Piektdiena, 2019. gada 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Zemītes ielā plāno uzstādīt vēja ģeneratoru un ēku metāllūžņiem

Twitter
FaceBook
print
2019. gada 21. janvāris 07:02

15. janvārī novada domē notika Tukuma novada teritorijas plānojuma grozījumu sabiedriskās apspriešanas sanāksme. Kā tajā skaidroja SIA «Reģionālie projekti» projektu vadītājs Tālis Skuja, esošais plānojums ir spēkā no 2011. gada un jau vienu reizi – 2016. gadā – tajā izdarīti grozījumi: “Kopumā ir iesniegti un izvērtēti 38 iesniegumi (Par tiem rakstījām 2018. gada 28. decembrī un šī gada 4. janvārī laikrakstā. – Red.), taču esam saņēmuši vēl arī citus priekšlikumus, kas vēl tiek vērtēti. Kad visi iesniegumi tiks apkopoti, tiks sagatavota plānojuma grozījumu gala redakcija, kura atkal tiks nodota sabiedriskajai apspriešanai.” Taču, kā skaidroja projekta izstrādātāji, ja kādam vēl ir kāds ierosinājums, ir pēdējais laiks to iesniegt.

Par daļu no šiem priekšlikumiem sanāksmē tika uzdoti jautājumi un raisījās diskusijas.

Par mikroģeneratoru un metāllūžņiem

Kā stāstīja T. Skuja, ir atbalstīts SIA «Polteh» priekšlikums ierīkot Tukumā, Zemītes ielā 8, mikrovēja ģeneratoru, lai varētu to demonstrēt potenciālajiem pircējiem, un darba grupa atļāvusi tādu šajā vietā ierīkot. Tā kā konkrētāka skaidrojuma projektētājiem nebija, domes priekšsēdētāja vietnieks Agris Zvaigzneskalns skaidroja: cik viņam zināms, iekārta varētu būt 12 metrus augsta. Savukārt uz jautājumu, vai, dodot atļauju uzņēmējam šādas iekārtas uzlikt, tiek veicināts viņa bizness, vai arī tagad ikvienā pilsētas vietā vai laukos varēs šādas iekārtas uzlikt, T. Skuja skaidroja, ka atbilstoši apbūves noteikumiem visi vēja ģeneratori tiek dalīti divās grupās – līdz 20 kilovatiem un vairāk, un pēdējos var ierīkot tikai ārpus pilsētas: “Pilsētā šādas iekārtas nav paredzētas, līdz ar to šis būs izņēmums. Šo jomu turklāt reglamentē Ministru Kabineta notikumi, kas nosaka attālumu līdz pilsētas vai ciema robežām. Tomēr uzņēmējs solīja līdz nākamajai grozījumu apspriešanai savākt vairāk informācijas par šo iekārtu un tās parametriem, piemēram, troksni, par ko arī interesējās iedzīvotāji.”

Zemītes ielā 5 darba grupa bija daļēji atbalstījusi priekšlikumu ierīkot šajā vietā metāllūžņu šķirošanas un uzglabāšanas poligonu. Kā skaidroja T. Skuja, šāda darbība šajā vietā jau notiek vairāk nekā 10 gadus; netiek atļauta pārstrāde. Pēc iedzīvotāju aicinājuma projekta autoriem tika lūgts minēt, ka šajā vietā darbības notiks ar metāllūžņiem, lai nebūtu iespēju nodarboties, piemēram, ar sadzīves atkritumu uzglabāšanu. Turklāt tika norādīts, ka jau tagad šīs darbības rada spēcīgu troksni tuvējo māju iedzīvotājiem. Savukārt A. Zvaigzneskalns skaidroja, ka uzņēmumam ir izsniegta B kategorijas piesārņojošās darbības atļauja, turklāt rosinātās izmaiņas balstās uz būvvaldē jau saskaņotu būvprojektu – teritorijā plānots uzcelt slēgtu būvi.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. !! teica:

  Nu ko Tukuma metals rulle ,zvaiznitei jasak atstradat reklama

 2. Snorke teica:

  un vēl tak būs arī riepu pārstrāde!
  Nu jau būs ,nevis “Uz Tukuma – pēc smukuma”,bet “Uz Tukumu – nodot atkritumus”

 3. Mareks teica:

  Ļoti labi, ka riepas pārstrādās.
  Arī angāra celšana ir laba lieta un liecina par to, ka process būs slēgtās telpās un samazināsies troksnis.
  Par vēja ģeneratorua uzstādīšanu pilsētā ar izņēmuma statusu gan nepiekrītu. Agri vai vēlu to kāds apstrīdēs un tad sāksies.

 4. !! teica:

  ar šo vien nebūs atpelnīta vēlēšanu reklāma, gaidam nākošos brīnumus!!!

 5. Elīza teica:

  Un tagad visi uzņēmēji,kuri kautko lūgs pašvaldībai būs kādam radinieki vai pietuvinātie…Jāmeklē taču-varbūt kāda blēdība?!Jo tā jau gadiem,cilvēki pieradushi pie šaubīgiem darījumiem un viss liekas aizdomīgs.Gan jau drīz jutīsim pārmaiņas,kad tie visi vecie āži būs iztrenkāti!

 6. !!! teica:

  Esmu jau griezies KNAB un saņēmis atbildi,bet tas citā jautājumā,ne visi ir muļķi un visam piekrīt.

 7. eu teica:

  Māri-griezies tik tālāk

 8. Inga teica:

  Rudais-bezdarbnieks tik te komentē,jo citu jau viņam nav ko darīt:D slīcina bēdas buhājot un dedzina tik Zvaigzneskalnam dēļu kaudzes:D

 9. Snorke Jurim teica:

  NTZ un rādīja,šķiet,ka Panorāmā

 10. AAs teica:

  To Snorke.
  Šajā teritorijā jau darbības notiek ZEM KLAJAS DEBESS. Vai pilsētai un apkārtējiem nebūs labāk, ja to visu darītu zem jumta, prom no “pēc smukuma” tīkotāju acīm.

Pasākumu kalendārs

2019.09.20 | 12:00

Dzejas dienas sarīkojums Lapmežciemā 

2019.09.20 | 13:00

Deju izrāde Tukumā 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool