Svētdiena, 2019. gada 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Sākusies balsošana

Twitter
FaceBook
print
2019. gada 23. maijs 09:18

Jau šosestdien, 25. maijā, notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas, kurās iedzīvotājiem tiek dota iespēja izvēlēties potenciālos kandidātus no 16 sarakstiem. Lai nobalsotu, nepieciešams derīgs personu apliecinošs dokuments – pase vai personas apliecība (eID karte).

No 22. maija – var nobalsot iepriekš

Lai vairāk uzzinātu gan par kandidātiem, gan vēlēšanu kārtību, no  20. maija ir atvērti visi vēlēšanu iecirkņi. Jāpiebilst, ka iepriekšējās balsošanas dienās – 22., 23. un 24. maijā – ir iespējams balsot gan savā vēlēšanu iecirknī, kur vēlētājs ir reģistrēts, gan arī citā vēlēšanu iecirknī Latvijā . Balsojot citā iecirknī, kā informē Centrālā vēlēšanu komisija, būs jārēķinās ar ilgāku laiku, jo iecirkņa darbinieks pirms vēlēšanu materiālu izsniegšanas sazināsies ar to iecirkni, kurā vēlētājs reģistrēts, lai pārliecinātos, ka viņš jau nav nobalsojis. 23. maijā iecirkņi strādās no 9.00 līdz 12.00 un piektdien, 24. maijā – no 10.00 līdz 16.00. Vēlēšanu dienā 25. maijā iecirkņi būs atvērti no 7.00 līdz 20.00.

 

Savukārt vēlēšanu dienā, 25. maijā, balsot iespējams tikai savā reģistrētajā iecirknī. Noskaidrot savu vēlēšanu iecirkni var Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes e-pakalpojumā «Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana» vai pa tālruni 67049999. un šodien, 21. maijā, tie strādā no 9.00 līdz 12.00. Savukārt trešdien, 22. maijā, kad tiek uzsākta iepriekšējā balsošana, tie būs atvērti no 17.00 līdz 20.00, ceturtdien,

Balsošana dzīvesvietā

No 20. maija 25. maijam, vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar nokļūt vēlēšanu iecirknī, varēs pieteikt balsošanu savā dzīvesvietā. Vēlēšanu dienā šo iespēju var izmantot, ja vēlētājs atradīsies sava vēlēšanu iecirkņa teritorijā. Ja vēlētājs nedzīvo deklarētajā dzīvesvietā un nav mainījis iecirkni līdz 7. maijam, šogad pirmo reizi būs iespēja mainīt iecirkni iepriekšējās balsošanas dienās, un pieteikt balsošanu dzīvesvietai tuvākajā iecirknī. Šajā gadījumā vēlētājam balsošana dzīvesvietā obligāti jāpiesaka līdz 24. maija 15.00.

Lai pieteiktu balsošanu dzīvesvietā jāuzraksta iesniegums, kurā jānorāda vēlētāja vārds, uzvārds, personas kods, adrese, kur jāierodas vēlēšanu komisijai, kā arī ēkas ārdurvju kods, ja tāds ir, un kontakttālrunis. Iesniegums jānogādā iecirknī, kurā vēlētājs reģistrēts. Ja vēlētājs neatrodas sava iecirkņa teritorijā iepriekšējās balsošanas dienās – vēlētāja dzīvesvietai tuvākajā iecirknī. Iesniegumu nogādāt vai aizpildīt uz vietas vēlēšanu iecirknī var jebkura vēlētāja uzticības persona.

Tukumā – divi iecirkņi jaunās telpās

Visiem tiem iedzīvotājiem, kas ir reģistrēti 856. vēlēšanu iecirknī un kas iepriekš bija balsojuši Tukuma 2. vidusskolas ēkā, tagad jādodas uz Tukuma 2. vidusskolas mazo skolu Spartaka ielā 2a, savukārt tie iedzīvotāji, kas reģistrēti 859. iecirknī un kas agrāk balsoja Tukuma 2. vidusskolā, tagad aicināti doties uz Tukuma novada internātpamatskolu Raudas ielā 6.

 

 

 

 Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. ofisa planktons teica:

  Sākusies balsošana? Nu nē,vienai daļai tā jau beigusies! Neesmu tāds vēlēšanu fans,lai ietu rīt atkal ar cerību,ka sistēma būs salabota!
  Cimdara laikā vecmodīgais vēlēšanu variants ar zīmodziņa iespiešanu pasē izrādās ir visdrošākais!

 2. Jānis teica:

  Jā, skaitās, ka sākusies balsošana, tikai ar uzkārušiem datoriem Kandavas iecirknī!!!

 3. čakša teica:

  Nē,Jāni,nevis datori uzkārušies Kandavā,bet visa sistēma pakārās visā Latvijā! Nu, gluži kā mana eveselība!

 4. trollis teica:

  Šī nu būtu īstā reize, kad saukt mūsu amatpersonas pie nopietnas atbildības no Es puses!”Savējie” jau kā parasti tikai muļļās un nopūdelēs atbildības jautājumu!

 5. vēlēt teica:

  Nu palikuši galīgi tizli, ka nevar aiziet uz vēlēšanu iecirkni īstajā dienā.
  Iepriekšējā balsošana ir bezjēdzīga resursu tērēšana un arī lieliska iespēja vēlēšanu rezultātu falsificēšanai, sen to vajadzēja atcelt.
  Ne vilcieni , ne lidmašīnas nepiešķir papildus reizus kavētājiem, tad kāpēc vēlēšanās auklējas ar tizleņiem.

 6. Eriks teica:

  Kadas velesanas? Atkal propoganda, ja buutu velesanas tad sen buutu izsutiti informativie bukleti pa pastu un buutu arii uzaicinajums. Taka beidziet iplatiit propogandu

 7. jānis teica:

  vienkārši smieklīga rosība Sūnu ciemā…..

 8. kaimiņš teica:

  Kādas šausmas, visiem viss slikti, nevar aiziet un nobalsost ja nav vēstules! bet par kaimiņiem noteikti viss ir zināms, kaut par viņiem prese diez vai raksta.TV un prese taču dod informāciju par norisēm valstī, tikai pieraduši kā padomju laikos, ka partija par visu jau parūpe’jas, nebija jādomā.

 9. kaimiņam teica:

  Redzi visi nav tādi lūzeri kā tu, kurš visu zina par saviem kaimiņiem!
  Valstī visam jānotiek pēc noteiktiem likumiem!

 10. Jānis čakšai teica:

  Labāk paklusē, ka KNAB nesāk pārbaudīt – kur palika tie 936 tūkstoši, kuri it kā aizceļoja bijušā vīriņa firmai…

Pasākumu kalendārs

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

2019.09.21 | 9:30

Medību šaušanas sacensības Kandavā 

2019.09.21 | 10:00

Ābolu svētki Ārlavciemā 

2019.09.21 | 10:00

Lekcijas par veselīgu uzturu Tukumā 

2019.09.21 | 10:00

Volejbola sacensības Cērē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool