Tukumā domās par atskurbtuves iekārtošanu

18. martā Tukuma novada domē notika iknedēļas preses konference, kurā Tukuma novada domes izpilddirektore Dace Lebeda informēja par jaunumiem novadā un atbildēja uz jautājumiem.

18. martā Tukuma novada domē notika iknedēļas preses konference, kurā Tukuma novada domes izpilddirektore Dace Lebeda informēja par jaunumiem novadā un atbildēja uz jautājumiem.

Kā stāstīja domes izpilddirektore, tā kā ir pieņemti noteikumi par jaunu kārtību atskurbtuvēs, pašvaldība vēlas sagatavot dažādus variantus par to, kā rīkoties situācijās, ja uz ielas palīdzība jāsniedz cilvēkiem reibumā: “Šai kārtībai jābūt izstrādātai līdz 2020. gadam, un tas nozīmē, ka mums pašiem ir jāsaprot – mēs šos cilvēkus vedam uz Kauguriem vai Jelgavu, vai arī kaut kur meklējam telpas paši. Nav šaubu, ka arī pārvadāšana prasa lielas izmaksas, un vēl nav zināms, vai viņu nevajadzēs vest arī atpakaļ pēc atskurbšanas. Bet lielas izmaksas prasīs arī atskurbtuves izveidošana un uzturēšana uz vietas. Šobrīd Pašvaldības policijas ēkā strādā arī Tukuma Mūzikas skola, līdz ar to tur uz vietas brīvu telpu vairs nav – kaut ko veidot šajā ēkā varētu tikai tad, ja Mūzikas skolas tur vairs nebūtu. Un vēl ir jāņem vērā, ka prasības šādai atskurbtuvei ir milzīgas – gan telpu iekārtojumam, gan personālam, un līdz ar to līdzekļu ieguldījums būs ļoti liels. Tāpēc vēl mums būtu jātiek skaidrībā, vai mūsu kaimiņu novadi mums piebiedrotos, ja šāda vieta būtu Tukumā, kā arī – vai valsts piedalītos ar savu finansējumu.”

Vaicāta, kā šobrīd ar šo problēmu tiek galā, D. Lebeda skaidroja, ka šobrīd darbojas atskurbšanas vieta, kuras noslogojums ir ļoti mainīgs, taču lielākoties cilvēki tiekot vesti uz savu dzīvesvietu, kas ir drošākais risinājums: “Tomēr esam spiesti secināt, ka pēdējā laikā šī problēma paliek arvien aktuālāka, jo iereibušu cilvēku, turklāt gados jaunu, Tukumā paliek arvien vairāk.”

 

Vairāk lasiet piektdienas, 22. marta, laikrakstā ŠEIT=>

8 komentāri “Tukumā domās par atskurbtuves iekārtošanu

 1. Man ir jautājums!
  Kāpēc tie alkāni vispār ir kaut kur jāved? Visi taču ir pieauguši cilvēki,kuriem jāuzņemas atbildība par savu dzīvi un uzvedību. Ja viņš grib pieļurbāties līdz nemaņai un gulēt uz ielas,lūdzu,dari to! Kāpēc man, ar saviem nodokļiem jāapmaksā viņam vieta siltumā,kur izgulēt dzērumu un vēl māsiņa,kas mērīs viņam spiedienu un rūpēsies,lai viņš ar saviem vēmekļiem neaizrijas? Un tad vēl Lebeda saka,ka šādu cilvēku Tukumā paliek arvien vairāk – tāpēc jau paliek,ka jūs ar viņiem auklējaties visu mūžu,bet viņi nemaz netaisās pārtraukt dzert!

 2. jevropā tā nevar! Katrs pēdējais mēsls zin savas tiesības! (tiesa-pienākumus gan nezin praktiski neviens..) Tā kā maksā! Un ne par to vien!!

 3. Uz ielas tos jēgu pārdzērušos lopus nevajag atstāt tikai viena iemesla dēļ, ielām jābūt tīrām no atkritumiem.
  Bet kāpēc vajag viņiem kaut kādas ērtības un apkalpojošais personāls- neapkurināms būris ar jumtu un aizslēdzamas durvis, vairāk neko nevajag.

 4. Beidzot vieta kur pālī izgulēties,
  Kad sieva padzen ,
  Vai kad nau kur iet.
  Paldes liels, beidzot šī problēma tiks atrisināta, noteikti jāpskata būs!

 5. Piekrītu ka kaut kāds būris ir vajadzīgs.Nav normāli ja sabiedriskās vietās planē agresīvs alkaš vai narkomāns.Dzīvē visādi gadās,kāds pensionārs nenovērtējis savus spēkus utt.Domāju ka vajag divus būrus,vienu biezajiem dzērājiem un otru galīgajiem bomžiem.Nav normāli ja biezie dzērāji dabūs blusas vai kādu slimību.

 6. kur tie gudrie komentētāji kuri domā ka pagastos un ciemos vieni alkāni , te izrādās, ka pilsētā pašiem problēmas, tik vārgi, ka paši atiet nevar

 7. Nu nesaki viss!Ballītē gadīsies kļūdiņa ar mēru un atļurbene pie bomžiem.Dzīvē visādi var gadīties.Kapitālismā jābūt piedāvājumam plašākam,ja par to maksā.Varbūt es vēlos kameru ar televizoru un saunu.Naudas nav,tad lētajā,aukstajā ar blusām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.