Piektdiena, 2019. gada 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna
Pašlaik dūņu lauku izvešana ir apturēta, jo smagā tehnika lietus dēļ tiem nevar piebraukt
Foto: Agris Jansons

Vai Tukuma novada domes lēmums par ārkārtas stāvokli bijis prettiesisks?

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2015. gada 31. jūlijs 12:27

Jau pirmdien, 3. augustā, beigsies otrais Tukuma domes noteiktais ārkārtas stāvokļa termiņš attīrīšanas iekārtās «Tīle» un Slocenes upē. 30. jūlijā, 24 dienas pēc reāli notikušas ekoloģiskās katastrofas (!?), ar savu paziņojumu klajā nākusi par visām vides lietām kopumā un par administrēšanu Vides dienesta personā atsevišķi atbildīgā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Ministrija ir izvērtējusi visu, kas noticis un tai skaitā Tukuma novada domes īstenotos pasākumus, izsludinot ārkārtas situāciju Tukuma novada pašvaldības teritorijā. Ministrijas secinājums – pašvaldībai nav bijušas tiesības izsludināt ārkārtas situāciju, jo to neparedz likums «Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli». Tas nozīmē, ka šis lēmums pašvaldībai ir jāatceļ. VARAM atgādina, ka, saskaņā ar likumu, pašvaldībai ir tiesības ierosināt ārkārtas situācijas izsludināšanu, tomēr lēmumu par to pieņem Ministru kabinets.

Vairāk lasiet laikraksta piektdienas, 31. jūlija, numurā ŠEIT!

 Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Ha ha ha teica:

  vot tā ir, kad kabinetos sasēduši savējie pusprofesionālie kadri.

 2. janka teica:

  Nu bet kātad domes darbinieki to varēja zināt!!! 🙂

 3. Cukurs-Zukerman teica:

  Tukuma dome rīkojās ātri un apgāja guļošos VARAM birokrātus.
  Nu pēc mēneša VARAM pamodušies un ir greizsirdīgi ,ka bez viņu ”gudrā”(patiesībā traucējošā) padoma var lieliski iztikt.

 4. MMM teica:

  Neatņemiet MINISTREM MAIZI

 5. Lienīte teica:

  Un kāda tad, ministrijasprāt, būtu pareizā rīcība? Arī pašvaldībai gulēt 24 dienas, kamēr beidzot kāds atbildīgais ministrijā atnāk uz darbu un ar mokām dzemdē septiņkārt saskaņotu lēmumu par atļauju izsludināt ārkārtas situāciju? Tad gan mums te būtu…! Pašvaldība operatīvi rīkojās atbilstoši situācijai, tā ka ministrija šoreiz lai pastāv pie ratiem un nevirina muti.

 6. teica:

  vai vai, laikam ka tādēļ valsts varai arī uzticība ir tuvu “0”, ko tad bija jādara, mēnesi jāgaida kamēr dižpilsētas kundziņi pakustēsies, būtu labāk muti turējuši ne mācīt kas jādara.

 7. !!! teica:

  Nu Tukuma domes juistiem, kas saņem pietiekami lielas aldziņas, gan ir jāpārzin 2013.gadā pieņemtie MK noteikumi par ārkārtas situācijas izsludināšanas kārtību un atbilstoši tiem arī bija jārekomendē rīkoties Domei. Ja dome būtu laicīgi, t.i. kad tai kļuva zināma situācija Slocenes upē, lūgusi Ministrijai izsludināt ārkārtas situāciju, tad iespējams arī Ministrija būtu attiecīgi savlaicīgi reaģējusi šada ārkārtējas situācijas izsludināšanā vai neizsludināšanā, nekā Dome, t.i. tikai, kad pamira aptuveni 4 tonas zivtiņas – Dome izsludina ārkārtas situāciju.

  • eseris teica:

   man gan škiet ka tur visiem vajadzēja daudz ātrāk reaģēt vispār nepieļaujot šādu situāciju…
   (pārslodze ūdens attīrīšanai diezin vai radās pēkšņi )

 8. Ādamam bij septiņ dēli teica:

  Tai brīdī man likās nedaudz dīvaini, bet nodomāju, ka pašvaldībnieki tak zina ko dara. Paskatoties darbinieku sarakstā, gan ir cits jautājums- vai tā, kas juriste, ir tiešā radniecībā ar virsprokuru, un vai nesanāk zināms interešu konflikts ar radinieku darba devēju, uzsākot izmeklēšanu par beigtajām zivīm. Pie vakariņu galda nopratināt vai tieši pretēji- sarunāt tā, ka pierādījumu trūkuma dēļ izrādās, ka zivis pašas apkakājušās, un tā kā aizdomās turamais miris, tad lietu varēs izbeigt.
  Šulca laikā izskatījās pēc lielākas kārtības, tātad bez Šulca līmes nekas neturas kopā.

 9. ka tad! teica:

  1.kart lai tie ministri pasi pamegina tada udeni izdzivot un padzivot!
  2.kart vini naudu nopelna pa neparko!
  3.kart tie visi sudi kas nak no tas pienotavas un laukenes,kpc nevar tos sudus pasi savakt un aizvest tur kur neapdraud dabai tad pasi brinas kad tukums ir parverties ka sudu bedre jo pasi tadu pataisa un tada ir jadzivo man piemeram tas dzirnavu dikis bija loti laba atputa kopa ar gimeni un ari vienatne pakerot zivis! neka sedet taja kresla un gudri runat un nobendet to ko daba ir radijusi! vieniga upe tukuma un to pasu piecuko lai smird viss tas tukums! nobombardet to pienotavu vai parsviest un citu zemes sturi nau upe jalaiz tie vina sudi lai baz sev kaut pakala

 10. protams! teica:

  Noteikti sablekoja kadus paris simtinus lai lieta tiek slekta vel joprojam ir redzets ejot garam pienotavai kadus sudus laiz ieksa viniem vajadzetu ielaist to visus vinu rita kafijas kruse un lai nomirts ka tas zivis tad saprastu ka ir ta sajuta kad kadam ir slikti!

 11. nozēlojami teica:

  Varam Brencim 3 taukšķi mēnesī un nekādas atbildības.

 12. Šausmas! teica:

  Arī SIA “Tukuma ūdens” vadītājam Aināram Feldmanim š.g.jūnija mēnesī izmaksātā alga uz rokas ir 3090.01 EUR(t.sk.atvaļinājuma nauda un atvaļinājuma pabalsts). Tad varat iedomāties kāda ir ikmēneša alga, ja saņemot vēl klāt atvaļinājuma pabalstu uz rokas sanāk pilni 3 tūkstoši (info pieejams Tukuma mājaslabā sadaļā “atalgojums”). Maksājot šadas naudiņas kaut kādai atbildībai un kaunam taču vajadzētu būt par notikušo, nav dzirdēts ka būtu kādam ierosinātas disciplinārlietas, ne arī kāds atstādināts no amata.

Pasākumu kalendārs

2019.04.26 | 10:45

Atvērto durvju dienas tehnikumā 

2019.04.26 | 14:00

Talka un pikniks Kandavā 

2019.04.26 | 14:00

Kustību festivāls Jaunpilī 

2019.04.26 | 17:00

Sarunas par teātri Tukumā 

2019.04.26 | 17:00

Senioru balle Šlokenbekā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool