Jautājums par Kandavas internātvidusskolu – vēl arvien neskaidrs

Jau vairakkārt ir runāts un aprunāts fakts, ka Izglītības reformas rezultātā paredzēts likvidēt internātskolas. Kandavas internātvidusskola kā lielākā šādā tipa iestāde Latvijā līdz šim ir cīnījusies par statusa saglabāšanu pat tad, ja, piemēram, nosaukumu būtu jāmaina.

Jau vairakkārt ir runāts un aprunāts fakts, ka Izglītības reformas rezultātā paredzēts likvidēt internātskolas. Kandavas internātvidusskola kā lielākā šādā tipa iestāde Latvijā līdz šim ir cīnījusies par statusa saglabāšanu pat tad, ja, piemēram, nosaukumu būtu jāmaina. Ministrija bija piekāpīga, bet tikai uz konkrētu laika periodu, jo paredzēts, ka skolas pedagogiem atalgojums tiek maksāts līdz mācību gada noslēgumam, taču skolas uzturēšanas nauda, kas, kā aplēsts, var  sasniegt 700 000 eiro gadā, paredzēta vien līdz šī gada nogalei. Tālāk tā jau būs pašvaldības izlemšana – vai turpināt skolu finansēt. Un līdz šim ir vairakkārt  uzsvērts, ka Kandavas novads to īsti atļauties nevar. Jautājums kārtējo reizi tika cilāts pēdējā no novada domes  sēdēm, un novada domes priekšsēdētāja Inga Priede uzsvēra, ka sarunas par to notiek ik nedēļu, tāpat izsūtītas neskaitāmas vēstules, un ir pat cerība, ka šis jautājums gan tiks lemts vēl pirms jaunās valdības izveides. Paralēlu skola veic savus “mājas darbus“ – izstrādātas programmas, uz kurām balstoties, skola varētu turpināt darbu. Tāpat ir tapis viens no variantiem, kāds varētus būs skolas turpmākais nosaukums pēc tam, kas Latvijas “internātskolas” būs beigušas savu pastāvēšanu šajā statusā. Un viens no šiem piedāvājumiem – «Kurzeme iekļaujošā vidusskola». Šajā gadījumā vērā ticis ņemts arī tas, lai skolai nebūtu jāmaina tik ierastā abreviatūra – «KIVS». Priekšsēdētāja skaidroja, ka līdz šim neviens tā arī nav pateicis kategorisku “nē” tam, ka valsts finansējums tiek saglabāts arī turpmāk.

Komentāri

 1. Paldies Šadurskim par skolu tīkla sakārtošanu. Nu nav normāli, ja klasē sēž 5 bērni, to pat bagātās Eiropas valstis neatļaujas. 100% piekrītu viņa skatījumam.

 2. Ko KIVS satraucas? Neviens nav pateicis, kur liks tos bērnus, kam bez internāta nekā cita nav.Tak uz ielas neatstās. bet citas uzturēšanās iestādes veikli aizslēdza. Vai pārdos ārzemēm?

 3. Nav taču 1946.gads, ka valstī būtu vajadzīgas internātskolas kara upuru bērniem. Šim skolas modelim bija jābeidzas līdz ar neatkarīgas Latvijas nodibinăšanu.

  1. Ja nezināt, ir daudzas ģimenes kas dzīvo dziļos laukos un lai izskolotu savus bērnus,nemocīšu tos, ejot katru rītu 5 vai 6km līdz pieturai, tad šāds skolas modelis ir labvēlīgs, vecākiem un bērniem drošs un ērts. Es pati tur mācījos, maniem vecākiem nebija naudas tik daudz, lai es varētu mācīties piepilsētas skolā, kā arī man autobuss bija 5km , ziemā nav patikami katru rītu iet.

 4. Skola ir bijusi vienmēr laba un skolotāji labi, šo skolu nebūtu jāslēdz, ta nav nekāda skola kara upuru bērniem bet gan skolēniem kam ir visplašākās iespējas iegūt zināšanas un visu pārējo.

  1. Kivs ir laba skola šeit neviens netiek mocīts . Šī ir skola kur mācās bērni no visas Latvijas. Skolotāji un psihologi strādā ar bērniem .

 5. Man šķiet, ka šeit nevajag apspriest bērnus, kuri šai izglītības iestādē mācās.
  Uz doto brīdi, pie šīs sistēmas, tā ir viņu iespēja tikt pie izglītības, kā arī, nereti, pie siltas mājvietas un silta ēdiena!

 6. Skola ir laba, citiembērniem nav normālas ģimenes, tad ir daudz labāk, ja viņiem ir iespēja kaut nedēļu būt normālā vidē. Ko te runājat, neesat redzējuši, kādas mēdz būt ģimenes un kādi tur ir apstākļi. Diemžēl nevar ne sociālie darbinieki, ne policisti, ne citi ierēdņi iemācīt daudziem gatavot ēst, iztīrīt māju, utt. Ne tiesībsargs, ne Šadurskis nav bijis šādās ģimnēs. Ir jau skaisti parunāt, tikai pēc tam visi brīnās un šausminās par raidījumu “Caur ērkšķiem uz..”, no kurinies tādas jaunas meitenes?!

 7. To Es
  Vai tad tas, ka skolā staltiem, bet dieva dotiem jaunekļiem liek nopietni mācīties nav mocības. Vai tad šādā kārtā netiek pārkāptas šo jauno censoņu cilvēktiesības uz labu atzīmju saņemšanu bez mācīšanās procesa.

 8. Šāda tipa skolas ļauj bērniem no nelabvēlīgām ģimenē 5 dienas nedēļās dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi – paēduši, siltumā, nomazgāti. Tas ko neredzam, nenozīmē, ka tā nav. Un patiesība ir visai baisa.
  Šī skola ir vajadzīga.

 9. nu jalikvide jau ir, nedrikst pielaut ………. ka latvija nakotne bus gudri pilsoni nemot vera cik stulba ir musu valdiba vieglak ir usturet pamultja baru………… savukart ta sauktaja padomija kautka visas skolas pat lauku skolas bija parpilditas ar berniem un berni gaja kilometriem uz skolu pat sala……..

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.