Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Uz Teritoriālās attīstības komitejas sēdi bija aicināts iesnieguma iesniedzējs Pēteris Luns, un kopā ar viņu bija atnākuši 18 vēstules parakstītāji
Foto: Agita Puķīte

Tukumnieku vēstuli par bēgļiem skatīs Ministru kabinetā

Twitter
FaceBook
print
2015. gada 11. decembris 13:39

Ceturtdien, 10. decembrī, Tukuma novada domē izskatīja iedzīvotāju kolektīvo iesniegumu, kuru domei iesniedza Pēteris Luns. Iesniegumu parakstījuši 1943 iedzīvotāji. Iedzīvotāju vēlme, kas pausta šajā iesniegumā, – lai novada dome izsludina publisko apspriešanu un noskaidro, kāds ir Tukuma novada iedzīvotāju viedoklis par bēgļu uzņemšanu.

Tukuma novada domes priekšsēdētājam Ērikam Lukmanam nav pieņemamas organizatoru metodes parakstu vākšanas procedūrās, tostarp, ka tajā iesaistītas nepilngadīgas personas un ka parakstu vācēji vispirms nav mēģinājuši noskaidrot pašvaldības viedokli. Ē. Lukmans: “Iesniegums neatbilst tām darbībām, kas ar normatīvajiem aktiem ir noteiktas pašvaldībai, tāpēc tas 3. decembrī pāradresēts Ministru kabinetam, kura kompetencei tas atbilst. Novada dome jau 23. septembrī nosūtījusi vēstuli Ekonomikas ministrijai, kurā norādījusi, ka mūsu novadā nav brīvu dzīvojamo telpu bēgļu statusu ieguvušām personām un ka pašvaldības dzīvokļu rindā ir vairāk nekā 140 personas.”

Vairāk lasiet laikraksta piektdienas, 11. decembra, numurā ŠEIT!

 Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. xx teica:

  Nezināju, ka var parakstīties noteikti to būtu darījusi, jo neticu, ka visi šie cilvēki ir bēgļi. Ja viņi tādi patiešām būtu tad neceļotu no vienas valsts uz otru meklēdami tikai izdevīgākos variantus ar lielākiem pabalstiem.Paskatoties sižetus par bēgļiem lielākā daļa jauni vīrieši,apkārušies ar ķēdēm, gredzeniem,spēlējot spēles aifonos. Kāda integrācija, ja savās dzīves vietās daļa nav iemācījušies lasīt.

  • Dzintars teica:

   Paraksti vel joprojām tiek vākti!

   • skoba teica:

    Nu kauns. Mes tak esam egoiisti. Kad pašiem būtu kirdik sava zeme,un būtu jalaižas,tad viss butu normali. Tur tak ir ari berni,kuri grib est,g4 internetu,big maku,digitalo tv utt. Vai jums žel.

  • Skaidrīte teica:

   Atkal baumas, lūdzu, FAKTUS.

   • Dzintars teica:

    Braucu uz K-rautu un Rīmī paņemšu līdzi mapīti.
    Vai vienkāršak zvaniet 26419080 – Pēteris
    atļāvos jo mob. nr ir interneta vidē sastopams

  • Inta teica:

   Lai nedod Dievs, ka Latvijā vēlreiz krievi ienāktu. Ko tad lielie parakstītāji darītu- paši dotos uz citām valstīm….

   • patriots teica:

    Tas tad arī būtu mūsu tautas vienīgais glābiņš no sapuvušās jevropas “vērtībām”, bet tie jau ir tikai sapņi.

   • lsnc teica:

    Un kāds sakars ir krievu ienākšanai ar valsts impotenci bēgļu jautājumā? Tikai tā, ka Vienotība ar to baida aprobežoto elektoriāta daļu un ja būtu sekojusi līdzi, tad zinātu, ka NATO bija izbrīnīti, ka šeit mēģina sasaistīt bēgļu uzņemšanu/ņeuzņemšanu ar NATO gaisa patruļām. Tām nav nekā kopēja, tas notiks neatkarīgi no tā- būs bēgļi vai nebūs

    • Inta teica:

     Sakars tāds, ka tad paši pārvērstos par tādiem pašiem bēgļiem kā tie, pret kuriem pašlaik vēršamies.

     • lsnc teica:

      Un kur ir saistība krievu ienākšanai ar bēgļu uzņemšanu/neuzņemšanu? NATO nav nekā kopīga ar pusimpotento Junkera plānu. NATO- tas ir militārs bloks, kur viena no sastāvdaļām ir LV un tai ir sava stratēģija un savi plāni, kam NAV nekā kopēja ar Junkera plānprātu. NATO locekle ir arī Albānija- kaut kā nav dzirdēts, ka arī viņiem kaut kas būtu jauzņem. Tā kā – pietiek te sēt demagoģiju,ka neuzņemot bēgļus būs apdraudēta mūsu dalība NATO

      • Inta to lsnc teica:

       Vai es kaut kur esmu NATO pieminējusi???? Jūs mani mēģināt pārliecināt, ka bēgļiem nav nekāda sakara ar NATO. Protams, ka nav. Kāds iemesls cepties????

 2. Brivpratiigaa teica:

  Parakstu vaksana joprojaam turpinaas, nosauciet kur, busim klaat.

 3. Interesanti bija tas teica:

  ka ja sie begli Tukumaa tiktu uznemti ,kurss personiigi ar savu parakstu uznemtos atbildibu par sekaam.Atbilde viena- PILNIGI NEVIENS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. Snorke teica:

  Paldies NTZ par situācijas noskaidrošanu!
  Paldies Pēterim Lunim par parakstu vākšanu! Kaut arī “Tukuma novadā nav brīvu telpu bēgļu statusu ieguvušām personām” ,labāk ir nodrošināties ar kārtīgu pretsparu pret “bēgļiem”!
  Un te jau arī ir redzams sākums baumām,par to,ka Tukumā izvietos “bēgļus” – kāds cilvēks ir pieprasījus vairāk kā miljonu telpu izbūvei,lai Tukumā izvietotu 12 “bēgļu” ģimenes.To viņš noteikti,ka daudziem izstāstīja,bet to,ka nauda viņam atteikta,to noklusēja …

  • Dzintars teica:

   Ar intresi, gaidu MK sekojošu atbildi!
   Noteikti būs sausa un bez jokiem “ES” normās noteikts, vairākums nolēmis, jāievēro starpvalstu parakstītie līgumi un tad Jūsu LATVIJAS VALSTS SATVERSME nedarbojas punkts par Jūsu tiesībām un t.t.
   Atbildību neuzņemas neviens jo šie jau būs prom, kā zinām sestdien – nē tad par to pat runa nav, bet jau pirmdienas rītā atkāpjamies un neesam ne par ko vairs atbildīgi!

   Vai tad šādiem runas kungiem un kundzēm var ticēt uz vārda, pat parakstīts nav nekāda seguma…

   • Inta teica:

    Tieši tā- iestājoties ES un NATO, Latvija saņēma ne tikai zināmas garantijas, bet arī uzņēmās pienākumus. Attiecībā uz bēgļiem ir attiecīgi likumi, bēgļus IR jāuzņem! Kāpēc muns ir tik zema pašapziņa, ka baidāmies no dažiem desmitiem iebraucēju? Un vēl- jau sen esmu ievērojusi, ka, jo zemāks sabiedrības attīstības un kultūras līmenis, jo lielākas bailes no svešiniekiem. Diemžēl…

    • lsnc teica:

     redzi, Inta, pēc taviem vārdiem sanāk, jo augstāks attīstības un kultūras līmenis, jo atvērtāka sabiedrība? tad jau tev vajadzēja šausmināties arī par latviešu noslēgtību padomju laikos, jo tikai noslēgtība ļāva mums saglabāt latvietību. paskaties, kurp novesta ir ‘atvērtā’baltkrievija, kur praktiski ikdienā viss baltkrieviskais ir zudis. To, ko tu sauc par zemu attīstības un kultūras līmeni- ir vienkāršs izdzīvošanas gēns, pretējā gadījumā arī tavu valsti un tautu samals beznacionālā eiropas masā. Un jā- daži 10 neko nemainīs, bet dažiem desmitiem patīk pārvērsties dažos simtos, bet dažeim simtiem patīk pārvērsties dažos tūkstošos

