Meldra, Meldris, Melisa

Tumes vidusskola uzņem ārzemju viesus

Twitter
FaceBook
print
2010. gada 8. oktobris 18:57

7. oktobrī «Comenius» Mūžizglītības programmas ietvaros Tumes vidusskola uzņēma skolēnus un skolotājus no Norvēģijas, Nīderlandes, Spānijas un Anglijas.

Kā stāstīja Tumes vidusskolas direktore Inga Dāvidsone, šīs programmas tēma ir veselīgs dzīvesveids un atbilstoši tai arī plānoti pasākumi un aktivitātes skolēniem. Ceturtdien viņi kopīgiem spēkiem cepa cepumus no smilšu mīklas sava vārda pirmā burta formā un nogaršoja smiltsērkšķu kokteili. Viesi atzina, ka neko līdzīgu nekad neesot garšojuši, arī par šādu augu nebija dzirdējuši, tomēr kopā ar saldējumu un banāniem tas garšojot lieliski. Arī par pašu gatavotajiem cepumiem viņiem bija prieks – katrs savējo vispirms nofotografēja un tikai tad – nogaršoja. Kamēr viena grupas daļa darbojās mācību virtuvē, pārējie lasītavā gatavoja veselības kalendāru. Reinis Patmalnieks un Edgars Lazdāns stāstīja, ka katram dalībniekam dots uzdevums kalendārā noformēt trīs mēnešus, atrodot gan tiem atbilstošāko tēmu, gan noformējumu. Reinis, piemēram, septembri saistījis ar sportiskās hokeja sezonas sākumu, decembri veltījis ziemas priekiem, bet februārī iepazīstinās ar zāļu tējām. Viņš stāstīja, ka projekta ietvaros viņi pabijuši arī sadarbības skolās Anglijā un Spānijā, un labprāt darbojoties arī tagad. Skolotāja Daiga Elpere piebilda, ka projekta ietvaros Tumes skolēni rādījuši savas prasmes pašdarbībā, bijis kopīgs programmas atklāšanas ugunskurs un sportiskās aktivitātes, kā arī ekskursijas un citi pasākumi.
Spānijas pārstāve Maria Eugenia Iborra stāstīja, ka bijis interesanti redzēt latviešu kultūru, nacionālos tērpus, arī skaisto dabu visapkārt. Arī bērni esot apmierināti, lieliski pavada laiku un gūst pieredzi, satiekot citus cilvēkus, redzot citas valstis. Lielākā daļa programmas dalībnieku Latvijā iepriekš nav bijusi, tāpēc viņi uz visu Latvijā raugās ar lielu interesi. Skolotāja pati gan te bijusi ekskursijā – kruīzā. Viņasprāt, bērniem svarīgi redzēt atšķirīgo ziemeļnieku dabu un kultūru, jo paši pārstāv pavisam atšķirīgu valsti, kultūru un paradumus.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.07.21 | 13:00

Irlavas svētki 

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool