par darbu nevis ierašanos.un tie kas strādā ,tie nebaidās! Palasiet ,kliedz tak divi ,trīs cilvēki ar dažādiem segvārdiem!jo drosmes pietrūkst rakstīt ar īsto vārdu,uzvārdu.bet suns,kas rej nekož! Rečisti ved pie disciplīnas un prasa strādāt un piegriež barotnes,tapēc kliedz! Ne viņiem Tukums ,ne novada iedzīvotāji rūp!

    1. Račetīte un zvaigznīte strādā priekš A.Sproģa, tas arī koriģē visu parādi, tā pat kā sponsorē Tukuma Balsi un divas sievas cenšās pavilkt.

  2. Jā, paskatījos, Čivčiša jau kā saskņiešu partnerorganizācijas – sirdšķīstās Sudrabas partijas – darbone bija iesēdināta Jūrmalas silumā, kur pirms tam bija atlaists direktors, kas negribēja pieļaut zaļzemnieku un saskaņiešu shēmošanas. Tagas droši tāpat kā rečene pārmetusies pie zemniekiem un nāk rakties pie lielākas siles – kā nekā Tukums solās būt trešais lielākais novads.

 13. Tāpēc ,ka bail,ka beidzot alga būs par darbu nevis ierašanos.un tie kas strādā ,tie nebaidās! Palasiet ,kliedz tak divi ,trīs cilvēki ar dažādiem segvārdiem!jo drosmes pietrūkst rakstīt ar īsto vārdu,uzvārdu.bet suns,kas rej nekož! Rečisti ved pie disciplīnas un prasa strādāt un piegriež barotnes,tapēc kliedz! Ne viņiem Tukums ,ne novada iedzīvotāji rūp!

  1. “Divi, trīs cilvēki ar dažādiem segvārdiem” – to jūs par savu Gunti Ābolu? Jā, piekrītu – šis pasaku personāžs tiešām maina savus segvārdus.

 14. Taa turpinaat, taadaa amataa nevar atrasties cilveeks, kas garaam palaidis tik daudz vecaas varas sheemas un nelikumiibas nodoklu maksaataaju naudas izsaimniekosanaa!!! Vai nav gribeejusi pamaniit!

 15. Saprotu,ka var būt domstarpības, nepatika, bet veids kā tas tiek darīts ir ārkārtīgi neglīti. It kā izglītoti cilvēki, bet tādas runas, draudi kā Staļina laikos. Visi tiek nomelnoti, visi ir un bija slikti, tikai šis desmitnieks labi, gādīgi. Tad jautājums, kāpēc Izglītības pārvalde sēž šo slikto telpās, kāpēc ir vietas izpildītājs, bet ne vadītājs, tad jau vietnieka amats ir pilnīgi lieks, būs ekonomija un labs darbs, bet tā nav. Šī situācija ir briesmīga darbiniekiem,un, protams, tukumniekiem, daudzi jautā “kas notiek” vai tiešām līdz šim viss ir bijis tikai slikts. Drūmi un skumji.

 16. Bet vai tad pie Ērikonkuļa nebija trakāk? Ja Lēnai likās ,ka kāda domes darbiniece ir nolūkojusi viņas ērgli,ar ko tas beidzās ar darbinieces padzīšananu!Un daudz darbinieki ērgļa durvis ar kāju spēra vaļā,tas ir tas modelis ,kurā grib strādāt un dzīvot tukumnieki?Atsevišķi domes darbinieki iedzīvotājus vienkārši pasūtīja?!Tie arī tagad kliedz,ko nesaprot kā dzīvot tālāk!

  1. O. AMATNIEK, Es ceru ka pēc šitā komentāra jau nu točna Reču ģimene vērsīsies policijā ar iesniegumu pret tevi.
   Tas tā, lai tev ir tāds neliels stresiņš uz pohinjām!!!
   Gaidam tavus SUPERĪGOS “HOD-dogus” atpaklj.

 17. Nevienā civilizētā uzņēmuma amatā, kur nu vēl vēlētā pašvaldības, darbiniekam nevar uzrakstīt atlūgumu un likt parakstīt spiediena rezultātā. Bija kļūdas darbā vai nebija, bet juridiski un atbildīgi ir tās nenoslēpt, iztirzāt un saprast. Te tā nenotiek, kas, mani dara bažīgu… varbūt nekādu kļūdu nav. Pikets, par ko rakstīja augstāk, ir gana saprātīga protesta akcija, jo man kā vēlētājam attiecīgajā situācijā, pie augstāk rakstīto notikumu izpildes patiešām varētu nebūt skaidrs, kāpēc tika atsaukts cilvēks, kam vēlētājs uzticējis pārstāvēt savas iedzīvotāja intereses. Nav jau tā, ka rekets “rullē”…

 18. Nevienā civilizētā uzņēmuma amatā, kur nu vēl vēlētā pašvaldības, darbiniekam nevar uzrakstīt atlūgumu un likt parakstīt spiediena rezultātā. Bija kļūdas darbā vai nebija, bet juridiski un atbildīgi ir tās nenoslēpt, iztirzāt un saprast. Te tā nenotiek, kas, mani dara bažīgu… varbūt nekādu kļūdu nav. Pikets, par ko rakstīja augstāk, ir gana saprātīga protesta akcija, jo man kā vēlētājam attiecīgajā situācijā, pie augstāk rakstīto notikumu izpildes patiešām varētu nebūt skaidrs, kāpēc tika atsaukts cilvēks, kam vēlētājs uzticējis pārstāvēt savas iedzīvotāja intereses. Nav jau tā, ka rekets “rullē”…

 19. Lebeda bija izcila izpilddirektore, žēl, ka neizturēja reču (ar mazo burtu) un viņu līdzskrējēju teroru. Nu ok, tagad visa vara viņu rokās, nevarēs nevienu vairs vainot pirms vēlēšanām. Un vēl- vai gadījumā nav jālikvidē viena vietnieka amatu: saprotu, ka sēž bez darba. Visur, kur rečs, tur arī abi vietnieki-miesasssrgi. Laikam puišeļiem nav nekā cita, ar ko nodarboties.

 20. vai pozīcijas deputātu tiesiskais nihilisms ir apzināta kaitniecība kāda apšaubāmas reputācijas grupējuma intresēs vai ar izglītības un aprobežotības sekas…neba formāla ar fizkultūru saistīta izglītība ir piemērota deputātiem un domes ierēdņiem

   1. Rečas kundze izdara milzīgu pakalpojumu visiem tukumniekiem. Iztīra Tukuma domi no korupcijas. Balsošu par viņu nākamajās vēlēšanās. 🙂

 21. Neviens saprātīgs cilvēks pie šīs domes par izpilddirektoru nestrādās. Novada pr-tājs pilnīgi zem tupeles, vietnieki labākajā gadījumā der par pusotru apsargu, tā viņi arī “strādā”. Sarkangalvīte sastrādās vairāk ziepes pāris mēnešos, nekā citiem izdevās vairākos sasaukumos, pa feisbuku plosās nepajokam ar vairākiem profiliem, trakokrekls neskādētu. Klasiķu vārdiem runājot – sūdi būs

 22. Kādi vispār var būt noslēpumi un kāda izpaušana, ja jau viss ir tik perfekti un rožaini. Vai par nozagto metālu no 2.vsk.? Vai par Liepiņa atrašanos Tomeļa kabinetā un domes tehnikas lietošanu tak ne jau pašvaldības vajadzībām? Tas jau nav noslēpums, jo gan pie skolas, gan domes ir kameras. Varbūt mēra kungs nobijās, ka izpilddirektore tūlīt izsludinātu konkursu uz Izglītības pārvaldes vadītāja amatu? Tas tak viņam jātaupa, lai ir kur pēc gada (vai ātrāk) atgriezties.

 23. KNAB to nevar zināt, kamēr kāds nepasaka. Mūsu sabiedrībai ir raksturīgi klusēt. Dace ir drosmīga un neklusēja, par to norāvās un zaudēja amatu. Pārējie turpinās klusēt, jo nu ir vēl vairāk iebiedēti kā līdz šim.

 24. Feisbukā sarkagalvīte raksta ,apsmējusis par pret viņu vērsto kritiku,bet ka tik nesanāk apkakātie pēc nākošām vēlēšanām.

 25. Zinot kāds ir algu līmenis un kādas treknas piešprices ir Jūrmalas pašvaldībā, maz ticams , ka I.Čivčiša nāks uz Tukumu, lai risinātu noplukušā Tukuma un vēl noplukušāko lauku problēmas. Bet ja nu notiek brīnums un I.Čivčiša atnāk uz Tukumu, tad gan vislielākā līdzjūtība pienākas Normundam Rečam. Tad viņš atradīsies starp diviem egocentriskiem dzirnakmeņiem , varaskāro sievu , kurai gadi iet un ir pēdējais brīdis ielekt kādos augstākos ešelonos un piecu augstāko izglītību ieguvušu zinātņu doktori. Šaubos vai D.Reča gribēs dalīt varu ar savu gados daudz jaunāko spoguļattēlu I.Čivčišu.

 26. Lasu , lasu un īsti nesaprotu cepienu? Katra vara nāk ar saviem cilvēkiem. Pirmie cilvēki parasti ir tie kuriem uzticas un tie ar kuriem Pozīcija var realizēt savu redzējumu . Šulcs nāca ar savu komandu , Rečs ar savu .Ir lietas , kuras vēl dažas paaudzes nemainīsies. Man rodas jautājums, vai tiešām Dace domāja, ka ir daļa no jaunās komandas? Tieši tāpat I.Čivčišu, viņa strādās tik ilgi, kamēr būs šī komanda. Katrā mājā ik pa brīdim nepieciešama ģenerāltīrīšana, tāda ir dzīve un ļoti iespējams , ka šī tīrīšana sapurinās domes darbiniekus un viņu atdeve būs vēl lielāka kā līdz šim. Dzīvē nav melnas, vai balts ir arī pelēkais!

 27. kas ir jaunā komanda? Tas ir jautājums. Pusdulla babiņa ar savu pašas stumsami-bīdāmo veci-viena puse, no tumšajiem biznesiem nākušais Zvaigžņotais ar uzpirkto troļļotāju baru – otra, Eisaks… nu ko Eiskas, darbu ta vajag. Un tad vēl pērējie, kam katram sava sāpe un nemaz nav laika kaut cik sakarīgi kaut kam pieslēgties. Kur tu tai bezsakarīgi amorfajā čupā redzi komandu?! turklāt tādu, kam būtu sajēga un arī vēlme strādāt… arī sabiedrības (pat bail šito vārdu minēt -tik banāli tas izklausās) labā.

 28. Limanski par direktoru. Jauns un gudrs čalis. Prot sev visu sakārtot un arī cerams par pilsētu neaizmirsīs. Ja kāds dirsīs ka visu tēvs iedevis, tad tas ir tikai sūda piķis a pārējais ar paša rokām. Kau visiem būtu tādi vecāki.

  1. Limanskis tiešām sevi parādījis no labākās puses! Cepure nost! Es domāju, ka pilsētas mēra titulu viņš varētu godam valkāt! Prieks redzēt, ka ir tādi cilvēki – jaunu, gudri, nebaidās izteikt savu viedokli! Lai veicas!

   1. Limanskis ar vidējo izglītību var kaut ko vadīt? Vienīgais, ko viņš var darīt, nosēdēt šo pēdējo gadu domē, jo jābūt glupam, lai balsotu par cilvēku bez augstākās izglītības. Un viņš ir Šulca marionete.

 29. Par mēru par ātru, bet par izpilddirektoru, iespējams, varētu: galva ir, runāt māk, un, kas galvenais, – rokas no pakaļas neaug un maizi sev un ģimenei ir mācējis ar godīgu darbu savā uzņēmumā, nekā vairums tagadējās domes vadības, nopelnīt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.