     • Inta teica:

      Esmu pateikusi, ka, iestājoties starptautiskās organizācijās, kur kā piemēru minēju ANO un NATO, Latvija uzņemas zināmas saistības. Pat nemēģinu saistīt NATO ar bēgļu jautājumu. Arī es personīgi neesmu sajūsmā par bēgļu masām, taču pastāv starptautiskās vienošanās, ka bēgļi ir jāuzņem!!! Protams, tajās valstīs, kurās tie ieradušies. Visiem skaidrs, ka Itālija, Malta, Grieķija un pat ne Vācija to nespēj, tāpēc atrašanās ES uzliek arī mums līdzatbildību par bēgļu krīzi. ir tā kā ir.

      • Dzintars teica:

       ““Stulbums ir ielaist simtiem tūkstošu – miljoniem – cilvēku Eiropā bez kādas kontroles, lai gan visi – gan eiropieši, gan migranti – var redzēt, ka viņi (migranti) nekad nesaņems to, ko šeit cerēja saņemt,” teica Sijārto.”

       UZŅĒMĀMIES, BET NE JAU krievu ruleti spēlēt!

  • skoba teica:

   Un kas tad tev notiktu,ja te apmestos 12 ģimenes.? Vai tev mazak speķis uz maizes buus?

  • ..... teica:

   Pienotavā jau esot darba vietas sarunātas

  • Tops teica:

   Lunis ir un paliek Lunis! Laukiska domāšana! Nez ko vins pīpē

   • Ro teica:

    O, Tev gan ir augsts intelekta līmenis… Cik atceros tad šādas apsaukāšanās parasti beidzās kādā klasē trešajā, bet Tu laikam esi palicis attiecīgajā attīstības līmenī. Galvenais nepārdzīvo, ka esi cirvis, jo ja tādi sabiedrībā nebūtu, tad pārējiem nebūtu negatīvo piemēru 🙂

 5. rrrr teica:

  tas ir kaut kas lielāks kā tikai Eiropas problēma. audziet savā garīgajā stiprībā un nemāžojieties ar saviem sprunguļiem.

 6. Liberālis teica:

  Izrādās, arī Tukumā ļaudis dzīvo vidusslaikos.

 7. Dzintars teica:

  Ārprāts, uzrakstīja un parakstīja – kā varēja tā uzdrīkstēties?!
  Vai vispār no aprējējiem saprata domu?
  Neesmu kategoriski pret, īstu bēgļu uzņemšanu, bet zinot to, ka tas notiek nekontrolēti….
  Kurš var atbildēt par iespējamību iemācīt valodu, likumus, integrēt sabiedrībā, ja mēs 25 gadu laikā neesam spējuši. Nozīmīga daļa no Latvijas iedzīvotājiem vēl joprojām izvēlas būt nepilsoņi?
  Kur mums ir tās personas, kas spējīgas komunicēt ar potenciālajiem bēgļiem, jo cik noprotu šos mēs neizvēlēsimies ne pēc kādiem kritērijiem. Kaut izskanēja, ka varēsim. ( Solījumi, makā nekrīt, kaut to amatpersona atkārtoja kā apgalvojumu)
  Viņu mentalitāte ir pilnīgi mums neizprotama lielākajai daļai iedzīvotāju. Kā arī viņi nesapratīs mūs.
  Vai noklausīšanās kurss par Latvijas valsts sadzīvi, likumiem un visu citu ir pietiekams, lai persona var brīvi pārvietoties nekontrolēti, ja dzīve mītnes valstī ir bijusi pilnīgi savādāka.
  Labi programma būtu izstrādāta, bet sekas tās neapgūšanas gadījumā ir kādas? Labvēlīgā situācijā, apgūstot sarunas valodu, sameklējot darbu, vai netiks kropļots darba tirgus un samaksas apmēri…
  Mums jau tagad ir milzīgs darbinieku deficīts tiesībsargājošās iestādēs un nedomāju, ka tā uzlabosies. Kurš tad būs spējīgs uzraudzīt? Kur ir cilvēku resursi, kas spēs vajadzības gadījumā saprasties.
  Mentori – viens uz cik bēgļiem?! Vai ir iespējams laikus sagatavot tik daudz darbiniekus?
  Ja pašu cilvēkiem, ar kuriem mēs spējam komunicēt saprotamā valodā – nespējam iemācīt / ieskaidrot, ka elementārā drošība ir pašu ziņā? Ko varam sagaidīt, ja tas, kas mums ir pašsaprotams – viņiem ir pat nedzirdēts?!
  Kur viņi tiks izmitināti, un par kādiem līdzekļiem? Eiropas nauda izsīks un tad? Un kādi ir Eiropas naudas plūsmas kontrole, vai neradīsies situācijas, kā nereti notiek?! Piemēram: Grieķijā kā ir atzīts – izlietota nelietderīgi…… kā būs ar tiem bēgļiem kam pašiem pieejami finansiālie līdzekļi – vai tiem arī pienāksies pabalsts?!
  Neapjēdzami būtu nostādīt nelegālos imigrantus augstāk par valsts pamatiedzīvotājiem! Dzīvojot labiekārtotos dzīvokļos par nodokļu maksātāju līdzekļiem, kamēr pamatiedzīvotāji dzīvo ēkās bez labierīcībām, pussabrukušās ēkās vai pagrabstāvos. Nespējot pilnvērtīgi apmaksāt komunālos, kur nu vēl pārējo! Nenodrošināti, ar nekādām normālām sociālajām garantijām, jo iztikas minimums mūsu valstī ir vienkārši smieklīgs. Kur paliek dzīvokļu rinda? Atbīdās vēl uz nenoteiktu laiku? ( Pašlaik atbildēts, bet kas notiks ja visas pašvaldības atteiks? Tiešām nespiedīs no ES)
  Kur paliek analīze notikumu scenārijiem – mums tādu nav un domājams nebūs!
  Piekrītu nav Tukuma pašvaldības atbildība lemt šos visus jautājumus, tā tas gan ir.
  Tikai vai uzbrūkošais tonis jautājumiem, bija raisos domāt, kad domes vadība ir atvērta sarunām!?
  Paraksti savākti ar meliem un šausmu stāstiem, izplatot baumas… Un vel šausmīgākais esot iesaistīti nepilngadīgie! Tas ir traki, tiešām traki…
  Tikai vai Pēteris viens tos vāca un vai iesniedzējam ir tiesības pārbaudīt kaut jebkādā datu bāzē personas identitāti?!
  Vai kāds saprata, kāpēc tas notiek – neinformētība, kabinetu un koridoru sarunas… Un tālāk klusie telefoni nostrādā ļoti labi – iekritām – nē ! Viennozīmīgi nē! Jo iesniegtais ir aizgājis ceļu kur pēc dokumentu aprites likuma bija jānonāk – pēc piekritības.
  Ko parakstu vācēji – muļķi un parakstītāji tādi paši, tik neaizmirstam tie bija ap 23%, tātad arī vēlēšanās aiz muļķības piedalās!

 8. rabins teica:

  Lūkmaņa kungam vajadzētu saprast ka Pēteris un pārējie kas parakstījās dokumentos ir tauta, a tauta Lukmaņa kungs ir tavs darba devējs, vēl ne reizi privātajā sektorā neesmu redzējis ka darba ņēmējs atļaujas kritizē darba devēju , pie kam sabiedrības klātbūtnē, kameru priekšā, privātajā sektorā būtu a kāju pa ….. un laukā, nepatīk nestrādā!!! A ko Lukmaņa kungs, publiski nozākā cilvēku, tautas pārstāvi pamācot(forma tu losis) kā tu atļāvies!

 9. Kiris teica:

  A kāpēc mēs nevarētu uzņemt kādus 20-30 bēgļus? Mums ir savi marginālie pilsētas elementi, bet pieciešam, sadzīvojam. 20-30 cilvēki mums kaut ko pāri nodarīs, izvaros, nodurs, terorizēs, klauvēs pie mūsu skaisto namu durvīm uz prasīs ēst? Šaubos. Tas, ka mēs uz viņiem blenztu atplestām mutēm, tas gan tiesa. Gan atrastos Pēteri un Dzintari, kuri teiktu, ka vajag mums mazu geto celt, norobežot. Un daļa no mums noteikti vēlētos, lai tie nelūgtie ciemiņi neiet pa ietvi, bet pa ielas braucamo daļu, jo tad viņus labāk varētu pamanīt un jau laikus varētu no viņiem krietni sabaidīties.

  • Skaidrīte teica:

   Ļoti labs komentārs – nebūtu pateikusi trāpīgāk.

  • nu, nu teica:

   Tu esi vnk. debīlenis, kas neredz tālāk par savu degungalu! Cerams ka pirmie upurīši būs no tev līdzīgo sugas-paskatīsimies, ko tad ņaudēsi!

  • Akmens teica:

   Nevaram tāpēc, ka nevaram atļauties, iesaku izbraukt ārpus pilsētas un paskatīties kā tur dzīvo mūsu pašu cilvēki un mūsu pašu bērni, dažam bērnam dzīves apstākļi ir 10 reizes sliktāki kā Sīrijā. Un es nezinu nevienu krīzē nonākušu cilvēku kuram atrastos vismaz 10000€, ko varētu samaksāt, lai pamestu valsti. Tiekam galā ar savām problēmām un tad domājam kā palīdzēt citiem! Mūsu valstī runā par demogrāfisko krīzi, tad kāpēc mūsu māmiņas par bērnu saņem 11€, bet par bēgļu bērnu tiek maksāti gandrīz 80€?! Ar ko viņi ir labākai par mūsu pašu cilvēkiem? Kāds te vēl spriež par rasismu vai vēl sazin ko. Liela daļa no mūsu valsts iedzīvotājiem varētu būt bēgļi un doties uz Vāciju lūgt palīdzību, jo šeit viņiem katru dienu jādomā kā paēst un kā bērnus pabarot, vienīgā atšķirība ka šeit aiz kalniem nešauj, pārējais stipri līdzīgi.

   • Kristīne- to Akmens teica:

    Vai Jūs saprotat, ko nozīmē jēdziens ‘bēgļi’? Tie nav migranti, kuri brauc uz ārzemēm peļņā. Bēgļi ir cilvēki, kas pamet valsti, jo tiek vajāti savas reliģijas, politisko uzskatu, tautības utt.dēļ. Tāpēc tie parasti ir cilvēki, kam ir ko zaudēt. Visbiežāk tie ir turīgi cilvēki ar augstāko izglītību- intelektuāļi, mākslinieki, gudri, domājoši cilvēki. Vistrūcīgākai un neizglītotākai tautas daļai jau būtībā nav tik svarīgi, kas valstī pie varas. (Atcerieties, kas bija cilvēki, kas devās bēgļu gaitās no Latvijas 2.pasaules kara beigās).

  • Kristīne teica:

   Kiris, 100% piekrītu!

 10. Jums laikam nav bernu teica:

  Lasot komentarus nevaru saprast- tie kas P.Lunu apsauc- Jūs paši tālāk par savu sētu neredzat… paskatieties pasaules ziņas- Zviedrijā tā sauktie bēgļi masveidā izvaro bērnus un sievietes, un paši uzskata ka neko sliktu nedara, jo Zviedri paši uzprasas par cik sievietes nestaiga parandžās. Vairākas valstis jau ziņojušas par masveidu uzbrukumiem autotransporta, šo valsu iedzivotaji baidās par savu drošibu… Bet to jau jūs -rējēji- nezinat…Paskatieties kaut uz Mucinieku iedzivotaju ikdienu- diez ja viss tik rožaini, tad kāpēc viņi raksta kolektivo vestuli uz saeimu un atzīst bailes dzīvot blakus “ienacejiem”???

  • Akmens teica:

   Parasti ar personiskiem apvainojumiem un aizvainojumiem nodarbojas tiek cilvēki, kuri nespēj argumentēt savu viedokli un principā nesaprot par ko ir runa, vienīgais ko spēj ir parādīt savu lamuvārdu līmeni.

  • Kristīne teica:

   Ir gan savi bērni, gan pietiekami daudz esmu citās valstīs bijusi un ar citu valstu kolēģiem tikusies, lai apgalvotu, ka šie Jūsu argumenti ir žurnālitu tendenciozi pasniegti fakti. Jā, ir problēmas valstīs, kur bēgļi ierodas simtiem tūkstošos, bet nav problēmu, ja pilsētā ir pāris simtu imigrantu. Tieši tāpēc pārējām Eiropas valtīm ir jāatbalsta Vāciju, Maltu, Itāliju utt.
   Latviešiem ir histēriska attieksme. Pirms pāris nedēļām runāju ar vācu kolēģi, kas tā arī nesaprata, kāpēc latvieši tik ļoti raizējas.
   Vai esat redzējuši Latvijas iedzīvotāju dzimuma un vecuma struktūru? Ne bien bēgļiem ir vajadzīga mītnes vieta, arī mums viņus vajag- nespēs pēc 20-30 gadiem sabiedrība uzturēt milzīgo pensionāru masu. Aprēķināts, ka, lai atjaunotu normālu iedzīvotāju struktūru, katrai sievietei jādzemdē 4.2 bērnus. Nereāli. Tātad…

   • nu, nu teica:

    Runāji, ja? Es pirms nedēļas dzīvē redzēju to ārprātu, kas notiek Vācijā un Austrijā-neviens no jums plakātiņu “welcome” purinātājiem pat izfantazēt nevar to, kas tur notiek! Lai Dievs nedod te to piedzīvot!

   • lsnc teica:

    nu tad Kristīne- ieej CV.lv un apskaties vakances Tukumā. kaut kā neizskatās, ka te būtu milzum liels daudzums brīvu vakanču un ko no minētajām vakancēm tu varētu piedāvāt bēgļiem? . tāpat attīstoties tehnoloģijām- jau sen vairs nav vajadzīgs milzumliels darba roku skaits, tā kā- visa tā ir pļūtīšana par milzīgo pensionāru skaita uzturēšanu. jo cilvēks ar 1000 eiru algu uztur tikpat pensionāru cik 10 ar 100 eiru algu. tā kā- kas pēc tavām domām ir labāk- augsti tehnoloģiska valsts ar labi apmaksātām darba vietām vai bangladešas līmeņa džinsu šuvējas ar minimālām algām.

   • lsnc teica:

    Un vēl jautājums- ja katra sieviete dzemdētu 4,2 bērnus, tad stāsti- ar ko viņi varētu pēc tam nodarboties? paskaties uz bezdarba rādītājiem tajās valstīs, kur ir tādi dzemdēšanas tempi- 40% bezdarbs tur skaitās mazs. Ir jāsaprot, ka cilvēku skaits pasaulē ir pārāk liels

    • Kristīne teica:

     Pasaules kontekstā skatoties, Jums pilnībā piekrītu. Taču latviešu tauta sevi nespēj atražot, kas rada pamatu bažām par valsts pastāvēšanu. Runājot par sociālo budžetu- t neesmu pārliecināta, ka personas, kas pelnīs, piem., 10 000 eiro, būs sajūsmā 7000 samaksāt nodokļos.

    • Kristīne teica:

     Starp citu, Otto Ozolam, kas ir papētījis demogrāfijas jautājumus, ir labs raksts. Tā kā šeit saiti nevaru ievietot, ja ir interese var atrast meklētājā ar nosaukumu “Mans smagākais raksts beidzamajos gados”.

     • lsnc teica:

      nu bez otto ozola vēl piemini histērisko Ilmāru mežu ))))) paskaties kalendārā, nav 20 gadsmita sākuma manufaktūru, kad ir nepieciešams milzu daudz darba roku. Ok, uztaisīsim demogrāfisko sprādzienu, būs vesela kaudze ļaužu un tālāk? Arī viņi kādu dienu kļūs pensionāri un viņu uzturēšanai vajadzēs vēl vairāk ļaužu. Viss tas ir tikai problēmas pārlikšana nākotnē. Tāpat- tā arī neatbildēji- kur ir tās labās un daudzās darbavietas un ar ko nodarbosies tās ļaužu masas? Par darbaroku trūkumu čīkst tie uzņēmēji, kas na haļavu grib dabūt darbaspēku vair arī ļoti specifisku profesiju trūkums

 11. Dzintars teica:

  Joprojām nav visai saprasts, par ko tiek vākti paraksti!
  Lai būtu plāns, redzējums. Nē tā kā bieži notiek mums, sadarām un tad veidojam komisijas, darba grupas. Bet iedzīvotāji tik savā starpā parunājās “viena tante teica”…
  ES neesmu pret, bet neskaidrības ir vairāk nekā pieņemams.

 12. Voldis teica:

  Tukuma novada domes priekšsēdētājam Ērikam Lukmanam jāatceras, ka pašvaldībai nav un nevar būt cita viedokļa jebkuros jautājumos, kā iedzīvotāju viedoklis. Iedzīvotāji ievēlējuši savus pārstāvjus -deputātus- savu interešu pārstāvībai, nevis kāda cita.

  • Lienīte teica:

   Vēl ir jāpajautā, vai parakstu vākšanas iniciatori un paši prasības parakstītāji ir bijuši uz pašvaldību vēlēšanām. Kad jāizpilda pilsoņa pienākums, tad krietnai daļai atrodas citas intereses; kad pēkšņi gribas parādīt savas ambīcijas, tad ceļ paniku, taisa ažiotāžu un skrien pie pašvaldības prasīt rīcību. Manuprāt, būtu tikai godīgi, ja pašvaldību un Saeimu, valdību kritizēt drīkstētu tikai tie, kas ir aizgājuši līdz vēlēšanu urnai un nobalsojuši.

  • Kuva(o)ldis teica:

   nerunā visu vārdā gudrīt, ja būtu ar ar IQ kaut nedaudz apveltīts, tad saprastu ka šādus jautājumus nelemj pašvaldība, bet tas tev par smalku.

 13. Kiris teica:

  Voldis raksta: Tukuma novada domes priekšsēdētājam Ērikam Lukmanam jāatceras, ka pašvaldībai nav un nevar būt cita viedokļa jebkuros jautājumos, kā iedzīvotāju viedoklis.
  -Vot šitas man patika, šitas ir ĪSTS humors!
  Voldi, Voldi, runā pats par sevi, par citiem ne. Bez tevis te vēl daži dzīvo!

 14. AG teica:

  VĒRSIETIES ADMINISTRATĪVAJĀ RAJONA TIESĀ, ŠĀDA RĪCĪBA NO DOMES PUSES IR PRETLIKUMĪGA !

 15. Dainis teica:

  Es parakstījos un ja pienūzis paņems tos bēgļus darbā- mūsu ģimene vairs nepirks viņu produkciju!

 16. Dzintars teica:

  “Solidaritāte nozīmē palīdzēt cilvēkiem, kas ir apdraudēti viņu dzīvesvietā, un palīdzēt viņiem atgriezties mājās, kad [bruņotais] konflikts būs beidzies,” sacīja Ungārijas ārlietu ministrs.
  “Stulbums ir ielaist simtiem tūkstošu – miljoniem – cilvēku Eiropā bez kādas kontroles, lai gan visi – gan eiropieši, gan migranti – var redzēt, ka viņi (migranti) nekad nesaņems to, ko šeit cerēja saņemt,” teica Sijārto.

 17. Dzintars teica:

  m.apollo.tvnet.lv/zinas/begli-pieprasa-apkopeju-un-bezvadu-internetu/715660

 18. Dzintars teica:

  m.apollo.tvnet.lv/zinas/cehijas-prezidents-beglu-piepludums-eiropa-ir-organizeta-invazija/715989

 19. Dzintars teica:

  m.apollo.tvnet.lv/zinas/hermanis-cel-trauksmi-nokluseti-imigrantu-masveida-seksualie-uzbrukumi/716821

 20. Dzintars teica:

  m.delfi.lv/latvija/article.php?id=46927525

Pasākumu kalendārs

2019.07.23 | 18:30

Volejbols Smārdē 

2019.07.24 | 18:00

Pikniks pie Bruņinieku pilskalna 

2019.07.24 | 19:00

Volejbols Irlavā 

2019.07.24 | 19:00

Futbols Kandavā 

2019.07.25 | 18:30

Skriešana pie Melnezera 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool