Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

«Varavīksne» atgriežas mājās no «Latvijas kultūras dienām» Anglijā

Autors: Anita Geidāne
Twitter
FaceBook
print
2014. gada 14. maijs 15:06

Ar sauli tautiešiem, ar dziesmu tautiešiem, ar mīļo māju sajūtu tautiešiem… tāds bija mūsu brauciens un tikšanās ar latviešiem no visas Anglijas pilsētā Pīterboro (Peterborough) 4. maijā – Latvijas kultūras dienās Anglijā.

Jau divus gadus Pīterboro darbojas skoliņa latviešu bērniem «Pūcītes akadēmija», kuru vada Inese Asermane. Vokālās studijas «Varavīksne» bijusī audzēkne Lana Kodoliņa tajā darbojas un māca mazajiem latviešu dziesmas un rotaļas. Braucienam gatavojāmies jau no janvāra, mācoties latviešu tautas dziesmas un dziesmas koncertiem. Latviešu kultūras dienas Pīterboro pulcēja latviešus no visas Anglijas. Lielkoncertā pilsētas centrā (Cathedral Square) piedalījās skoliņas «Pūcītes akadēmija» bērni un viņu vecāki, deju kopa «Lapte» (Londona), deju grupa «Sadancis», Straumēnu koris Lilijas Zobens vadībā, vīru koris «Ķekava» Arvīda Platpera vadībā un vēl draugu kolektīvi no Lietuvas un Āfrikas. Viesu vidū bija arī Latvijas vēstnieks Londonā Andris Teikmanis, vēstniece Sāra Kaulija (Sarah Cowley), kura pārstāv Angliju Latvijā, Bostonas Latviešu biedrības vadītājs Ziedonis Barbaks, latviešu avīzes «Anglo Baltic News» pārstāvis Lauris Lauskis un Latviešu biedrības vadītāja Anglijā Iveta Sūna.

Īpašs gandarījums bija 4. maija skanīgais gājiens pilsētas ielās, kas noslēdzās pie pilsētas domes, kur uzrunu teica vēstnieks A. Teikmanis un domes pārstāvji. Ar lielu pacilātību A. Platpera vadībā dziedājām «Rīga dimd». Tie bija svētki ne tikai latviešiem, bet arī sabiedrībai, kuras multikulturālā vidē dzīvo mūsu tautieši. Bet 4. maija vakars noslēdzās ar īstu latviešu balli – ar kopīgu dziedāšanu un kopīgām lustēm dejojot. Bija iespēja iepazīties tuvāk, uzklausīt katru latvieti, pārrunāt, kāds nu kuram ceļš aizvedis dzīvot un strādāt Anglijā. Tomēr, lai cik labi tur pašlaik klātos, sarunas beigās ikvienā sarunā bija saklausāms: “Cik ļoti tomēr gribas mājās…”

Kopējais vakars bija arī dāvanu laiks… Vedām pavisam īstu latviešu garšas sajūtu – tās bija «Laimas» konfektes, «Pure Chocolate» dāvanu kastes, «Lāču maizes» gardumus, kā arī dāvanā katram mūzikas disku ar Anitas Geidānes dziesmām.

Bet 5. maijā grupa dalībnieku devās braucienā uz vienu no pasaules skaistākajām pilsētām – Londonu. Vienkārši fantastiska ir Anglijas galvaspilsēta! Mūsu rokas un arī fotoaparāti nogura no aizraujošo skatu iemūžināšanas. Lielākā daļa no dalībniekiem Londonā un Anglijā bija pirmo reizi, tāpēc emocijas bija tiešām neaprakstāmas.

Un pienāca arī 6. maija diena – atvadu diena no mūsu jaunajiem draugiem. Vēl pastaiga pa Pīterboro, vēl prieks par gulbju simtiem kanāla malā, vēl mūsu dziedātāju smaidi un dziesmas Princešu parkā – un pa kādam suvenīram pilsētas veikalos… Un tad skan vārdi no dziesmas:

Gan jau kādreiz tiksimies,
Gan jau kādreiz vēl,
Bet, ja tomēr šķirsimies,
Paliks satikšanās prieks.

Liels, liels paldies par iespēju piedalīties šajos svētkos Anglijā it visiem mūsu atbalstītājiem, īpaši par pašvaldības atbalstu, dāvājot iespēju tik skaistos, krāšņos tērpos rādīt mūsu zemi varavīksnes krāsās. Paldies arī Tukuma Uzņēmēju biedrībai un visiem Latvijas gardumu ražotājiem.

Uz Angliju devās studijas vadītāja Anita Geidāne, dziedātāji Paula Mihailova, Līva Rozenberga, Baiba Bogdanova, Edīte Štrausa, Monta Štāla, Marta Banga, Sintija Jermolova, Sintija Štāla, Agnija Kairiša, Liene Trēde un Endija Krīgerte.

Anita GeidāneKomentēt

Pasākumu kalendārs

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool