Aicina būt saudzīgākiem pret svētku dekoriem

15. aprīlī novada domē notika iknedēļas preses konference, kurā domes vadība informēja par jaunumiem pašvaldībā un atbildēja uz žurnālistu jautājumiem. Viens no pārrunātājiem jautājumiem – pilsētas svētku rota.  

15. aprīlī novada domē notika iknedēļas preses konference, kurā domes vadība informēja par jaunumiem pašvaldībā un atbildēja uz žurnālistu jautājumiem. Viens no pārrunātājiem jautājumiem – pilsētas svētku rota.

Daudzviet pilsētā, tostarp arī Pilsētas parkā, izvietoti dažādi Lieldienu dekori, tāpēc dome aicina šos noformējumus neizmantot par rotaļu ierīcēm – tos neaiztikt un pa tiem nekāpelēt, jo tie nav rotaļlaukumu elementi, bet gan gaidāmo svētku noformējums. Un vēl kā bērni, tā jo īpaši vecāki aicināti nebaidīt trusīšus, kas ļoti satraucas, ja tiek sists pie mājiņas logiem vai sienām.

 

Vairāk Lasiet otrdienas, 16. aprīļa, laikrakstā ŠEIT=>

15 komentāri “Aicina būt saudzīgākiem pret svētku dekoriem

 1. A ko-priekš kam ta tie domāti,ja ne priekš bērnu prieka, a bērna attīstībai nepietiek tik ar acu “pamielošanu”,vajag arī kunētiskās sajūtas

 2. aizejiet labāk pēcpusdienās paskatīties kā čigāni Jauniešu centra baltās sienas izmanto kā futbola vārtus! bet jūs gribat ,lai dekorus saudzē! Ha!

 3. Pilnīgi piekrītu ”tēva” viedoklim, ka bērna attīstībai visus dekorus vajag saplēst, apstādījumu kociņus aplauzt, autobusu pieturas izdauzīt. Kā tad citādi izaugs pilnvērtīgs urlāns.

 4. Un vsp komenta pamatdome bija vērsta uz tiem aprobežotajiem “pseido māksliniekiem” un to dekoru izveidotājiem,kas nevar aizdomāties par to,kādi vides elementi nepieciešami bērniem,jo neba tās prasti apkrāsotās bumbas pieaugušo priekam domātas

 5. Protams visi vides elementi domāti tam , lai bērni sajustu ”kunētiskās sajūtas”.
  Tāpēc pilsētas Ziemassvētku eglītē ir jārāpjas augšā un eglīšu virtenes jāizmanto kā šņores pa kurām rāpties.
  Gribētos redzēt , kā bērns jūsu mājā lielo televizoru gāž zemē no sienas , jo bērnam ir jāuzzina, kas ir gravitācija.
  Un VSP mana pamatdoma bija, ka bērni ir jāaudzina saudzēt ne tikai mantas savās mājās , bet arī publiskajā vidē, jo tā jau mums ir pārpārēm ar urlāniem , kuri visu grib pārvērst par cūkkūti kā savus bomāru mitekļus.

 6. Es piekrītu Tētim,viņa koments jau nav par to ka tagad jāļauj lauzt,kāpt eglē utt.,par visatļautību,kā te tiek uzreiz dramatizēts,bet par to ka bērni ir bērni,ja pie olas jāstāv un klusi jābļauj nekāp,neaiztiec,nesalauz tad ko neiet ārā no mājas vai?

 7. Nepiekrītu Tētim. Ja radīji atvasi, audzini. Pilsētā nav izvietotas atrakcijas, bet dekori. Uz tiem nav jākāpj. Tie ir jāskatās, tev jāmāca sīkais skatīties. Mok monu lizu palaizīt? Nav jau teikts, ka nevar. Tētis bez tālredzības.

 8. Nepiekrītu tētim. Atī vakar pie Mākslas skolas viena jaunkundze paķēra olu, centās uzrāpties tajā. Izkustināja visus stiprinājumus, mulča lidoja pa gaisu. Visu vajag salauzt, saplēst, pagaršot, u.t. Vai gleznu galerijā, kur māca saskatīt skaisto, arī vajag kaut ko pagaršot un palēkāt, apskatīt gleznu no otras puses?

 9. Tas ir nonsens!
  Kur tik grūti saprast jēgu manis rakstītajam?!Neiet runa par to,ka visu lauzt,demolēt ļaut,bet gan radīt vides objektus,kas atbilstīgi mērķauditorijai-šai gadījumā tās metamorfozētās olu kopijas laikam tomēr vairāk domātas bērnu auditorijai, līdz ar to attiecīgi tādus dekorus vajadzēja izstrādāt ar tādu domu,ka tos varēs aptaustīt,uzrāpties. Un neiet piemēram runa par vizuālās mākslas darbiem,kaut gan vispār arī muzeju ekspozīcijas tiek veidotas paredzot,ka tās tiks izmēģinātas,aptaustītas.Ļautiņi-domājiet takš ar galvu,nevis kā aunu bars klausīt tik ko gans teiks un tā darīt

 10. Nepiekrītu Tēvam!!! Šīs dekorācijas ir radītas visiem!!! Ne tikai bērniem!!! Tikai bērniem radīts ir parks un bērnu laukums,kur var aptaustīt un rāpelēt pēc sirds patikas! Dekorācijas ir aplūkošanai,un ja ir vēlme tad iemūžināšanai!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.