Trešdiena, 2019. gada 24. aprīlis
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis
Rinda pie Tukuma 2. pamatskolas 9. marta vēlā vakarā
Foto: Marika Antāne, facebook.com

Vecāki stāv rindā, lai bērns varētu mācīties Tukuma 2. pamatskolas 1. klasē

Twitter
FaceBook
print
2016. gada 10. marts 21:25

10. martā sākas topošo pirmklasnieku pieteikšana Tukuma novada skolu 1. klasēs, tostarp arī Tukuma 2. pamatskolā, kur vecāki sākuši veidot rindu jau 9. marta rīta pusē. Redakcijā vecāki vērsās ar jautājumu, kāpēc tie, kas savam bērnam šo skolu izvēlējušies, ik pavasari tiek nostādīti pazemojošā situācijā, ka ir spiesti visu darbdienu pavadīt šādā rindā. Tukuma novada Izglītības pārvaldes vadītājs Normunds Rečs skaidroja, ka problēmas rodas tāpēc, ka vecāki šajā skolā vēlas pieteikt vairāk bērnu, nekā reāli var uzņemt: “Atbilstoši normatīvajiem aktiem mācību kabinetā uz bērnu ir jābūt 2 m², savukārt attālumam no tāfeles līdz pirmajam solam ir jābūt ne mazākam par 2 m. Lai to visu ievērotu, Tukuma 2. vidusskolā būs trīs 1.  klases, Tukuma E. Birznieka-Upīša 1. pamatskolā un Tukuma 2. pamatskolā – katrā pa 2. Vaicāts, kāpēc nevar uzņemt vairāk bērnu, N. Rečs skaidroja, ka skolā nav brīvu telpu, kuras varētu atvēlēt lielākam skaitam skolēnu.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Absolvente teica:

  Tad kad es macijos, mums bija 4 pirmās klases! Vai tas nav izsmiekls? Un ja ir situācija, ka bērnu Tukumā ir vairāk? Tad sūtīs uz laukiem?

 2. Ann teica:

  Kas laukos vainas? Daudzi novadā dzīvojošie apmeklē pilsētas skolas, kas bieži vien liedz iespēju tuvu skolai dzīvojošo bērniem apmeklēt izglītības iestādi..

 3. G teica:

  Aprobežotie ļaudis…

 4. magone teica:

  Izdomā,izdomā stulbos normatīvus un nekreņķējies Latvija.Anglijā bērniem vietas pietiks.
  p.s.lauku skolas iet postā,Grnču skola izdemolēta,tukša,Zemītes skaistā skola uz slēgšanu,ak Dievs,stāvi mums klāt!!!!!

 5. :D teica:

  Tas ir smieklīgi! It kā Tukumā nebūtu citu skolu.

 6. Modris teica:

  Ticiet man , tā nav tā labākā izvēle ! Vienkārši uzpūsts prestižs .

 7. Aija teica:

  Jāpiekrīt Modrim, skola vidēja, lai neteiktu vairāk. Dažu pedagogu attieksme klaji neprofesionāla, un direktoram tikai rūp prestižs, noteikti savu bērnu otru reizi tur nesūtīšu mācīties.

 8. Aija teica:

  Tukumā ir arī Tukuma 3.pamatskola.

 9. :D teica:

  Pa nakti gāja jautri:DD

 10. maija teica:

  He, manā laikā 2. vsk. bija sešas pirmās klases un visiem vietas bija gana! Tagad ministrijas izdomājušas nez kādus dīvainos parametrus par viena bērna izvietošanu uz 2 kvm. Ar tādu vieglu prātu skatoties – ir jau smieklīgi, ja padomā nopietni – vai šajā gadījumā kādā brīdī nesāksies tās pašas problēmas, kas ar b/d?

 11. Iluta teica:

  Vecākiem vajag izklaides. Tas tak feini! Bet es saviem bērniem nenovēleju to lielo burziņu skolā, tāpēc pa visam mierīgi pieteicu Upīšos. ļoti, ļoti feina skola

 12. Bebris teica:

  Dīvaini, ka 21.gadsimtā vēl nepastāv iespēja pieteikt bērnu elektroniski.

  • Krixis teica:

   Piemeram Marupe visas pieteiksanas gan uz b/d, gan skolu notiek elektroniski, nekadas rindas nav jastav

   • lasitaja teica:

    nu ja,viss tikai elektroniski,piespiež pogu un kārtībā,nojuks tā elektronika ,tad redzēs būs japaluncina kājiņas un runas vārdi.Pieraduši pie ērtībam.

 13. *** teica:

  Uztaisiet 2.pamatskolu par pamatskolu – pro ģimnāziju ar mācībām līdz 7 klasei, kā tas bija plānots pie skolas celtniecības, ar domu tālāk uz ģimnāziju. Un tad vietas pietiks visiem.

 14. Ilze teica:

  vecāku un skolas vadības iedomas, ka šī nu tā labākā skola !
  pilnīgas blēņas. !!!!!
  Arī Upīšos strādā ļoti labi pedagogi !!!!! arī visādi interesanti pasākumi notiek !!!! vecākiem vairāk jāiesaistās skolas dzīvē, tad būs pavisam labi !

  • 4521 teica:

   Tagad varbūt arī upīši ir normāli, bet tāpat nesūtītu. Agrāk trešajā klasē gāja 16 gadīgi čigāni, gribētu, lai tavs bērns ar tādiem mācās kopā? :D:D

   • Nikki teica:

    Nu mūsdienās tā gan nav! 🙂 Aizejiet un paskatieties! Skola ir ļoti sakopta un es, kā absolvente, par skolotājiem varu teikt tikai to labāko! To, ko iemācījos Upīšos, reāli pat pašlaik dzīvē izmatoju. Jutos sagatavota reālajai dzīvei!

 15. semiirs teica:

  Droši Latvijas valdība-taisāt tik vēl skolas ciet!

 16. ruuuta teica:

  Skola ir laba. Un to “prestžu” jau veido paši vecāki. Arī rindu veido paši vecāki. Ja rinda veidotos no rīta, rezultāts būtu tāds pats. Un, arī aizejot no rīta, bērns tiek uzņemamo skaitā. Lieki izveidota ažiotāža. Un ne jau skola vainīga.

 17. :) :) :) teica:

  Pilnīgi piekrītu, ka skolas prestižs ir uzpūsts,viduvēja skola, tad jau pēc Latvijas reitingiem 2.vsk. ir augstākā līmenī.

 18. joko teica:

  Tad nu gan atradusies Oxfordas koledža ! :)) Tāpat tie LV diplomi nekur nav derīgi .

 19. ilze teica:

  Uzpūsta skola Raiņi. Ja bērns ir gudrs, tad viņš mācās jebkurā skolā labi !!!

 20. Aldis teica:

  Smieklīgi lasīt 2.pamatskolas nozākājošos komentārus…. Tie kas tos raksta paši ir stāvējuši rindās un šo ažiotāžu jau gadiem veidojuši. Nu neejiet un rindas nebūs un nebūs par ko cepties. Par skolas līmeni pamatā būtu jāsāk runāt jau no pašiem vecākiem… liela daļa domā, ja jau divas naktis esmu nostāvējis rindā, tad skolotājiem tagad ir pienākums tos viņu brīnumbērnus mācīt, lūgties, motivēt, bet izrādās, ka vunderkindam ir pie kājas tas viss…. nu un tagad te netā cepjās kāda slikta skola, kādi slikti skolotāji…. Pasarg Dievs neaizstāvu skolotājus, jo daļai no tiem šī nav profesija, bet diagnoze, bet pamātā skatīsim problēmu no tās sākuma….
  Kādu mēnesi pirms zīmīgā laika- rindā stāvēšanas, liela daļa Tukuma 6-7 gadnieku vecāki norejot šo skolu plaši taisījās uz citām -plātoties…. bet kad pienāca rinda, kā tad nu tā, visus runātājus, lielākoties, manīja skolas tuvumā…
  Raksta autorei būtībā bija jāapjautā tie vecāki vairāk nekā Rečs… ko tas Rečs tur visus sadzina…

 21. Ina teica:

  Ļ.cien. N.Reča k-gs informēju Jūs, ka Tukumā ir arī
  Tukuma 3.pamatskola

 22. Anna teica:

  Latviešiem ir labs teiciens – ja nezini, nerunā. Latvijas skolu reitingu veido balstoties uz centralizēto eksāmenu rezultātiem. Pamatskolās nav centralizētie eksāmeni, tāpēc, lai kā jums gribētos tur ieraudzīt pamatskolu – tas vienkārši neizdosies. Kārtējo reizi sajaukts ar Raiņa ģimnāziju? Nejauciet dažādas skolas. Tie, kas vēl to nav sapratuši, vēlētos atgādināt, ka Tukumā ir – E.Birznieka 1.pamatskola, Tukuma 2.pamatskola, Tukuma 3.pamatskola, Tukuma Raiņa ģimnāzija, Tukuma 2.vidusskola, Tukuma Vakara un neklātienes vidusskola un visas ir labas, ja tikai VECĀKI paseko līdzi sava bērna skolas gaitām un neiedomājas, ka skolās sēž “labās fejas”, kuras ar vienu burvju mājienu visus bērnus pārvērtīs par paklausīgiem, motivētiem teicamniekiem. Mēs kā vecāki pirmām kārtām esam atbildīgi par to, ko mēs izaudzinām.

 23. Mjā... teica:

  Rindā sēdētāji!, jau septembrī nožēlosiet šo soli. Šī skola ir 100% sviests, sākot ar auksto un drausmīgo ēdienu, beidzot ar ļoooti daudzām nenotiekošām stundām un konsultācijām un protams, kronis visam ir superīgā, jaukā krustmāte feja – direktore. Lai jums visiem veicas!

  • . teica:

   Stundas daudz nenotiek un bieži-ritmika,angļu valoda,vizuālā māksla,sports,solo dziedāšana,sociālās zinības un ne tikai.
   Vienā dienā bērni kārto vairākas ieskaites,kas nav normāli.
   Problēmu ir daudz kā jau jebkurā skolā. Taču vienalga uzskatam, ka šī skola Tukumā ir visvērtīgākā.
   Vissnekvalitatīvākā skola ir 3.pamatskola-daudzējādā ziņā. Pieredze par to stāsta.ļoti daudz labu bērnu šo skolu arī pamet.

   • maija teica:

    Es kad mācījos (un tas bija tikai pirms kādiem 10 gadiem) – mums dienā ielika līdz 4 ieskaitēm un tas bija normāli. Ja tagad gribat pieradināt bērnu, ka dienā drīkst būt viena ieskaite, kā Jūs domājat – kā viņš taisās pārdzīvot augstāko izglītību?

  • es no laukiem teica:

   Pilnīgi piekrītu un tāpēc pēc pāris pavadītiem gadiem šai skolā kur skolotājiem ļoti augsts ambīciju līmenis, bērns nākošo klasi mācīsies citā skolā!

 24. :) :) :) teica:

  Bet ir arī pamatskolu reitingi.

 25. Dēlu māte teica:

  Nožēlojami komentāri droši vien no tiem, kuriem interese par izglītību pašiem ir bijusi gauži zema.Jums visiem ir dota iespēja skolas izvēlē.Aprunā vienmēr tos, kuri ir tā vērti. Tas ir pierādījums tam , ka Jūs,2. pamatskola, esat labā līmenī. Pie viduvējas skolas rindas nestāv.

 26. :D teica:

  galvenais, ka šos upurus newajadzeeja, jo vel vietas bija….:D

 27. mamma teica:

  Nesaprotu, kāpēc ir tā jāzākājas par kādu no skolām! Ar varu taču nevienu uz 2.pamatskolu nevelk, lai piesaka savu bērnu. Katrs pats izvēlas, kur savu atvasi sūtīt. Un labi, kā arī ne tik labi skolotāji ir visās skolās. Skolotāji slimo, mācās un stundas nenotiek visās skolās, ne tikai Tukuma 2.pamatskolā.Interesanti zināt, kā kāda konkrēta skola var uzpūst savus reitingus, ja mācību un interešu izglītības sasniegumi runā paši par sevi. Skolotāji iet ielās un dala reklāmas lapiņas?

 28. tukumniece teica:

  Par to,ka nenotiek stundas gan nezinu, ja kādreiz gadās tad tas patiešām reti, jo arī skolotājs ir cilvēks.Jā skola ir stingra, vērtējums ir stingrs, ja citās Tukuma skolās par vienu darbu varbūt 9-8, tad šajā skolā tas būs tikai 7.Daudz jāapgūst papildus, ja grib būt labāko vidū, ir daudz projektu darbu,kā arī vēl dažāda veida uz-devumi.Arī mājas darbi ir regulāri un vairāk kā citās Tukuma un pat Rīgas skolās,šajā skolā bērna slodze ir milzīga un, ja vēl apmeklē kādus pulciņus vai Mūzikas skolu, tad ir turēt ne tikai bērnam, bet arī vecākiem. Tāpēc jau ir izvēle, neviens tak nespiež iet uz šo skolu. Lai veicas visiem!

  • ? teica:

   vai milzīga mājas darbu slodze liecina par labu mācību kvalitāti, diez vai? Kāds ir to mērķis- kvalitatīvāk un daudzveidīgāk apgūt prasmes un praktisko pieredzi vai lepoties, ka tur jau vairāk kā Rīgā (dīvains kritērijs!). Mēs, pieaugušie taču esam ieinteresēti savu darbu padarīt darbā un darba laikā, vai ne tā? Bērniem un jauniešiem, kas nodarbojas ar mūziku, sportu, mākslu jau sanāk diezgan liela slodze, ja paturam prātā vēl vecuma un fizioloģijas īpatnības… un cita pieredze, ko diez vai izcilie mājas darbi (vairāk kā Rīgā) spēj kompensēt vai būt pārāki…

 29. vecāks teica:

  Jā, ļoti daudz mājas darbu var liecināt ka mācību vielu učuks nepaspēj iemācīt skolā nodarbību laikā. Jo vai nu regulāri nenotiek stundas vai tajās notiek vis kaut kas, tikai ne mācību process. Tad nu jāsarauj bērnam pašam kopā ar vecākiem mājās. Uz atpūtas ar ģimeni rēķina.

Pasākumu kalendārs

2019.04.24 | 11:00

Teātra festivāls Kandavā 

2019.04.24 | 16:00

Ēst gatavošana «Naglā» 

2019.04.24 | 16:00

Tikšanās ar kolekcionāriem «Pils tornī» 

2019.04.24 | 17:00

Kino Kandavā 

2019.04.24 | 17:00

Mezglošana Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool