Svētdiena, 2019. gada 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Kāpēc pilsētas centrā tik tumšs?

Twitter
FaceBook
print
2018. gada 2. decembris 16:22

Atbildi uz jautājumu, kāpēc pilsētas centrā – Brīvības laukumā un Elizabetes ielā – ik pa laikam nedeg viena, pāris vai pat piecas ielu apgaismojuma spuldzes un kam par to jāatbild – centāmies rast Tukuma novada domē, runājot ar pašvaldības vadītāju Ēriku Lukmanu un komunālās nodaļas vadītāju Ģirtu Ruģeli, kā arī ar SIA «Telms» valdes locekli Māri Nikolājevu.

Pēdējā laikā – regulāri

Pirmoreiz nedegošās ielu apgaismojuma lampas pamanījām 14. novembrī – brīdī, kad pilsēta gatavojās valsts simtgades svētkiem un Z. A. Meierovica pieminekļa atklāšanai. Tad arī informējām Tukuma novada domes komunālās nodaļas vadītāju Ģirtu Ruģeli, ka, pirmkārt, varbūt var ielu apgaismojumu ieslēgt agrāk, lai pilsētā būtu gaišāks, un, otrkārt, teicām, ka dažas spuldzes nedeg. Ģ. Ruģelis skaidroja, ka spuldzes ir pārbaudītas un šajā ziņā viss esot kārtībā, bet ielu apgaismojumu ātrāk ieslēgt nevarot, jo tas prasītu papildu izmaksas, turklāt, kā viņš esot pārliecinājies, gaismas būšot pietiekami.

Tomēr šajā nedēļā secinājām, ka atkal nedeg lielāks skaits apgaismojuma spuldžu – otrdienas, 27. novembra, vakarā pēc 19.00 Brīvības laukumā nedega piecas spuldzes – divas pretim universālveikala ēkai un ēkai Talsu ielā 1, viena –iepretim kafejnīcai «Elizabete» (turpat nedega arī laukumu šķērsojošās ietves malās ierīkotais apgaismojums pie Invalīdu sporta kluba ēkas); un vēl divas lampas nedega Elizabetes ielā – iepretim «Optikas» salonam un otra – pretim ēkai Elizabetes ielā 4.

Kas atbildīgs – dome vai «Telms»?

Nākamajā rītā, 28. novembrī, devāmies uz domi skaidrot, kam īsti par to, lai visas lampas degtu un lai pats pilsētas centrs negrimtu melnā tumsā, ir jāatbild – domes komunālajam dienestam, kura uzdevumos ir ierakstīta atbildība par ielu apgaismojumu, vai arī SIA «Telms», ar kuru šī gada 9. maijā pašvaldība bija noslēgusi līgumu par Tukuma pilsētas ielu apgaismojuma tīklu apsaimniekošanu laika posmā no 2018. līdz 2023. gadam? Kopējā līguma summa, kuru pašvaldība piecu gadu laikā par šo atbildīgi darbiņu samaksās SIA «Telms», ir 474 432 eiro (bez PVN). Atklātā konkursa dokumentos minēts, ka uzņēmēja darba uzdevums, lai nodrošinātu Tukuma pilsētas ielu apgaismojuma optimālu darbību, ir (tehnisko specifikāciju punkts 2.5.4): ”veikt ielu apgaismojuma tīklu apsekošanu un tehniskā stāvokļa pārbaudi vismaz vienu reizi nedēļā, iesniedzot atskaiti par konstatētajiem apstākļiem pasūtītājam”.

Tāpēc, ņemot vērā šo nosacījumu, komunālās nodaļas vadītājam Ģ. Ruģelim vaicājām, vai viņam ir iesniegta atskaite par nedegošajām lampām 14. novembrī un kādi darbi šajā vietā ir veikti? Ģ. Ruģelis skaidroja, ka viņš ir saņēmis informāciju par nedegošajām lampām vairākās pilsētas ielās, taču par to, kāpēc tik daudz lampu nedeg Brīvības laukumā, viņš nevarot komentēt, jo viņam par šo faktu vēl neesot informācijas: “Visdrīzāk gadījusies kāda lielāka problēma, taču satraukties par to nevajadzētu, jo apgaismojums tiek regulāri apsekots un problēmas tiks novērstas. Savukārt, ja iedzīvotāji ko tādu pamana, vajag vienkārši piezvanīt dispečerdienestam pa tālruni 8881 un informēt, kā daudzi jau arī tagad to dara. Mums nav ierīkota tāda automātiskās vadības sistēma, kurā būtu iespējams attālināti redzēt un arī regulēt katru ielu apgaismojuma lampu, jo tāda izmaksātu ļoti, ļoti dārgi.”Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. šodien iedzēris... teica:

  Lai apsekotu apgaismes tīklu ir jaieslēdz visas lampas pa dienu! Tikko to izdara,tad atkal ir raksts,kapēc deg lampas pa dienu!?

 2. Juris teica:

  Ja puķītei tumšs, lai nes līdzi lukturi…redzams, ka nav par ko rakstīt!
  Puķītei patīk tikai visus ķengāt…labāk paskaties uz sevi!

 3. p.z teica:

  ntz-Negāciju kalngals! Būtu par skaisto eglīti uzrakstītu rakstu. Bet neee, viss ir slikti, viss ir šausmīgi! Pie visa Lukmans un co vainīgi!

 4. Tieši tā! teica:

  Ļoti gribētu, ka Plaude publiski pateiktu – cik no esošajiem darbiniekiem šajā avīzē, ir ar augstāko izglītību ( nemaz neprasot – cik ar žurnālista)?
  Liekas, ka ļoooti maz, jo par to liecina šie negatīvie raksti!
  Visi raksti – kā spogulis par esošo cilvēku, kurš to ir rakstījis!
  Un vismaz Ziemassvētku gaidīšanas laikā varēja būt pozitīvāk noskaņoti!

 5. ... teica:

  Sen neviens nebij kunkstèjis un pa gaismu ,tas nu ir jaunums,kas bùs nàkamais?

 6. Nedzēris teica:

  Nu re, ka trāpīts! Visas sūdu mušas, kas sēž uz «Telma» naudas jau gadiem nu satraukušās, ka tik nepaliek bez vieglās un gadiem garantētās naudiņas. 90 000 un vairāk eiro pa gadu par pilsētas lampiņu pieskatīšanu jeb, pareizāk, par nepieskatīšanu tā kā būtu diezgan smuka nauda, vai ne?

 7. šodien iedzēris... teica:

  Bet ja neviens pepieskatītu,tev to lampu pirmajam uzdauzītu un atkal tu varētu kautko uzrakstīt ! ne tā,muļķīti ???

 8. vai tiešām teica:

  Tukuma metālam skauž??

 9. Mareks teica:

  Atbalstu Puķīti. Beidzot NTZ ir arī raksti par komunālo jomu, kurā gadiem mūsu piķis ir aizgājis nezināmā virzienā.
  Analītiskajai žurnālistikai tieši ir uzdevums rakt. Skaidrs, ka būs pietuvinātie, neapmierinātie, kam tas traucē, bet Tukums kopumā būs tikai ieguvējs.

 10. Marekam teica:

  Smieklīgi, ka tagad atbalsti šos negatīvos rakstus!
  Kur tad visus iepriekšējos gadus bija šie negatīvie rakstītāji, ja neko neredzēja?
  Nedomāju, ka nu pēkšņi viss ir tikai slikti Tukumā!
  Problēma ir daudz dziļāka…

 11. brex teica:

  Neesi aizdomājies par to, ka tu varbūt esi sūdīgs lasītājs, nevis ‘neviens neko neraksta’? 🙂

 12. to tieši tā teica:

  Jā, jā…tad ir simtgades svinības, tad piemiņas dienas, visbeidzot Z-svētki, Jaunais gads un, pavei, Lieldienas jau māj ar roku. Vienos priekos.
  Jāstājas sektā ‘Labā vēsts’ – izklausās, ka tur varētu būt nemainīgi pozitīva runāšanās!

 13. to brex teica:

  Savas rupjības atstāj pie sevis…

 14. brex teica:

  Ak tu maigā dvēselīte! Ausīte novīta un nespēj vairs uztvert komentāra kontekstu?
  …sūdīgi tev:)

 15. to brex teica:

  Vai tikai tu neesi no šīs avīzes, ja tā centies ar rupjībām viņus aizstāvēt?

 16. kurmītis teica:

  Nedaudz pacietieties, pie varas nāks Kremļa sirdslatvieši, tad jums būs gaisma un siltums pārpārēm.

 17. boļševiks teica:

  kurmītim
  Nevajag ironizēt, jo var izrādīties, ka patiešām ir pēdēja iespēja izsprukt no tuvojošās valsts agonijas.

 18. Alise teica:

  Vairākkārt esmu zvanījusi pilsētas dispečeriem: Jaunā un Harmonijas ielās regulāri dienas laikā deg nakts apgaismojums.vienmēr atbilde: notiek gaismas pārbaude? Katru dienu???? Iesaku pašiem pavērot

 19. Bez pārsteiguma teica:

  Šorīt bija tāds prieks noiet gar Domes fasādi. Neticēsiet – tur nedega 5!!! laternas. Uzstādītie svētku dekori dega vēl mazāk. Nu ko mēs te par centru cepamies. Ap Domi tumšs, pie VUGD tumšs…

 20. Apnikums teica:

  Pirms ķengāties par to, par ko nav saprašanas, labāk būtu atraduši kādu nodarbi smadzenēm citādā sfērā. Suns kad paliek garlaicīgi blusas meklē savā kažokā, cilvēks aiz nav ko darīt nenovērtē cita cilvēka ieguldīto darbu.

 21. Apnikum teica:

  To, ka ielu apgaismojums nedeg tu sauc par ieguldītu darbu????

 22. Apnikums teica:

  Ja cilvēks ir ar saprātu, tad to nu vajadzētu saprast, ka ielas apgaismojums nav tas pats, kad mājās izdeg spuldzīte lustrā.

 23. Apnikumam teica:

  ja nu tas ir tik sarežģīti un neiespējami, tad nevajag par šādu smagu darbu slēgt ar domi līgumu par 90 000 gadā. ja esi apņēmies, ka pieskatīsi tās lampas, visas apskatot ne retāk kā reizi nedēļā, tad to arī tev, nevis municipālajiem policistiem, domes komunālajiem vai žurnālistiem jāpieskata. Domāju, tas nav par daudz prasīts par 240 eiro dienā?
  Bet žurnālisti ir malači, ieraudzīja ne tikai to, ka tumšs, bet arī, ka ir tāds līgums, kur telmistiem atkal pārmaksāts.

 24. Apnikums teica:

  Rakstītājs izceļas ar savu nezināšanu un tēlo viszini ieskaitot naudas lietas

 25. TELMS teica:

  Kāpēc ntz (un tieši) domā, ka pārmaksāts?
  Konkurss bija atklāts, šķiet, pat EIS sistēmā bija jāiesniedz.
  Ja kāds vēlējās, varēja taču piedāvāt daudz zemāku cenu un būt labvēlis puķītei, ntz un vēl dažām “personām”, kas ntz vārdā zem nika te raksta. Ja nu ntz nezin, tad uzņēmējdarbības primārais mērķis ir peļņa un par to nav jākaunas; bet, var jau tēlot patriotus, gaišreģus utt.-kāds nu kuram mērķis. Tik, diezin vai ar pēdējiem ilgtermiņā iespējams izdzīvot.
  Stap citu, ne jau tikai lampiņu skrūvēšana ir līguma priekšmets, ja reiz lasāt un citējat, tad, lūdzu, visu, nevis tikai to, ar ko viegli gūt publicitāti.
  Apgaismojuma sistēma ir tāda, kāda tā ir, bojājumus reizumis ir ļoti grūti noteikt, tomēr nav tā, ka problēmas netiek apzinātas un novērstas.

 26. TELMAM teica:

  Bet Jūs taču ziniet, ka Tukuma NTZ rakstītāji vienmēr tēlo tos gudrākos!
  Tikai vienmēr aizmirst paskatīties uz savām n-tajām kļūdām!
  Katrā tekstā ir kļūdas un nepilnības!
  Kauns!

 27. ss teica:

  Ko piečkarējies kļūdām,doma ir skaidra ! Nav ko teikt,ta neraksti!

 28. vasara teica:

  Tagad visi cepās, ka tumšs,bet vasarā, kad dega gaismas gaišā dienas laikā, yad nekas nespēja satraukt ļaudis.

 29. Tev - ss teica:

  Nu ļoti asprātīgu tēlo ar savām rupjībām – tā vien izskatās, ka esi no šīs pašas rakstītāju puses, jo savādāk tā viņus neaizstāvētu!
  Un, ja, tēlo pārgudru, tāpat kā visi šie avīzes rakstekļi, tad zini- ja tiek izdots publisks laikraksts, tad tajā nedrīkst būt n-tās kļūdas!
  Tās norāda uz rakstītāju līmeni!

 30. ss teica:

  Te nav avīze bet m-lapa ,ko izdomājis publicēt pats ntz! Nejauc divas dažādas lietas.

 31. Celmam teica:

  Atmazkas atradi?

 32. Haha teica:

  Ja paskatās kalendārā, tad vēl ir rudens/tumšie mēneši, tāpēc ir tumšs! Agit, ir veļu laiks!

 33. Neko nesaprotu teica:

  Kā pilsētas centrā var būt tumšs , ja tur ir NTZ redakcija , no kuras nāk tāds gaišums?

 34. tev - ss teica:

  Tu pats visu putro!

 35. Neko nesaprotu - tev teica:

  Pilnīgi piekrītu!
  Tik gaiši uztaisās…bet – dvēselītē tumšs, tāpēc arī apkārt redz tikai un vienīgi – tumsu…
  Skumji par jums!!!

 36. xx teica:

  21. gs, kad topā ir LED apgaismojums, tās dzeltenās lampas ir jānomaina! Kaķa acis! Taupības režīms! Neredz ne gājējus ne pilsētas objektus! Prieks, aka vismaz pie stacijas ir egles un bumba, pie ledushalles lietussargs, pie stabiem zvaniņi u.c. Kaut kas jau mainās uz skaisto pusi!Bet centrs kopumā tumšs!

 37. Labais teica:

  Pilnīgi piekrītu xx!Sen jāmaina uz LED lampām (tikai nesakiet ka tādas nav,dārgas utt….šitos nevajag)Otrkārt līdz plkst 1iem naktī lai deg viss apgaismojums,līdz rītam atstāj katru 2 vai 3.Jā,ieguldīt sanāks,bet tas atmaksāsies.Cik nu tas Tukums mums liels,nav jau Ņujorka vai Londona.Pāris gadus atpakaļ biju tepat pie Jelgavas Ānē.Mazs ciematiņš,toties kāds apgaismojums….negribējās prom braukt!

 38. S teica:

  Tukums ļoti skaisti izdekorēts.
  Pieminekļa teritorija par daudz gaiša. Žilbst acis

Pasākumu kalendārs

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

2019.09.21 | 9:30

Medību šaušanas sacensības Kandavā 

2019.09.21 | 10:00

Ābolu svētki Ārlavciemā 

2019.09.21 | 10:00

Lekcijas par veselīgu uzturu Tukumā 

2019.09.21 | 10:00

Volejbola sacensības Cērē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool