Ramona, Ritma
Foto: Agris Jansons

Valsts policija nosvinējusi savu simtgadi

Twitter
FaceBook
print
2018. gada 7. decembris 17:28

Viena no pirmajām pārvaldes iestādēm, kas 1918. gadā izveidojās jaundibinātās Latvijas valsts paspārnē, bija Valsts policija. Vajadzība pēc pašiem savas armijas radās vien gadu vēlāk. Laika gaitā un vēstures līkločos vairākkārt mainījies policijas nosaukums, tāpat transformējies kārtības sargu ietērps un ekipējums, iespējams, arī ikdienā veicamie uzdevumi. Taču, kā policijas simtgades svētku līnijā vakar, 5. novembrī, klātesošajiem uzsvēra Tukuma iecirkņa priekšnieks, policijas pulkvežleitnants Janeks Bahs, tieši šeit un tagad ir svarīgi atcerēties, ka policijas galvenais uzdevums ir nevis būt represīvai iestāde, bet gan kalpot valstij un tās iedzīvotājiem. Tātad –  pats svarīgākais ir palīdzēt, nevis sodīt.

Tukuma iecirknis – labāko vidū

Kā ierasts, pirms sumināt policistus, kuri kolektīvam pievienojušies vien šogad vai, tieši pretēji, dienestam veltījuši jau daudzus gadus, kā arī, lai pasniegtu apbalvojumus par īpašu centību darbā, bija neliels atskats ja ne gluži uz visu policijas simtgadi, tad uz pēdējā gada rezultātiem Tukuma iecirknī gan. Un tie  apliecinot, ka vēl arvien Tukuma iecirkņa policisti ir labākie savā reģionā un atsevišķās pozīcijās – pat visā valstī. Kopējais noziedzības līmenis ir samazinājies par 6%, bet tas nenozīmē, ka darīts būtu mazāk. Policisti ir cīnījušies un darījuši to veiksmīgi gan ar narkotiku izplatītājiem, gan tā sauktajiem “točku“ turētājiem. Tāpat ir izdevies aizturēt zagļu bandu, kas ilgstoši sirojusi Kurzemē un Zemgalē. Tukuma policijas iecirknis turpināja iedzīvināt sistēmu, kā, sadarbojoties dažādām institūcijām, ir iespēja cīnīties ar vardarbību ģimenēs. Tas īpaši labi izdevies Tukuma novada robežās, bet J. Bahs aicināja aktīvāk iesaistīties arī citas pašvaldības.

Gaidot pārcelšanos

Ar kādiem jaunumiem sagaidīts šis – valsts un arī policijas simtā jubilejas gads? Ir izveidots jauns trafarējums policijas autotransportam; palēnām, pamazām tiek modernizēts dienesta ieroču arsenāls; šodien oficiāli plānots demonstrēt arī jaunos formas tērpus. Taču Tukumā vēl arvien visbūtiskākais – gaidāmā jurģošanās. Ēriks Lukmans, Tukuma novada dome priekšsēdētājs, gan svinīgajā pasākumā izteica nožēlu par to, ka valstij nav atradušies līdzekļi vēsturiskās ēkas atjaunošanai Pils ielā. “Būtu atradušies līdzekļi, būtu bijusi policistiem pašiem sava pils,” tā Ē. Lukamns. Taču tajā pašā laikā viņš uzteica līdzšinējo sadarbību, un par to, ka tas ir abpusējs vērtējums, liecina Valsts policijas simtgades apbalvojums, kas tika pasniegts arī Tukuma pašvaldības policijas priekšniekam Armandam Hohfeldam. Gaidāmo pārcelšanos savā apsveikuma runā starp citu pieminēja arī Tukuma virsprokurors Aigars Bičušs. Viņš dāvināja policistiem mākslinieces Rutas Štrodahas redzējumu par līdzšinējo Tukuma policijas iecirkni. Tas tā – atmiņai.

 

Vairāk lasāms piektdienas, 7. decembra, laikrakstā ŠEIT=>Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. eu teica:

    a kur iepriekšējo gadu daži superpoliči

  2. ??? teica:

    Vai policijā lietišķo etiķeti nemāca? Policistēm jāpadomā par formas tērpu svārku garumu (īsumu).

  3. PP teica:

    Priekš kam-kāda tauta,tādi tās kalpi

Pasākumu kalendārs

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

2019.07.20 | 10:00

Irlavas svētki 

2019.07.21 | 13:00

Irlavas svētki 

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool