Ceturtdiena, 2019. gada 25. aprīlis
Līksma, Bārbala
Valters Jansons kopā ar koncertmeistari Ingunu Augsni

Valters Jansons Starptautiskajā konkursā «Jaunais mūziķis»

Autors: Normunds Krūmiņš
Twitter
FaceBook
print
2014. gada 22. maijs 16:00

No 7. līdz 9. maijam Rūjienā notika XVI Eduarda Medņa Starptautiskais konkurss «Jaunais mūziķis», kurā piedalījās arī Tukuma Mūzikas skolas 2. klarnetes klases audzēknis Valters Jansons.

Konkursu jau 16. reizi rīkoja Brāļu Jurjānu biedrība (BJB) ar mērķi saglabāt un veicināt pūšaminstrumentu spēles tradīcijas Latvijā. 26 jaunie mūziķi no Igaunijas un Latvijas, kuri apgūst obojas, klarnetes un fagota spēli. Konkurss notika divās kārtās un A, B, C vecuma grupās. Katrā no tām jaunajiem mūziķiem bija jāatskaņo  obligātais skaņdarbs un izvēles skaņdarbs. Konkursa žūrija, kuru veidoja pieredzes bagāti mūziķi Hannes Altrovs (Igaunija), Algirdas Budris (Lietuva), Osvalds Adamaitis, Andris Arnicāns, Ģirta Pāžes vadībā noklausījās un izvērtēja jauno instrumentālistu sniegumu. Konkursa laikā klarnetists A. Budris sniedza meistarklasi, stāstot un praktiski demonstrējot par klarnetes spēles un skaņas vissmalkākajām niansēm. Viņš pats regulāri sniedz meistarklases daudzās ārvalstīs un piedalās daudzu klarnetistu konkursu žūriju darbā. Viesprofesors atzina, ka Rūjienas konkursam ir augsts līmenis un visi tā dalībnieki sniedza labus, muzikālus priekšnesumus un novēlēja viņiem sasniegt panākumus neatlaidīgā darbā.

Tukuma Mūzikas skolas audzēknis Valters Jansons kopā ar koncertmeistari Ingunu Augsni konkursa pirmajā kārtā kā izvēles skaņdarbu spēlēja  vācu komponista Jozefa Rainagles Sonatīni, izcīnot tiesības piedalīties otrajā kārtā, kurā līdzās obligātajam skaņdarbam atskaņoja franču komponista Žana Lefevres Sonātes II un III daļu. Valters konkursa dalībnieku jaunākajā grupā ieguva laureāta III vietas diplomu.

Konkursa noslēgumā dalībnieku – instrumentālistu koris BJB priekšsēdētāja Mārtiņa Jauģieša vadībā atskaņoja Valda Drulles īpaši šim notikumam rakstītu kompozīciju «4 kantainā bumba», kur kopspēlē apvienojās oboju, klarnešu un fagotu tembri.

Vēlēsim jaunajiem mūziķiem veiksmi un panākumus koncertos un konkursos!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. Ooo teica:

    Kas par kājińāmmmmmm!
    Bús man jāpańem privātstundas koncerttëśanā

Pasākumu kalendārs

2019.04.25 | 12:00

Skolu deju kolektīvu koncerts Tukumā 

2019.04.25 | 13:30

Atvērto durvju dienas Kandavā 

2019.04.25 | 16:00

Auduma apgleznošanas Kandavā 

2019.04.25 | 18:30

Skriešana Milzkalnē 

2019.04.25 | 19:00

«Māsa Kerija» Tukuma kultūras namā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool